Zeeland snakt naar nieuwe woningen Nieuw gemaal Poppekinderen zet waterhuishouding op z'n kop girls women OPEN HUIS Al het overtollige water in Walcheren straks naar de Westerschelde. 4, 5 EN 6 OKTOBER 10.00- 17.00 UUR Aki.?* Extraatje voor dieren van de Klepperhoeve Meisje (14) kneust arm bij botsing met auto Walcheren krijgt extra leerplichtambtenaar Schoorsteenbrandje in Middelburg PZC Woensdag 3 oktober 2007 2 7 WEAR -'V-i 1 De dorpsraad van Serooskerke ervaart de voormalige discotheek Joy als een schrijnend voorbeeld van verpaupering. Aannemer Walhout zegt dat de sloop nu kan beginnen. Maar dan moet de gemeente eerst nog wel vergunning geven voor het rooien van een kastanjeboom. foto Lex de Meester Segeersstraat 39 MIDDELBURG Nfllu. fL* \A,a o protest o roxy o o'neill obench mt 140 t/m 42 door Joeri Wisse MIDDELBURG - Meer vissen in de polder van Walcheren, een betere waterkwaliteit in het Veerse Meer, extra afvoercapaciteit bij zware re genval én ruimte voor de N57 op Middelburgs grondgebied. Met de bouw van het nieuwe gemaal Pop pekinderen, aan de Oude Veerse- weg tussen Middelburg en Veere, slaat het Waterschap Zeeuwse Ei landen vier vliegen in één klap. In mei begonnen de voorbereidin gen voor de bouw van Poppekin deren. Over de Zanddijksche Spring werd een verkeers- en land- bouwbrug aangelegd. Ook werden nieuwe watergangen gegraven. Deze week begint het waterschap met de bouw van het gemaal dat straks het overtollige water van het eiland Walcheren via het Ka naal door Walcheren in de Wester schelde loost. Nu zorgen de gema len Boreel, Oostwatering en Veer- sche Watergang nog voor de afwa tering in Walcheren. Dat laatste ge- Deze week begint de bouw van het gemaal Poppekinderen, tussen Middelburg en Veere. Het project kost bijna vijf miljoen en is eind dit jaar afgerond. maal moet echter wijken voor de aanleg van de N57. Gemaal Pop pekinderen, dat eind dit jaar ge reed moet zijn, neemt die functie over. Doordat het nieuwe gemaal ook de taken van gemaal Oostwa tering (ten westen van Veere) op zich neemt, zal de waterkwaliteit in het Veerse Meer verbeteren. Oostwatering hoeft dan alleen nog maar in actie te komen bij extre me regenval. Nog een voordeel: met het gereed komen van Poppekinderen kun nen vissen als paling, stekelbaars, bot en spiering vanuit het kanaal de polder in zwemmen. Vroeger kon dat ook al, toen er nog sluizen waren in plaats van gemalen. Onder het genot van een hapje en een drankje kunt u genieten van de nieuwe najaars mode! Eszeth mode Loskadc 9, Middelburg Tel. 0118-635 047 MIDDELBURG - Ook voor de dieren van kinderboerderij de Klepper hoeve in Middelburg is het deze week feest. Het is weliswaar pas morgen die rendag, maar de dieren worden vandaag al verwend op de Klepper hoeve. Van 13.30 tot 16.30 uur kun nen bezoekers van het dierentuin tje aan het Meiveldpad een ver wenpakket kopen voor één euro. Vervolgens mogen ze het pakketje zelf voeren aan de dieren op de kinderboerderij. VLISSINGEN - Een veertienjarig meisje uit Vlissingen heeft maan dag een gekneusde arm opgelopen bij een botsing met een auto. De aanrijding gebeurde iets voor 15.00 uur op de kruising van de Bloe- menlaan met de President Roose- veltlaan in Vlissingen. Het meisje kwam vanuit de Govert Flincklaan en stak met haar fiets de Roosevelt- laan, een voorrangsweg, over. Daar bij verleende ze geen voorrang aan een 65-jarige automobilist die van links kwam. MIDDELBURG - Walcheren heeft per 1 november een extra leerplicht ambtenaar. Die controleert of leer lingen wel naar school gaan. Dit voorjaar luidde de enige leer plichtambtenaar die actief is op Walcheren de noodklok: er was te weinig personeel om die controles uit te voeren. De drie Walcherse gemeenten betalen de extra ambte naar samen. Het helpt dat het mi nisterie extra geld beschikbaar heeft gesteld. Dat komt omdat leer lingen straks door moeten leren tot ze een havo, vwo, of mbo-di- ploma op niveau twee hebben. MIDDELBURG - Door snel ingrijpen heeft de brandweer gisteravond in Middelburg tijdig een schoorsteen brandje kunnen bedwingen. Het alarm kwam uit een woning aan de Generaal Eisenhowerlaan. De bewoners hadden hun allesbran- der aan. Omstreeks kwart voor acht ontdekten ze dat er ongebrui kelijk veel rook uit het afvoerka naal kwam. Omdat de brandweer net aan een oefening was begon nen, was die snel present met een hoogwerker en een blusvoertuig. Het smeulend goedje werd uit de schoorsteen verwijderd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55