Celstraf voor mishandelingen Geboortepremie moet jong gezin naar Zeeuws-Vlaanderen lokken 'Dirk, je staat na tien minuten weer buiten' Wietkwekerijen ontmanteld in gemeente Hulst Terneuzens raadslid komt met voorstel tegen vergrijzing van regio. Oost-Souburger vecht tegen politici met dubbele nationaliteit. Blussen brand duurde Kindervoorstelling tot middernacht Reus Oliebollenbokus Koersbaltoernooi in Wolphaarstdijjk Zonnebloemshow in Heinkenszand Goesenaar die 'opkomt' voor geslagen vrouwen moet twee weken cel in. B PZC Woensdag 3 oktober 2007 29 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen moet ouders premie geven s voor ieder kind dat geboren wordt. Dat stelt raadslid Cees 1 Freeke (LCF) voor in schriftelijke vragen aan het college van B en W. Freeke wil de premie inzetten i om jonge gezinnen naar Zeeuws- 1 Vlaanderen te lokken. Steeds meer jongeren vertrekken uit de regio en de vergrijzing wordt steeds gro ter. Hij stelt dat Zeeuws-Vlaande- ren heel wat te bieden heeft, maar dat dit nog niet genoeg bekend is in de rest van het land. „Zeeuws- Vlaanderen kampt met een leeg imago", vindt Freeke. Hij wijst erop dat in de regio nog rust en ruimte is, geen files naar het werk en goed onderwijs voor de kinderen. „Maar de bevolking krimpt en daar moet nodig iets aan gedaan worden. Om jonge ge zinnen te trekken en onze kind- Terneuzens raadslid Cees Freeke stelt voor om ouders premie te geven voor ieder kind dat gebo ren wordt. De bonus moet jonge gezinnen naar de regio lokken. vriendelijkheid tegenover de rest van Nederland opvallend te accen tueren, stelt onze fractie voor om voor een bepaalde tijd op de ge boorte van een kind een premie te zetten." Het raadslid oppert om bij de ge boorte van het eerste kind een symbolisch bedrag van too euro te geven, bij het tweede kind 500 eu ro en vanaf het derde kind de ouders 3000 euro toe te stoppen. De resultaten zullen volgens Freeke niet meteen meetbaar zijn. Maar dat zijn ze volgens hem even min van NV Economische Impuls Zeeland, waarin bestuurders wel geloven. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Ja, hij heeft wel kun nen slapen, maar wat hij moet ver wachten van de rechtszaak? Dirk Meijer uit Oost-Souburg heeft geen idee. Hij probeert de benoe ming van de staatssecretarissen Al- bayrak en Aboutaleb via de rech ter aan te vechten. Afgelopen zo mer kreeg hij te horen dat hij geen belanghebbende is in die zaak en dat hij dus helemaal geen beroep kan aantekenen. Gisteren mocht hij zijn verzet te gen die uitspraak toelichten bij de rechtbank in Middelburg. „Dirk", zei zijn vriend Jan Jansen voor de zitting, „ik ben ervan overtuigd dat de boel geseponeerd wordt, dat je bedankt wordt voor de moei te en dat je na tien minuten weer buiten staat." „Bent u er klaar voor?", vroeg de rechter toen Meijer naar binnen mocht. „Edelachtbare", antwoord de hij. „Ik moet u zeggen: dit is de eerste keer voor mij, dus ik moet even wennen." Dat de rechtbank vindt dat hij geen belanghebbende in de zaak van de benoemingen is, vond hij niet terecht. „Ik ben be trokken bij deze zaak, want ik ben Nederlander en de beide staatsse cretarissen zijn vreemdelingen." Meijer heeft zijn zaak helemaal al leen voorbereid. „Ik ben nog naar de bibliotheek geweest", vertelde hij de rechter. „En ik kon daar geen vaste rechtspraak vinden over deze zaak." „Als ik het mag samenvatten", zei de rechter, inderdaad na een mi nuut of tien, „is uw bezwaar dat u als Nederlander niet geregeerd wilt worden door iemand die een NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De brandweer is maandag nog tot middernacht bezig geweest met het nablussen van de brand in een landbouwschuur aan de Binnen dijk in Nieuw- en Sint Joosland. Vooral het uit de schuur halen en afblussen van hooi- en strobalen kostte veel tijd. Volgens brand weerofficier W. van Haveren is het erf'echt een slagveld'. KAPELLE - Poppentheater Pluk zet vanmiddag in De Vroone in Kapel- Ie de kindervoorstelling Reus Olie bollenbokus op de planken. Het optreden vindt plaats in het kader van de kinderboekenweek en is be doeld voor basisscholieren van groep 1 tot en met 4. De voorstel ling, een initiatief van de cultuur- raad en bibliotheek Kapelle, kost 2,50 euro en begint om 14.00 uur. Dirk Meijer uit Oost-Souburg. andere nationaliteit heeft." „Dat klopt", zei Meijer. Er is wel een probleem, gaf de rechter aan. „In het kort: bij benoemingen is geen beroep mogelijk." „Als dat de wet is", reageerde Meijer, „dan zal ik me daarbij moeten neerleggen." De rechtbank doet over zes weken uitspraak. Als Meijer gelijk krijgt, moet zijn beroepszaak door de rechtbank worden heropend. WOLPHAARTSDIJK - In dorpshuis De Griffioen in Wolphaartsdijk wordt vandaag een koersbaltoer nooi gespeeld. Tachtig deelnemers van tien koersbalgroepen worden verwacht. De wedstrijd begint om 10.00 uur en duurt tot 15.30 uur. Het koersbaltoernooi wordt op zes matten afgewerkt. Meer informa tie te verkrijgen bij mevrouw De Waard, 0113-216733. HEINKENSZAND - De Zonnebloem, vrijwilligersorganisatie voor zieke, oudere en gehandicapte medemen sen, brengt morgen in De Stenge in Heinkenszand de middagvullen- de theaterproductie In the Mood. De show die speciaal voor de lan delijke Zonnebloem is geschreven, begint om 14.00 uur. Veel muziek komt erin voor en liedjes van on der anderen Vera Lynn. HULST - In de gemeente Hulst heeft de politie gisteren drie hen nepkwekerijen opgerold. In een leegstaand pand aan de Zoutestraat in Hulst werd een kwe kerij aangetroffen met 491 hennep planten, deels volgroeid. In ver- band hiermee werden twee man- nen uit Hulst aangehouden. Ze zijn na verhoor en het opmaken 1 van proces-verbaal weer in vrij heid gesteld. Door de Delta is aan gifte gedaan van illegaal stroomge- bruik. Aan de Polenstraat in Clinge werd in een schuurtje bij een woning eveneens een kwekerij aangetrof- j fen met 128 hennepplanten. Deze planten waren bijna oogstrijp, k Tegen de eigenaar, die ter plaatse werd gehoord, is proces-verbaal op- t gemaakt. Ook hier werd illegaal tstroom afgetapt. ^tenslotte werd in de kelder van pand aan de Oude Kaai in Ejflkuw een kleine kwekerij van K^Rlantjes aangetroffen. In het was niemand aanwezig, hennepplanten alsmede de be- apparatuur zijn door de beslag genomen en ver- door Emile Calon MIDDELBURG - De Goesenaar kan het niet hebben als vrouwen wor den geslagen. Dat maakt hem woe dend. Zo woedend dat hij plegers van zo'n mishandeling dan zelf aanpakt. Dat gebeurde op 5 mei vo rig jaar in Goes. Op de Grote Markt werd een kennis van hem geslagen. Dat was voor de dertigja rige man reden om in te grijpen. Ook al hield de politie die man aan. Volgens het proces-verbaal van de agenten probeerde de Goe senaar de andere man te slaan. Daarbij zou hij zelfs een agent heb ben geraakt. De Goesenaar bekende gisteren te genover politierechter J. Hopmans dat hij zich weinig van die bewus te avond kon herinneren. Niet al leen had hij die avond flink wat drank op. Ook omdat hij pas drie kwart jaar na die avond door de politie werd verhoord over wat er toen allemaal gebeurd was. Raadsman L. Delahaije stelde dat de Goesenaar nu eenmaal niet te gen onrecht kan. „Hij heeft een sterk rechtvaardigheidsgevoel." En kele weken voor het bewuste voor val had zich in Middelburg iets soortgelijks voorgedaan. Ook toen was de Goesenaar opgetreden te gen iemand die vrouwen lastig viel. Dat kwam hem destijds te staan op een veroordeling tot een voorwaardelijke celstraf van twee weken. Officier van justitie D. Grieve vond het gisteren tijd om die voor waardelijke straf om te zetten in een daadwerkelijke celstraf. Daar naast eiste hij een werkstraf van zestig uur voor het hinderen van de politie in Goes. Hopmans von niste conform. OKTOBER' VIEREN OP 4 rlM www. zonwering te nemen Kom oor. aanbiedingen Kom kijken m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47