steeds creatief bezig' SP voert actie op Tholen girls women OPEN HUIS Partij mobiliseert zorgpersoneel tegen 'uitverkoop thuiszorg' WEAR Bromfietser rijdt door na botsing met fietser Jubileumconcert koor in grote kerk Tholen Afsluiting voor werk aan weg bij Halsteren Eigenaar van hond die zwaan doodde bekent Bevelands zangduo in 't Kerkje van Ellesdiek B PZC Woensdag 3 oktober 2007 I 2 7 door Frank Balkenende THOLEN - De Socialistische Partij probeert Tholenaren die in de zorg werken, te mobiliseren tegen wat de SP 'de uitverkoop van de thuiszorg' noemt. Honderden ac- tiekaarten zijn verspreid onder huisartsen, fysiotherapeuten, apo- hekers en in zorgcentra en thuis- '.orginstellingen. De SP hoopt daar- pee tegelijk op Tholen politieke oet aan de grond te krijgen, pördinator van de SP-werkgroep solen Ger van Unen hoopt dat h&i/eel Tholenaren vandaag naar in in Den Haag afreizen om protesteren tegen de gevol- an privatisering in de zorg. De manifestatie wordt steund door AbvaKabo FNV ftlieke Zaak, de beroepsor- gen >or verpleging en ver- sjaal zorging NU'91, De Unie Zorg en Welzijn en ouderenbond Anbo. Dat ook veel inwoners van het doorgaans gematigde Tholen zich daar zorgen over maken, blijkt uit het aantal kaarten dat de SP-werk- groep in augustus tijdens de brade rie in Tholen-stad bijeensprokkel- de. „We hebben ruim 1100 actie- kaarten opgehaald. Mensen teken den graag en het gros was geen SP-stemmer. Ze vonden het goed dat we opkomen voor de belangen van zorgpersoneel." Veel directeuren van thuiszorgin stellingen klagen over de desastreu ze gevolgen van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning (WMO), zowel voor cliënten als voor personeel. Gemeenten zijn verantwoordelijk voor de WMO en kopen zo goedkoop mogelijk zorg in. Bovendien zijn de indica ties veel strenger dan vroeger, zo dat inmiddels tachtig procent van de aanvragers een alfahulp - een poetsvrouw - krijgt toegewezen. Voor gediplomeerd personeel, dat voorheen tachtig procent van de cliënten hielp, dreigt nu ontslag of omscholing. Volgens de nieuwe in dicaties zijn ze te duur geworden en dat brengt de thuiszorginstellin gen in de financiële problemen. Zowel zorginstellingen als de SP vrezen dat kwalitatief goed perso neel verloren gaat voor de zorgsec tor. „Voor de cliënt is het boven dien niet fijn als hij elk jaar een an dere hulp over de vloer krijgt", zegt Van Unen. In Zeeland is de concurrentie min der hevig, omdat de gemeenten sa menwerken. Toch dreigt ook hier ontslag voor honderden thuishul pen. Thuiszorgorganisaties hebben gemeenten onlangs gevraagd finan cieel langer bij te springen. I** De SP probeert Thools zorgperso- neel te mobiliseren om vandaag te demonstreren in Den Haag te gen de dreigende ontslagen in de thuiszorg. 4, 5 EN 6 OKTOBER 10.00- 17.00 UUR Onder het genot van een hapje en een drankje kunt u genieten van de nieuwe najaars mode! Eszcth mode Loskade 9, Middelburg Iel. 01 18 - 635 047 o protest o roxy o o'neill o bench mt 140 t/m 42 NCilufUt Segeersstraat 39 MIDDELBURG GOES - Op de Lindenstraat werd gisterochtend om kwart voor ne gen een fietser (14) uit de gemeen te Borsele aangereden door een bromfietser. Die reed met hoge snelheid door, echter recht in de armen van agenten die daar net met een controle bezig waren. De bromfietser, een 16-jarige Goese- naar, is aangehouden voor doorrij den na een ongeluk. THOLEN - Hervormd zangkoor Im- manuël uit Tholen viert komende zaterdag het 25-jarig jubileum met een zangavond in de grote kerk van Tholen. De Rotterdamse zangvereniging De Cantemus en het koor Com nu met sangh uit Oude Tonge verle nen medewerking aan het jubi leumconcert. De zangavond be gint om half acht. HALSTEREN - De doorgaande weg tussen Halsteren en Steenbergen, de N259, is vanaf vrijdag 22.00 uur tot zondag 24.00 uur afgesloten ter hoogte van de Eendrachtweg. Er wordt gewerkt aan de nieuwe randweg om Halsteren die het dorp moet ontlasten. Verkeer uit onder meer Tholen-stad richting Steenbergen wordt door middel van gele borden omgeleid. GOES - De eigenaar van de hond die zondagavond aan de Wester straat in Goes een zwarte zwaan heeft doodgebeten, heeft zich bij de politie gemeld. De man, 46 jaar uit de gemeente Borsele, vertelde dat zijn aangelijnde hond plotse ling op een aantal zwanen afvloog. Ze zwommen na het bijtincident allemaal weg. Pas later las de eige naar dat één zwaan was overleden. ELLEWOUTSDIJK - In 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk is zon dag weer een meezingmiddag. Het Bevelands zangduo Malou Remijn en Pien Maldegem treedt ook op. De meezingmiddag die om half drie begint, biedt een gevarieerd re pertoire voor iedereen die graag zingt. Lenie Stokman begeleidt de zang op piano. De entree is vier eu ro. Jan de Jonge, 36 jaar in de keuken van Ter Vaicke. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45