Zeeland PZC 'Aandacht voor tunnel blijft nodig' We hebben te weinig ruimte voor zoveel katten 25 Werkstraf voor hennepplantage BEVELANDEN-THOLEN 31 33 PvdA Borsele wil discussie pas sluiten als veiligheid optimaal is. Gekookt Dierenasiel Goes hoopt op open dag nieuwe ^baasjes te vinden. Kittens, zeven weken, vondelingen Shirley, 7 jaar, baas ging kleiner wonen Whiskey, 8 jaar, werd te duur Chinees kun je niet vroeg genoeg leren Woensdag 3 oktober 2007 Rapport kernenergie verdeelt de Kamer Tip? redgoes@pzc.nl door Harmen van der Werf BORSSELE - Het geeft geen pas de discussie over de tunnelbrandweer te sluiten, oordeelt de PvdA in de Borselse gemeenteraad. De veilig heidssituatie rond de Westerschel- detunnel moet eerst optimaal gere geld zijn. Het voorstel om het hoofdstuk 'tunnelbrandweer' te sluiten komt van het Borselse college van B en W. De Borselse gemeenteraad praat daar morgenavond over. Te gelijkertijd ligt dan het B en W-be- sluit op tafel om de maximale aan- rijtijd bij incidenten in de Wester- scheldetunnel te verhogen. De maximale aanrijtijd ligt nu op tien minuten tot bij de tunnelin gang. B en W willen die oprekken naar twintig minuten tot bij het in cident. En dat in negentig procent van de gevallen, zo wordt voorge steld. Op basis van onderzoek door de landelijke inspectie openbare orde en veiligheid heeft het Borsels col lege besloten de aanrijtijd te veran deren. Een wettelijke aanrijnorm voor tunnels bestaat niet, gaf de in spectie aan. En de 'korte' aanrijtijd van maximaal tien minuten is mo menteel in de meeste gevallen niet haalbaar. Borsele kan bij een inci dent echter wel financieel aanspra kelijk worden gesteld op basis van die 'korte' aanrijtijd. Op zich bestaat in de Borselse ge meenteraad begrip voor verhoging van de aanrijtijd. Het alternatief is NV B en W van Borsele zijn discussie over kosten tunnelbrandweer langzamerhand zat en willen het debat over veiligheid afsluiten met een langere aanrijtijd. meer geld voor de brandweer. Dat is taboe in Borsele. De tunnel is immers meer dan een weg tussen Borsele en Terneuzen, namelijk een regionale, zo niet nationale verbinding. Tot nu toe is het evenwel niet ge lukt andere Zeeuwse gemeenten of de Westerscheldetunnel NV zo ver te krijgen dat zij bijdragen aan de tunnelbrandweer. Borsels burge meester J. Gelok heeft er jaren aan getrokken, maar zonder succes. B en W vinden het daarom tijd de discussie te sluiten. „Dat kan niet", vindt PvdA-raadslid J. Huige. „De veiligheidssituatie is nog niet opti maal en veiligheid blijft zich ont wikkelen." Hij vraagt zich af of al les is geprobeerd om via de aan deelhouders van de Westerschelde tunnel een bijdrage voor de tun nelbrandweer te krijgen. De Wes terscheldetunnel NV heeft eerder in een brief aan Borsele gevraagd het oprekken van de maximale aanrijtijd te willen heroverwegen. Het bedrijf acht de kans reëel dat de veiligheid verslechtert. B en W van Borsele verwachten overigens dat de aanrijtijd omlaag kan als de tunnelweg is verdubbeld. Dat zou - erg optimistisch - in 2010 het ge val moeten zijn. MIDDELBURG - Veel vragen bleven gisteren onbeantwoord. Bijvoor beeld hoe de inwoonster van de ge meente Reimerswaal haar zolder had verbouwd tot een hennep plantage. Daarbij had ze volgens haar raadsman A. Bals zelf alles ge daan. Van het ombouwen van de meterkast tot en met het aanleg gen van de isolatie. In antwoord op een vraag van poli tierechter J. Hopmans vertelde de raadsman ook dat de plantage net drie dagen bedrijfsklaar was toen de politie aanbelde. Op zolder trof fen de agenten een kwekerij aan met 368 planten. Hopmans liet duidelijk merken weinig geloof te hechten aan die woorden. Bij afwezigheid van de Reimerswaalse ging hij daar echter niet dieper op in. Officier van justitie D. Greive be perkte zich ook tot de feiten. Uit zijn woorden viel echter wel op te maken dat de vrouw waarschijn lijk onder druk van anderen was overgegaan tot het kweken van hennep. Greive eiste een werkstraf van zes tig uur. Hopmans vonniste con form. Daarnaast moet ze ook nog 503,20 euro aan Delta betalen. Tip? redactie@pzc.nl De nachten beginnen alweer wat kouder te worden. Dat is voor echte koukleumer de hoogste tijd om de elektrische deken uit de diepste kastlade tevoorschijn te halen. De deken ligt er zo in. 's Avonds tegen elf uur klinkt als vanouds de vraag: 'Wil je boven even de elektrische deken aan gaan doen?' Natuurlijk doe je dat dan. Je wilt geen ruzie. En een elektrische deken is een idea le plaatsvervanger als warmte bron. Je kunt zelf wat langer voor de televisie hangen of een boek lezen. Maar, let op, zet de deken bij het naar bed gaan uit. 's Nachts om drie uur wordt vrouwlief wakker. Met verhit ge moed en gekookt lijf. ?r Frank Balkenende - Morgen is het dierendag, .-es leggen hun huisdier dan eens lekker in de watten, voor elk dier is het feest. In I Bevelandse dierenasiel Tussen zin Goes wachten veel katten haaJ1 no§ °P een baasje. Bijna vijftig katten en tien honden heeft het asiel in huis. Beheerder Dorith van Ewijk maakt zich voor al zorgen over het grote aantal jon ge katjes dat binnenkomt. „We hebben er dit jaar al 150 binnenge kregen. Mensen staan ze af, maar er worden er ook veel gevonden." De kittens verblijven in de kanti ne, omdat ze veel aandacht nodig hebben. „Veel katjes zijn in een schuur geboren en dus niet geso cialiseerd. Als hun bench in de kantine staat, pakken medewer kers ze sneller er eens uit om ze te aaien." Nu de winter nadert, ont staat er een ruimteprobleem. Een flink aantal katten zit momenteel in een buitenverblijf, maar moet naar binnen als het kouder wordt. Van Ewijk: „We hebben eigenlijk te weinig ruimte voor zoveel kat ten." Daarom hoopt ze dat komende za terdag tijdens de open dag adoptie ouders zich melden. Voor een kat of een hond. want ook rottweiler Bulli zoekt met smart een nieuw thuis. „Hei is een mooie hond, maar erg waaks, dus de nieuwe baas moet overwicht hebben." Als zich nou ook nieuwe vrijwilli gers aandienen die bereid zijn om te schrobben, kan de open dag he lemaal niet meer stuk. Tijdens de open dag (van 10 tot 16 uur) zijn er diverse demonstraties, zoals een hondentraining, n www.dierenasielgoes.nl Het reutje Flappie moest weg omdat het baasje voor het werk intern moest gaan wonen. Hij is leergierig en sportief. In het asiel voelt hij zich niet thuis. Voor deze dame was geen plek meer in de nieuwe, kleinere woning. Sinds oktober 2006 zit ze in het asiel. Ze is lief, doch heeft speciaal voer nodig. Deze twee kittens - een naam hebben ze nog niet - zijn gevonden in Borsse- le en Kwadendamme. Ze zijn angstig en vragen dus veel aandacht. WHaÊÊÊÊbm Ywm Skye-terriër Whiskey zit sinds februari dit jaar in het asiel, omdat zijn baas hem niet meer kon bekostigen. Hij is wat jaloers, maar luistert goed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43