surfer wil een schoon toilet' 'Aandacht tunnel nodig' girls women De klok gaat op speedrock in Brogum WEAR PvdA Borsele wil discussie pas sluiten als veiligheid optimaal is. OPEN HUIS 4, 5 EN 6 OKTOBER 10.00- 17.00 UUR Therapeute geeft lezing aromatherapie Kunstwandeling in hartje Zierikzee Verkoopexpositie van schilderijen S PZC Woensdag 3 oktober 2007 2 7 o protest o roxy oo'neill o bench mt 140 t/m 42 NCllu.; Segeersstraat 39 MIDDELBURG door Harmen van der Werf BORSSELE - Het geeft; geen pas de discussie over de tunnelbrandweer te sluiten, oordeelt de PvdA in de Borselse gemeenteraad. De veilig heidssituatie rond de Westerschel- detunnel moet eerst optimaal gere geld zijn. Het voorstel om het hoofdstuk 'tunnelbrandweer' te sluiten komt van het Borselse colle ge van B en W. De Borselse ge meenteraad praat daar morgena vond over. Tegelijkertijd ligt dan het B en W-besluit op tafel om de maximale aanrijtijd bij incidenten in de tunnel te verhogen. De maximale aanrijtijd ligt nu op tien minuten tot bij de tunnelin gang. B en W willen die oprekken naar twintig minuten tot bij het in cident. Op basis van onderzoek door de landelijke inspectie open bare orde en veiligheid heeft het Borsels college besloten de aanrij tijd te veranderen. Een wettelijke aanrijnorm voor tunnels bestaat niet, gaf de inspectie aan. En de 'korte' aanrijtijd van maximaal tien minuten is momenteel in de meeste gevallen niet haalbaar. Bor sele kan bij een incident echter wel financieel aansprakelijk wor den gesteld op basis van die 'korte' aanrijtijd. Op zich bestaat in de Borselse gemeenteraad begrip voor verhoging van de aanrijtijd. Het alternatief is meer geld voor de brandweer. Dat is taboe in Bor sele. De tunnel is immers meer dan een weg tussen Borsele en Ter- neuzen, namelijk een regionale, zo niet nationale verbinding. Tot nu toe is het evenwel niet gelukt ande re Zéeuwse gemeenten of de Wes- terscheldetunnel NV zover te krij gen dat zij bijdragen aan de tunnel brandweer. Borsels burgemeester J. Gelok heeft er jaren aan getrok ken, maar zonder succes. B en W vinden het daarom tijd de discus sie te sluiten. „Dat kan niet", vindt PvdA-raadslid J. Huige. „De veilig heidssituatie is nog niet optimaal en veiligheid blijft zich ontwikke len." Hij vraagt zich af of alles is ge probeerd om via de aandeelhou ders van de Westerscheldetunnel een bijdrage voor de tunnelbrand weer te krijgen. De Westerschelde tunnel NV heeft eerder in een brief aan Borsele gevraagd het op rekken van de maximale aanrijtijd te willen heroverwegen. Het be drijf acht de kans reëel dat de vei ligheid verslechtert. B en W van Borsele verwachten overigens dat de aanrijtijd omlaag kan als de tun nelweg is verdubbeld. Dat zou - erg optimistisch - in 2010 het geval moeten zijn. 1*5 B en W van Borsele zijn discussie over kosten tunnelbrandweer langzamerhand zat en willen het debat over veiligheid afsluiten met een langere aanrijtijd. Onder het genot van een hapje en een drankje kunt u genieten van de nieuwe najaars mode! Eszcth mode Loskade 9, Middelburg Tel. 0118-635 047 BROUWERSHAVEN - Natuurgenees kundig therapeute Bea Poppe uit Zierikzee geeft vrijdag 5 oktober in activiteitencentrum Quint aan de Markt in Brouwershaven een le zing over aromatherapie. Ook het gebruik van etherische oli ën komt aan de orde. Poppe legt uit wat geuren kunnen doen en brengt ter illustratie haar aroma doos mee. De lezing begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - Dertien kunstenaars doen zaterdag 6 en zondag 7 okto ber mee aan de Kunstwandeling in Zierikzee. De deelnemers zijn te herkennen aan de blauwe vlag. Goos Ver woest (keramiek, zeefdruk) ver zorgt met Rijnhard Schregardus (materieschilderijen) en Jacob We- ije (houtsculpturen) van 12.00 tot 17.00 uur een kunstmanifestatie in de Noordhavenpoort. ZIERIKZEE - Kunstgalerie Aquarius houdt op zaterdag 6 oktober een verkooptentoonstelling van schil derijen. Tijdens de exposities is zeer verschillend werk te zien. Van stilleven tot ballet en van groot tot klein. De kunstenaars komen uit bin nen- en buitenland. De expositie is gratis toegankelijk en wordt ge houden in het MFC in Zierikzee van 12.00 tot 17.00 uur. ZIERIKZEE - Korte tot ultrakorte nummers. Moddervet gitaarwerk. Overdonderende muziek. Muziek- podium Brogum in Zierikzee staat zaterdag in het teken van speed rock. Rene SG bijt het spits af en doet dat op de hem welbekende wijze: dertig nummers in twintig minuten. Daarna is het podium voor The Goods, goed voor een energieke mengeling van hard rock, punk en garagerock. Peter Pan speedrock verzorgt de hoofdact. De band was al eerder te gast in Brogum en dat concert tuit te nog lang na in de oren. Naast oude nummers worden de liefheb bers getrakteerd op nieuw werk van de nieuwe cd Pursuit until cap ture. Aanvang 21.00 uur. Pieternel van der Linde bij haar surfcentrum: „Het seizoen duurt bij ons negen maanden. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37