Wethouder moet voor overleg terug naar bewoners Julianastraat 'Hotspot? Een Dankzij reis hoeft trio niet de cel in Zierikzeese moet Hoofdhuidkoeler kan aan de slag boeten voor fraude Ziekenhuis heeft Water en groen blijken op tekening fietspad en parkeerplaats te zijn. Politierechter is mild voor drie Duitsers die voor hem verschijnen. Zeil- en surfcentrum aan Brouwersdam is favoriet in heel Europa. Vrouw dient 36.000 euro terug te betalen en krijgt werkstraf. apparaat dat haaruitval kankerpatiënt bestrijdt. 26 Woensdag 3 oktober 2007 PZC S door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Wethouder Roel van der Wekken moet van de gemeen teraad opnieuw om de tafel met de bewoners van de Julianastraat in Zierikzee. Volgens de raad houdt de wethouder onvoldoende rekening met de wensen van de be woners. Het gaat om de aanleg van wegen naar het nog aan te leggen bedrij venterrein Business Park langs de Weg naar de val. „Er zou water en groen achter onze woningen ko men, maar nu staan er een fiets pad en parkeerplaatsen getekend. Er zou ook overeenstemming met ons zijn, maar dat is niet zo," zei Julianastraatbewoner Gerrit Bouw man dinsdagavond in de vergade ring van de raadscommissie Open bare Ruimte. De bedoeling is dat vanaf de Weg naar de val een nieuwe afslag komt, die naar een rotonde leidt. Van daaruit loopt een traject langs de Julianastraat, dat verderop in diezelfde straat uitmondt. Het an dere traject gaat met een sierlijke boog naar het Groene Weegje. Voor het eerste traject moet de wethouder nu opnieuw in overleg. „Die waterpartij moet uit het plan, want het water blijft daar niet staan", zei Van der Wekken. „Maar aanpassing van de groenvoorzie ning is wel mogelijk." De bewo ners hebben een alternatief traject voor de weg ontworpen. Een sim peler verbinding zonder rotonde en op grotere afstand van hun wo ningen. „Dit alternatief is voor de provincie niet bespreekbaar", ant woordde Van der Wekken. Als de groenstrook nog het enige knelpunt is, dan moet de wethou der daar maar snel over praten, vat te WD-raadslid Henk Coomans de zaak samen. Maar daarmee moet volgens hem wel haast wor den gemaakt, want 'de gigantische subsidies' zijn gekoppeld aan ver valdata. Van der Wekken zegde de raad toe nog voor 25 oktober met de bewoners te spreken. Want dan kan de gemeenteraad zijn voorstel nog deze maand goedkeuren. De politiek stuurt wethouder Van der Wekken terug naar de bewoners van de Julianastraat in Zierikzee. Hij moet rekening houden met hun wensen. Dinsdagavond bleek verder dat het andere tracé, vanaf de nieuwe ro tonde naar het Groen Weegje, nog niet helemaal kan worden aange legd. Van der Wekken: „Voor het gedeelte Platteweg-Groene Weegje is het nog niet gelukt de grond langs minnelijke weg te verkrij gen", antwoordde de wethouder op vragen van LSD-raadslid Wim Schouten. Zijn Alertl-collega Jos Hoeijmakers wilde weten of de weg meteen kan worden aagelegd als de grond in eigendom is. „Ja", reageerde Van der Wekken, „al leen moeten we dan nog wel het bestemmingsplan aanpassen." Roel van der Wekken. door Emile Calon MIDDELBURG - Groot was de verba zing bij politierechter J. Hopmans toen de bode van de Middelburgse rechtbank gisteren meldde dat drie jonge Duitsers aanwezig wa ren om berecht te worden. Hij had niet verwacht dat het trio, ver dacht van diefstal uit een auto in Burgh-Haamstede, voor hem zou verschijnen. Om die reden moest snel alsnog een tolk worden gere geld. De drie, uit de omgeving van Trier, waren deze zomer op vakan tie in het Zeeuwse. Na een avond je stevig doorzakken zagen ze dat het raampje van een auto, die naast die van hun stond, een klein beetje open stond. Ze forceerden het en namen een rugzak, cd's, een radiofrontje en nog wat ander materiaal weg. Al die gestolen spul len legden ze vervolgens open en bloot in hun eigen auto. De drie erkende gisteren volmon dig dat ze iets zeer doms hadden gedaan. Ze beloofden ook beter schap en hen zal de rechter nim mer meer terugzien, beloofden ze. Officier van justitie D. Greive prees hen omdat ze de moeite had den genomen de ruim 370 kilome ter lange route naar Middelburg af te leggen. Hij eiste tegen ieder van hen een voorwaardelijke boete van vijfhonderd euro. Daarnaast moeten ze volgens hem samen 587 euro betalen omdat zij bij die auto kraak schade veroorzaakten. Hopmans vertelde dat hij van plan was geweest hen te bestraffen met een celstraf van twee maanden. Omdat ze de moeite hadden geno men naar Middelburg te komen, en zichtbaar spijt hadden van hun daad, verlaagde hij die straf en ver oordeelde hen tot een voorwaarde lijke celstraf van één maand. Daar naast moeten ze wel de schade aan de auto van hun slachtoffer vergoeden. door Martijn de Koning BROUWERSDAM - Zomaar een door deweekse dinsdag bij het Zeil- en surfcentrum Brouwersdam op de Kabbelaarsbanlc. Op de parkeer plaats tientallen campers en cara vans met nummerborden in ver schillende kleuren. Aan de rand van het Grevelingenmeer een meu te jongeren, die wat onhandig voor het eerst op de plank staan. „Een school uit Rotterdam", wijst eigenaresse Pieternel van der Lin de. En in een hoek van het restau rant een groep Duitse jongelui, die instructies krijgt. „Theorie", verdui delijkt Van der Linde. „Die gaan straks nog het water op." De druk te is normaal, verklaart ze. „Het sei zoen duurt bij ons negen maan den." Dat is niet zo gek. De Brouwers- dam staat in de Europese surfwe- reld bekend als 'the place to be'. Het centrum springt er op in én helpt eraan mee. „Dat is een wis selwerking", zegt Van der Linde. „We zitten op de goede plek en dicht op de markt. We spijkeren de kennis van onze instructeurs steeds bij en zorgen dat we elk jaar het nieuwste materiaal hebben. Bij veel surfcentra ontbreekt het daar aan." Het concept werkt, zo blijkt. Het opsporen van nieuwe rages en snufjes hoeft niet meer. „We zijn inmiddels zo bekend, dat die din gen zich juist hier ontwikkelen." Het leidt ertoe dat het centrum op eigen kracht grote evenementen kan organiseren. Afgelopen maand kwamen er zesduizend bezoekers af op het Surffestival. Een ander hoogtepunt was The Mission in au gustus. Alle topmerken reisden toen af naar de Brouwersdam om hun nieuwste materiaal te laten zien. Van der Linde: „Dat gebeurt in Europa twee keer per jaar. Eén keer in Duitsland en één keer op een wisselende plek." Een echte 'hotspot' dus, die Brou wersdam. Hoewel je moet oppas sen met die term, vindt Van der Linde. „De politiek roept dat de laatste tijd ook. Maar als ik dan zie hoe die ermee omgaat... Kijk, in Duitsland betaalt de gemeente 20.000 euro om zo'n evenement te mogen organiseren. Wij moe ten zelf 1500 euro bijleggen. Ter wijl er wel honderden mensen hier overnachten en de opbrengst van de parkings ook naar de poli tiek gaat." Het heeft alles te maken met wat 'We hoeven de nieuwste snufjes niet op te sporen. Die ontstaan juist hier' je vindt dat 'trendy' is. „Voor ge meente en provincie betekent dat iets anders dan voor de bezoeker van de Brouwersdam. Als ik zie wat ze hier van plan zijn, bén ik wel eens bang dat ze er een twee de Scheveningen van maken." En daar zitten de gasten nu juist niet op te wachten. „Die zoeken water, natuur, ruimte. Hoge gebou wen houden de wind maar tegen." De discussie zou over de kwaliteit van de kleine dingen moeten gaan, vindt Van der Linde. „Zet prullenbakken neer, zorg voor fat soenlijke toiletten en overgangen, laat het strand niet wegspoelen. Daar moeten ze eerst maar eens mee beginnen." Zeil- en surfcentrum Brouwersdam Eigenaren Pieternel van der Linde en Uwe lendrusch lieten in 1993 een surfcentrum bouwen. In 1997 namen ze het zeilcentrum van Port Zélan- de over en verplaatsten die naar hun eigen stek. Sinds 1999 kunnen daar 56 gasten overnachten. Het centrum heeft elk jaar negen maanden lang een dikke veertig men sen in dienst. Veel instructeurs zijn in de winter snowboardleraar in berg landen. H. de Morree (midden) demonstreert de hoofdhuidkoeler aan C. van der Maas (r) en B. Waaijenberg van de donerende stichting. foto Marijke Folkertsma door Emile Calon MIDDELBURG - Via een chatpro- gramma leerde een Zierikzeese vrouw een Rotterdammer kennen. Het klikte tussen die twee. Toen hij in juli 2004 ziek raakte, trok ze bij hem in om hem te verzorgen. Daarna bleef ze bij hem. Eens in de vier dagen keerde ze echter wel terug naar Schouwen om haar kat te verzorgen en de briefjes van de sociale dienst in te vullen. Ze schreef daarin onder andere dat er niets in haar situatie was veran derd. En dat klopte dus niet, zo stelde officier van justitie D. Grei ve gisteren. Tegenover politierechter J. Hop mans merkte hij op dat ze zich ja renlang schuldig had gemaakt aan steunfraude. De sociale dienst van de gemeente is zelf ook al tot die conclusie gekomen. Die dienst eist nu 36 mille terug. De officier eiste ook een werkstraf van 180 uur. Raadsman H. Goedegebure vroeg om clementie voor zijn cliënt. Vol gens hem heeft ze een vreselijke tijd achter de rug. Zo moest ze een tijd leven van het eten dat ze van anderen en de voedselbank kreeg. Hij vertelde ook dat ze niet besefte dat ze de formulieren van de socia le dienst verkeerd had ingevuld. Volgens hem berust alles op een misverstand. Politierechter J. Hopmans hield hem echter voor dat de vrouw (46) al eens eerder is veroordeeld voor steunfraude. Volgens hem zijn de regels duidelijk en kan er dan ook geen sprake zijn van een misverstand. Hij veroordeelde haar tot een werkstraf van 180 uur waarvan tachtig voorwaardelijk. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De eerste boeking voor de nieuwe hoofdhuidkoeler van het Rode Kruisziekenhuis in Zie rikzee is binnen. Vrijdag wordt de eerste patiënt behandeld. „De eerste vraag die ik van patiën ten met chemotherapie krijg, is al tijd 'word ik nu kaal?"', zei dr. H. de Morree gisteren bij de overhan diging van het apparaat. „En tot nu toe moet ik dat helaas bea men", sprak de arts die zelf kaal is geweest als gevolg van chemo therapie. De hoofdhuidkoeler spoelt ijskou de vloeistof rond het hoofd van de patiënt. Daardoor trekken de ader tjes in de huid santen en komt er minder ceLdodende stof bij de haarzakjes. Haaruitval krijgt hier door minder kans. Het apparaat kon worden aangeschaft door een schenking van de stichting Bevor dering gezondheidszorg en maat schappelijke zorg Schouwen-Dui- veland. Deze stichting beheerst een kapitaal, waarvan de rente jaar lijks wordt besteed. „En dit appa raat past perfect in onze doelstel ling", zei stichtingsvoorzitter B. Waaijenberg. De Morree dankte de stichting met een rijmpje: „Zie je op tegen een kale kop. Dan is nu je doel: hou het hoofd koel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36