Zeeland PZC Extraatje voor laagste inkomens r Scholen mogelijk naar de rechter 25 Onderling sterk zoekt coaches SCHOUWEN-DUiVELAND 31 33 Gemeente trekt 21.000 euro extra uit voor armoedebestrijding. Onder de Wieken en De Kirreweie blijven vechten voor gymzaal. Gekookt Zompig en vol gaten Chinees kun je niet vroeg genoeg leren Woensdag 3 oktober 2007 Rapport kernenergie verdeelt de Kamer Tip? redzzeegpzc.nl ZIERIKZEE - De dure december maand wordt voor de Schou- wen-Duivelandse minima iets min der zwaar. Iedereen die een be roep doet of heeft gedaan op ge meentelijke steunregelingen voor de laagste inkomens krijgt van de gemeente Schouwen-Duiveland een - eenmalig - extraatje van 84 euro. Het extraatje wordt in no vember uitgekeerd. Dat heeft het dagelijks gemeente bestuur besloten. In 2006 kreeg de gemeente via de algemene uitke ring uit het gemeentefonds een eenmalig bedrag voor bijzondere bijstand voor de laagste inkomens. Dat geld - een bedrag van 35.000 euro - was bedoeld om de koop kracht van de minima te repare ren. De gemeenteraad besloot 14.000 euro uit te trekken voor een voor lichtingscampagne gericht op chro nisch zieken, gehandicapten en ouderen. In eerste instantie was het de bedoeling dat de resterende 21.000 euro vrij zou vallen, maar daar staken CDA en CU een stokje voor. Besloten werd genoemde 21.000 euro aan te wenden voor koopkrachtreparatie. Vanwege het incidentele karakter van het be schikbare extra budget is besloten geen extra financiële regeling in het leven te roepen maar het ex traatje in de vorm van een eenma lige extra uitkering te gieten. Dat gebeurt nu in de vorm van het ex traatje van 84 euro. KV Schouwen-Duivelandse minima die een beroep doen of hebben gedaan op gemeentelijke steunre gelingen krijgen een eenmalig ex traatje van 84 euro. Een extraatje, zo benadrukt wet houder G. Houtekamer, bedoeld voor iedereen die in 2007 een ver goeding heeft gekregen of krijgt uit het Sociaal Cultureel nood fonds, de Regeling chronisch zie ken, gehandicapten en ouderen, de financiële bijdrage minima 65-plus, de regeling duurzame ge bruiksgoederen 65-plus of de lang durigheidstoeslag Wet Werk en bij stand (WWB). Het is de bedoe ling dat het extraatje in november uitgekeerd wordt om de dure de cembermaand voor de minima wat draaglijker te maken. Bij men sen die na 1 november nog een - terecht - beroep doen op een van genoemde regelingen wordt het ex traatje bij de toekenning meegeno men. De gemeente schat het aantal men sen dat in aanmerking komt voor de extra eenmalige uitkering op 250 en daar is de hoogte van het bedrag (21.000 gedeeld door 250) ook op gebaseerd. Mensen die den ken in aanmerking te komen voor het extraatje hoeven geen actie te ondernemen. De gemeente Schou wen -Duiveland gaat hen allemaal persoonlijk benaderen. „Wij gaan zelf de boer op", stelt wethouder Houtekamer. door Martijn de Koning BURGH-HAAMSTEDE - Basisscholen Onder de Wieken en De Kirre weie uit Burgh-Haamstede dienen een bezwaarschrift in bij de ge meente Schouwen-Duiveland. Ze willen daarmee voorkomen dat de gymzaal aan de Julianastraat ver dwijnt. „Als dat niet helpt, stap- pen we naar de rechtbank", ver klaart Nelly Geene van Onder de Wieken. Directrice Birgit de Rui ter van De Kirreweie zei nog niet over zo'n stap te willen nadenken, maar wel in alles samen met On der de Wieken op te trekken. De scholen zijn boos over de ge brekkige communicatie van de ge meente. Wethouder Roel van der Wekken gaf eerder aan dat de gym zaal zijn langste tijd heeft gehad. De scholen zouden mogelijk al per 1 november gebruik moeten gaan maken van sportcentrum Wester- schouwen. „We moesten dat verne men tijdens informatie-avonden over de toekomstvisie Burgh-Haamstede", verklaart Geene. „Als gebruikers had de ge meente ons dat veel eerder moe ten vertellen." Daarnaast tekenen de scholen bezwaar aan tegen de inhoud van het besluit. Ze vinden de sporthal te ver weg en de route erheen te gevaarlijk. Volgens Van der Wekken voert hij slechts een raadsbesluit uit. „In 1999 heeft de raad bepaald dat we te veel accommodaties hebben en dat de versleten exemplaren moe ten verdwijnen." Op verzoek van de huidige raad gaat de wethouder de kosten van het oplappen van de zaal met de huurkosten van het centrum vergelijken. „Maar voor mij is het duidelijk dat opknappen te veel geld kost." Dat de zaal al per 1 november dicht gaat, lijkt Van der Wekken niet langer realistisch. „Het kan ook nieuwjaar worden." ZIERIKZEE - De bestuursleden van Onderling Sterk zitten met de han den in het haar. De Schou wen-Duivelandse belangenvereni ging van mensen met een verstan delijke en /of lichamenlijke beper king zijn dringend op zoek naar coaches. Mensen die de bestuursle den met raad en daad ter zijde wil len staan zonder het bestuur di rect over te nemen. „We zoeken twee of drie mensen die ons bij willen staan. Als we ver gadering hebben en we komen er niet helemaal uit dan kunnen we iemand om hulp vragen. Hij mag ons niet de les lezen", zegt voorzit ter Jaap van Oost. De nieuwe coach moet bijvoor beeld helpen bij het aanvragen van subsidie of het invullen van formulieren van de Kamer van Koophandel. Maar de coach moet ook af en toe de bestuursleden een beetje opporren zodat ze regel matig ledenvergaderingen organi seren. De belangenvereniging On derling Sterk is 21 jaar geleden op gericht en heeft op heel Schou wen-Duiveland ongeveer 20 leden. Belangstellenden kunnen zich mel den bij de voorzitter, telefoon 06-28744845 of 0111-416171 ('s avonds). De nachten beginnen alweer wat kouder te worden. Dat is voor echte koukleumen de hoogste tijd om de elektrische deken uit de on derste kastlade tevoorschijn te ha len. De deken ligt er zo in. 's Avonds tegen elf uur klinkt als vanouds de vraag: 'Wil je boven even de elektrische deken aan gaan doen?' Natuurlijk doe je dat dan. Je wilt geen ruzie. En een elektrische deken is een idea le plaatsvervanger als warmte bron. Je kunt zelf wat langer voor de televisie hangen of een boek lezen. Maar, let op, zet de deken bij het naar bed gaan uit. 's Nachts om drie uur wordt vrouwlief wakker. Met verhit ge moed en gekookt lijf. BURGH-HAAMSTEDE - Op het oog zien ze er nog klinkt het als een zompig stuk wrakhout. In tak- zeer slechte staat zijn. Dat betekent einde ver best goed uit, de leilinden langs een achterpad ken en stammen zitten grote gaten, schimmels haal. De kans dat een boom omvalt of een grote bij het slot van Haamstede. Maar als R. de Pagter maken zich meester van de stam en onderzoek tak afbreekt bij een storm wordt te groot. Giste- van de gemeente op een van de stammen klopt, heeft uitgewezen dat de bomen van binnen in ren is de zaag er ingegaan, foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35