Inzage geëist in plan Groot Eiland Eerste lustrum schuurfeest Kuitaart Dekenaal team in basiliek Kindermusical van kerken Ondanks WOB weigert de provincie Hulster visclub informatie. Deel van de opbrengst is bestemd voor de stichting Kika. Concert Apollo Sluis in Grote Kerk Terneuzen Zwem vierdaagse in De Eenhoorn Oostburg Informatiebijeenkomst over borstkanker Ruilbeurs De Collectie in De Keure Sluis Eucharistieviering woensdagavond in basiliek Hulst. Z PZC Woensdag 3 oktober 2007 29 door Sheila van Doorsselaer HULST - Visvereniging De Eigen Stek uit Hulst eist van de provin cie inzage in de plannen voor na tuurgebied Groot Eiland bij Hulst. Gedeputeerde Staten weigeren alle informatie op tafel te leggen. De provincie is met de Vlaamse fa milie Bekaert, eigenaar van het Groot Eiland, in onderhandeling over het openstellen van 120 hecta re aan bossen, kreken, rietzomen, zompige strandjes en akkerland. De openstelling van het Groot Ei land is een voor de provincie zeer waardevol project, want op zo'n grote schaal is in Zeeland nog geen sprake van particulier natuurbe heer. Daarnaast geldt het Groot Ei land als binnendijks natuurproject in het kader van de bestuursover eenkomst Natuurcompensatie Westerschelde (NCW). De Eigen Stek maakt al jaren ge bruik van een aangrenzend per ceel. De visclub wil weten wat pre cies de plannen zijn met het ge bied, omdat de leden van De Ei gen Stek vrezen dat hun activitei ten straks in het geding komen. De provincie weigert de visclub echter complete inzage in het be stemmingsplan te geven. De Eigen Stek heeft daarom een inzagever- zoek op grond van de Wet Open baarheid van Bestuur (WOB) inge diend, maar nog steeds geeft de provincie geen sjoege. De Visvere niging heeft tegen de weigerachti ge houding van GS nu een be zwaarschrift ingediend om het he le dossier zo alsnog boven tafel te krijgen. „Gedeputeerde Staten zeggen niet alle gevraagde informatie te willen verstrekken, omdat sommige docu menten bedrijfsgegevens van de fa milie Bekaert bevatten en zaken die de persoonlijke levenssfeer van de familie raken", zegt een woord voerster van de commissie be zwaarschriften van de provincie. Namens De Eigen Stek zegt F. de De provincie weigert visclub De Eigen Stek uit Hulst alle informa tie te geven over de openstelling van de 'buren', natuurgebied Groot Eiland. Cock dat de visclub helemaal niet geïnteresseerd is in die persoonlij ke informatie. „Wij willen enkel gewoon weten wat er nou precies met het Groot Eiland gaat gebeu ren. Als 'buren' hebben we daar recht op. We willen weten waar we aan toe zijn." De commissie bezwaarschriften hoopt over twee weken tot een uit spraak te komen. De Cock ver wacht dat hij de gevraagde infor matie weer niet krijgt. „Maar dan kunnen we altijd nog naar de rech ter. Die informatie hoort gewoon openbaar te zijn." door Edy de Witte KUITAART - Stichting Rond de Klei ne Vogel viert zaterdag 20 oktober het eerste lustrum van het schuur feest. Een deel van de opbrengst van het feest is bestemd voor een goed doel. Dit jaar staat de stich ting Kika in de schijnwerpers. Het feest trekt elk jaar weer steeds TERNEUZEN - In samenwerking met de Koninklijke harmonie Zeegalm uit Knokke geeft muziek vereniging Apollo uit Sluis zater dag een concert in de Grote Kerk in Terneuzen. Aanvang 20.00 uur. Ook het Zwinkoor uit Sluis/ Cad- zand en het koor Cantate Deo uit Hoek treden op onder leiding van Arie Karreman. meer bezoekers. Jong en oud ko men op het festijn af „Vorig jaar passeerden 800 feestgangers de schuurdeuren. De formule slaat blijkbaar goed aan. Gratis entree, schappelijke prijzen voor de con sumpties en aanvaardbaar geluids niveau zodat de bezoekers ook eens de hoofden bij elkaar kunnen steken voor een goed gesprek", zegt voorzitter Han van den Ber gen van het organisatiecomité. Ook de jongere fuifnummers wor den niet vergeten. Zij kunnen zich OOSTBURG - In het zwembad van sportcentrum De Eenhoorn in Oostburg is in de herfstvakantie van 22 tot 25 oktober een zwem- vierdaagse. Organisator is zwem vereniging Scheldestroom uit Bres- kens. Het evenement is gekoppeld aan een sponsoractie voor het Ro nald McDonaldhuis. Inschrijven in het zwembad. vanaf 18.30 uur in de schuur aan de Cathelijneweg vermaken met een kinderdisco. De jongeren leren onder begeleiding van volwasse nen dansen op populaire kinder- muziek. Met verder onder meer gratis drinken en een verrassing komt de jeugd niets te kort. Het grote schuurfeest barst om 21.00 uur los. Met aan landbouw gerelateerde attributen krijgt de schuur een passende uitstraling. Zo doet een boerenkar dienst als podium. Er wordt gestart met een TERNEUZEN - In de kerkzaal van het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen is op woensdag 10 okto ber een bijeenkomst over borstkan ker. Thema is 'Een knobbel in mijn borst, hoe vind ik de weg'. Aanvang 19.30 uur. Er zijn lezin gen van deskundigen. Aanmeldin gen vooraf via 0115-451981 of via mail wmcrosiers@zeelandnet.nl happy hour. CX Sound en Light uit Kloosterzande tekentzorgt voor de muziek en de belichting. Er wordt een spetterende licht show in combinatie met videobeel den en sms view op groot scherm geprojecteerd. De muziek gaat van goud van oud tot hedendaagse mu ziek. De leadzanger van Suck on this, Carl Boeijkens, is aangetrokken als zanger van de avond. Rond de schuur is voldoende verlichte en bewaakte parkeergelegenheid. SLUIS - De vereniging van verzame laars De Collectie houdt zaterdag 6 oktober een grote ruil- en verza- melbeurs. Die vindt plaats in het multifunctioneel centrum De Keu- re in Sluis. De openingstijden zijn van 12.00 tot 17.00 uur. Er zijn ook materialen uit het gemeentelijk ar chief te bezichtigen; ook is er info over opgravingen in Sluis. HULST - Bisschop-coadjutor J. v.d. Hende presenteert morgen om 19.00 uur tijdens de Eucharistievie ring in de basiliek te Hulst het nieuwe dekenaal team van Zee land. Paul Verbeek, priester van het bis dom Breda, krijgt de aanstelling tot nieuwe deken. Pastoraal wer ker Geerten Kok gaat de functie van dekenaal coördinator vervul len. Daarmee is sinds vier jaar de leiding van het dekenaat weer toe vertrouwd aan twee personen. De muzikale medewerking in de viering ligt in handen van de Can- torij der Basiliek en het parochiëel Dameskoor onder leiding van An ton de Kort. Jo Ivens bespeelt het orgel van de basiliek. Beide pastores hebben vele jaren ervaring in het pastoraat van het bisdom Breda en hebben in de af gelopen tijd een aantal verkennin gen in het Zeeuwse dekenaat ver richt, zodat zij op dit moment geen vreemden meer zijn voor die genen die aan het kerkelijk werk hun bijdragen geven. Na de vie ring is er gelegenheid kennis te ma ken met beide functionarissen. OOSTBURG - Zeventig kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar uit katholieke en protestantse ker ken in West-Zeeuws-Vlaanderen spelen zondag de kindermusical Ter en Huenter' in de Sint Eligius in Oostburg. De voorstelling be gint om 16.00 uur en de toegang is gratis. Het project is in drie zondagen in gestudeerd. Ze oefenden de lied jes, maakten het decor en een ei gen kostuum. De musical vertelt het verhaal van de inwoners van een stad die niets moeten weten van vreemdelingen en vluchtelingen. De inwoners vin den dit prima totdat de zoon van de koning verliefd wordt op een meisje uit een heel andere plaats. De koning vindt dit maar niets en probeert dit te verhinderen. De re gie is in handen van Rini Fenijn. foto Camile Schelstraete Het schuurfeest in Kuitaart trok vorig jaar veel volk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31