Zeeland 'Of Vlissingen hier iets uit kan leren? Natuurlijk kan dat!' PZC VCT óf WCT volgens GS wel een keuze De Baas eüs ernstjan rozendaal colofon 'Dit is niet meer dan een rekensommetje. Dat moeten we los zien te laten. Er zit veel meer in' De krant 5 weken voor 15 euro! Capaciteit van spoor en weg bepalen verloop van de discussie. 2 Woensdag 3 oktober 2007 PZC Ik ben er weer even zoet mee. Met het nieuwe album van Bruce Springsteen. Zestien was ik toen zijn elpee - de com pact disc bestond nog niet - Darkness on the edge of town verscheen. Als platen je leven op z'n kop kunnen zetten, deed deze dat bij mij. Voor het eerst realiseerde ik me welke zeg gingskracht popmuziek kan hebben. Met zijn geweldige stem spuwde Springsteen magnifieke teksten uit over de hoop en vrees van Amerikaanse jongeren, furieus begeleid door zijn toen al legendarische E Street Band. Dat is een wat karikatu raal gezelschap, waarvan bijna iedereen een bijnaam heeft, zo als Roy 'the professor' Bittan, Miami Steve Van Zandt en Cla rence 'Big Man' Clemons. Springsteens bijnaam luidt The Boss. Nu, bijna dertig jaar later, gaat er voor mij nog steeds geen baas boven the boss. Springsteens oeuvre is een soundtrack bij mijn leven. Als ik een album van hem opzet, waan ik me weer in de tijd dat ik dat kocht en grijsdraaide. In 1981 - inter net bestond nog niet - lag ik een hele nacht voor de deur van de Nieuwe Muziekhandel in Am sterdam om kaarten te bemachtigen voor een concert in Ahoy'. Een paar jaar geleden tikte ik via internet een bootleg op de kop van precies dat concert. De geluidskwaliteit is belab berd, maar de eerste draaibeurt was sensationeel. Vier uren die ik een kwart eeuw geleden leefde, kreeg ik zomaar terug. Het leek wel magie. Zo heet het nieuwe album met zijn vertrouwde E Street Band: Magie. Het titelnummer begint bedrieglijk simpel. De rockzan ger zingt zachtjes over iemand die konijnen uit zijn hoed to vert. Maar aan het slot hangen de lijken in de bomen. Zonder één letterlijke verwijzing naar Bush of Irak gaat het liedje over een president die zijn land de oorlog in heeft gegoocheld. U snapt wie de komende weken de baas is in mijn cd-speler. Springsteens oeuvre is een soundtrack bij mijn leven Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Familieberichten 0800-8060 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Maatschappij De Schelde opgericht. Bouw en herstel van schepen, stoomketels en -werktuigen. 1875 12 maart 2004 Inwoners praten via debat mee over invulling Schelde- kwartier. Wensen: behoud kranen, sociale woningbouw, sportpaleis en disco. 30 maart 2004 13 juli 2005 Gemeenteraad neemt masterplan aan, maar wijzigt naam nieuwe wijk van Dokkershaven in Scheldekwartier. januari 2006 23 februari 2006 Koninklijke Schelde Groep verplaatst onderdelen naar Vlissingen-Oost. Gemeente koopt terrein van 31 hectare voor 35 miljoen euro. Plannen voor 1100 woningen, later bijgesteld naar 1790. Stedenbouwkundig bureau VHP krijgt opdracht tot maken totaalvisie voor Scheldeterrein. VHP presenteert masterplan Dokkershaven. Het eerste rapport over het Scheldekwartier ligt er. Fijn. Maar iedereen wacht op het tweede. Pas dan kan er worden gezwartepiet op het stadhuis van Vlissingen. door Wendy van den Hurk Hans Koeman zit een beetje besmuikt te la chen. „Ik weet niks!" Hij moet achter de ba lie blijven, zodat het Vlissingse stadhuis niet helemaal gesloten lijkt tijdens de personeelsbijeen komst. Hij is het ook die dit jaar de rol van Michiel de Ruyter op zich neemt. En dus: „Het enige dat ik weet is wat ik allemaal aan positieve publiciteit heb opge bouwd, dat zij dat allemaal weer doen afbrokkelen." Daarbij blikt de ambtenaar naar boven, naar de Govan Mbekizaal. Naar niemand in het bijzonder. Het college geeft er uideg aan amb tenaren. Die komen na een uur naar buiten. Lachend. Overleg gend. De meesten blijven nog even met elkaar op de gang han gen. Een jonge man van economi sche zaken snelt naar buiten. Hoe het was? „Fan-tas-tisch", klinkt het met een knipoog, terwijl hij door de deur loopt. Maar hij komt weer terug. „Hoe heet jij? Nou, als ik stel dat jij Wendy heet en dat de sfeer op deze bijeenkomst leugen achtig was, dan weet jij zeker ge noeg hè?" En weg is hij. Niemand wil iets zeggen, iedereen houdt zijn lippen stijf op elkaar. Behalve Ton Thiebosch. Hij is raadsondersteuner bij de griffie en ook nog eens lid van de onderne mingsraad. Natuurlijk heeft hij goed opgelet. „Op zich was het een goede bijeenkomst", zegt hij na een tijdje te hebben nagedacht over de formulering. „Het college gaf uitleg en daarna werden vra gen gesteld. Daar is duidelijk ant woord op gekomen. Wat er is ge vraagd? De belangrijkste vraag was: op welke stukken is dit tekort gebaseerd? Recente stukken, ant woordde het college. Stukken die voorradig waren en besluiten die ze zelfheeft genomen." De sfeer was niet gemoedelijk, be denkt Thiebosch. „Maar ook niet spannend in de zin van spanning. Wél nieuwsgierig. Waakzaam. Vra gen blijven er altijd. En er komt na tuurlijk nog een rapport, dat over de integriteit. Want over de kwali teit van de mensen die hier wer ken of die hier extern zijn aange- kunnen we niet oplossen met het integriteitsrapport, maar er zit veel meer in. Een manier van denken, van werken, van omgaan met... Vanaf hier geldt: hoe komen we verder. Ik heb één hoop: dat de be sluitvorming positief uitpakt voor de organisatie. Dat we ervan leren. Of dat kan? Natuurlijk kan dat! Mensen zeggen wel eens tegen me dat ik de dingen negatief zie, maar op dit stadhuis zie ik kansen en mogelijkheden. Dat deden ze in Apeldoorn na de Reesink-affaire ook. Daar zijn ze naar de bedrijfs cultuur gaan kijken. Dat moet hier ook. Als we op een positieve wijze naar de uitkomsten van deze on derzoeken kijken, kunnen we er wat van opsteken." Daar heeft de voorzitter van de on dernemingsraad, Mariët Kaptein, niets aan toe te voegen. „Het is een heel interessant rapport, maar het gaat over gunning en daar heb ben wij niets van te vinden." Zo'n reactie geeft de Abvokabo ook. „Dit zijn cijfers en ons gaat steld zegt dit rapport niets." Terwijl iedereen daar natuurlijk be nieuwd naar is. „Maar", en dan spreekt het lid van de onderne mingsraad, „het moet wel zuiver blijven. Dit is niet meer dan een re kensommetje van kosten en baten. Daar kun je geen personele conclu sies uit trekken. Dit is planexploita tie en straks gaat het pas over hoe wij de afgelopen jaren hebben ge werkt." Toch denkt Thiebosch al verder. „Dat rekensommetje moeten we zien los te laten. Die 62 miljoen het om de ambtenaren en de werk sfeer. Die is tot op de dag van van daag uiterst slecht, begrijp ik. Niet alleen onder 'de twaalf, maar over de hele breedte van het stadhuis. Mensen voelen zich belaagd. Het rapport van vandaag lost niets op. Het volgende hopelijk wel. En het plan van aanpak, dat de wethou der ons heeft beloofd te zullen op stellen. Daarin geloven wij haar maar op haar woord. Na wat ko men gaat, trekken wij wel onze conclusies en wie weet, grijpen we in." Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - De provincie moet wel degelijk een keuze maken tus sen de aanleg van de Westerschel- de of de Verbrugge Container Ter minal. Dat antwoord geeft het dagelijks provinciebestuur op vragen van de Partij voor Zeeland. Volgens een onderzoek dat is gedaan in op dracht van de provincie kunnen niet meer dan drie miljoen contai ners per jaar over weg en spoor worden vervoerd. De WCT en de VCT voorzien in de overslag van in totaal 4,6 miljoen containers. Die bovengrens bepaalt dat er wel een keuze moet worden gemaakt voor één van beide initiatieven, al dus Gedeputeerde Staten. Die keuze is geen contractbreuk met de beoogde zakelijk partner in de WCT, het Antwerpse havenbe drijf Hesse Noord Natie, aldus GS. Het provinciebestuur wijst er op geen contract te hebben met de ex ploitant van de WCT. Het maakt de aanleg hooguit mogelijk via aan passing van het Omgevingsplan. De Partij voor Zeeland vroeg zich af of GS het 'geen onmogelijke si tuatie vinden dat Statenleden met geen of onvoldoende kennis op dit vlak, de verkeerde keuze maken om maar van het WCT-dossier af te zijn'. Het dagelijks provinciebe stuur antwoordt dat het 'geen en kele twijfel heeft over het vermo gen van Provinciale Staten tot het nemen van besluiten'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2