Zeeland jeugd- en jongerenwerk een succes ^rmcn Supers ruziën, maar zijn het eens verhard Blaaskapellen in Vlaschaard Vogelaars tellen trekvogels Beide supermarkten in Breskens tegen komst van derde kruidenier. Maatregel moet verkeersveiligheid bevorderen. Z pzc Woensdag 3 oktober 2007 2 7 ting of sportverenigingen. Die bij J&J zijn springen wekelijks of maandelijks bij activiteiten bij. „Over het algemeen zijn het ouders van kinderen. Van de men sen die het doen, hoor je: Ik vind door René Hoonhorst MIDDELBURG - De uitspraak van de Middelburgse voorzieningenrech- ter G. van Unnik maakt vandaag geen eind aan de 'supermarktoor log' in Breskens. Of de bouw van de Plus op het Spuiplein nou doorgaat of (tijde lijk) wordt stilgelegd, volgende week dinsdag staan Ronald Loh- man (Plus) en Pascal Ingels (Ciooo) weer tegenover elkaar in een rechtszaaltje in Middelburg. Ging het gisteren om het tegen houden van de Plus aan het Spui plein, volgende week is de inzet het voorkomen van de uitbreiding van de Ciooo aan de Burgemees ter van Zuijenstraat. Van Unnik laat vandaag weten of Plus mag verder gaan met de bouw of niet. De rechter wist giste- De supermarkten in Breskens kunnen met elkaar leven en wil len beiden geen derde 'collega' erbij. Toch blijven ze elkaar be stoken met procedures. het belangrijk, dat het er is. Dus dan moet ik er ook iets voor doen." Die vrijwilligers weten niet alles uit zichzelf Daarom maken een film, aanbod van cursussen en trai ren al dat zijn uitspraak echter geen eind maakt aan het conflict. Hij vond het dan ook jammer dat de twee supermarkteigenaren gis teren niet tijdens de zitting tot een vergelijk kwamen. Want zowel In- gels als Lohman wil geen derde su permarkt in het vissersdorp zien verrijzen. Ingels wil dat de gemeente in re gels vastlegt dat er geen derde krui denier in Breskens komt. Sluis moet aan de bouwvergunning voor Plus koppelen dat in het oude pand aan de Mercurystraat geen nieuwe super komt. Een be leidsambtenaar betoogde dat Sluis in het nieuwe Bestemmingsplan Centrum Breskens vast laat leggen dat er geen winkels met een ver koopvloeroppervlak van meer dan 250 vierkante mogen komen. Wat voor soort winkels er in het huidi ge Pluspand komen, is echter niet aan de gemeente. Lohman meldde dat de Sperwer- groep (waar Plus onder valt) ook niet op een tweede concurrent zit te wachten. De makelaar die huur ders voor de winkelruimte zoekt, heeft de opdracht om detaillisten te zoeken, die de supermarkten niet bijten. Lohman verzuchtte ning deel uit van de Vrijwilligers- dag. „Daarnaast willen we, als on derdeel van het project, een infor matief handboek gaan maken, als ondersteuning voor de vrijwilli gers." Belangstellenden zijn wel- dan ook: „Wat zitten we hier te doen?" Van Unnik zat met dezelf de vraag en hij stelde dan ook voor dat Lohman, Ingels en hun raadslieden even de koppen bijel- kaar staken om de langslepende kwestie met een ferme handdruk voor eens en altijd af te sluiten. De twee supermarkthouders leek dat ook een goed idee. Maar een kwartiertje later bleken ze het oud kom en van beide gemeentes komt er in ieder geval een wethou der. CB Vrijwilligersdag, zaterdag 13 okto- ber, van 11.00 tot 15.30 uur. zeer toch nog niet achter zich te kunnen laten. Waar ze het uitein delijk niet over eens werden, ver telden ze de rechter niet. Van Un nik waarschuwde met een gekwel de blik nog maar eens dat het con flict zo blijft voortduren. Pascal In gels van de C1000 hield het er na de zitting op dat hij 'te veel moet inleveren' als hij op het voorstel van zijn collega ingaat. door Eugène Verstraeten HOEK - Langs vijf weggedeelten van de rijksweg N61 tussen Hoek en Schoondijke wordt van 15 okto ber tot en met 9 november berm verharding aangebracht. De maat regelen dienen om ongevallen te voorkomen. Die ontstaan vaak doordat bestuurders in de berm be landen. Met de aanleg van berm verharding hoopt Rijkswaterstaat dat automobilisten met een simpe le stuurcorrectie zonder schade hun weg kunnen vervolgen. De werkzaamheden vinden plaats op werkdagen tussen 19.30 en 6.30 uur. Eerst komt het gedeelte tus sen de Geertruidedijk en de IJzen- dijkseweg en het gedeelte tussen de Braakmanweg en de Zandplaat- weg aan de beurt. Vervolgens wordt het gedeelte tussen de Zand- plaatweg en de stoplichten bij Hoek aangepakt. Tenslotte worden de gedeelten tussen de Groeneweg en de Zevenhofstedenstraat en tus sen de Turkeyeweg en Tivoli van een verharde berm voorzien. Tij dens het werk wordt de weg afge sloten en het verkeer omgeleid. Het fietspad blijft toegankelijk. koewacht - In het gemeenschaps centrum De Vlaschaard in Koe wacht is zaterdag een blaaskapel- lenfestival. Vanaf 20.00 uur toete ren drie blaaskapellen erop los. De spits wordt afgebeten door Ein Pro sit uit Sluiskil. Hierna treden de Vlasbloazers uit Koewacht op. Dit gezelschap bestaat uit leden van de plaatselijke harmonie Een dracht Maakt Macht. De Essener Muzikanten uit het Belgische Es sen sluiten het blaaskapellenfesti- val af terneuzen - Leden van de vogel werkgroep van natuurbescher mingsvereniging De Steltkluut en 't Duumpje doen zaterdag 6 okto ber mee aan de World Birdwatch. Over de gehele wereld wordt op deze dag in belangrijke vogelkijkge- bieden gekeken naar trekvogels. In Midden-Zeeuws-Vlaanderen wordt geteld op de zeedijk bij het nieuwe natuurgebied Margaretha- polder (net ten oosten van Terneu zen). In Oost-Zeeuws-Vlaanderen wordt geteld vanaf de kijkhut aan het begin van de Gasdam in het Verdronken Land van Saeftinghe. Ook bij de vuurtoren ten westen van Breskens wordt naar vogels uit gekeken. Er wordt geteld vanaf zonsopkomst tot minstens 10.00 uur. Bij goed weer wordt er langer doorgeteld. Er is in deze periode veel vogeltrek te zien. Ook zijn er in de directe omgeving rustende en foeragerende vogels waar te nemen. De Plus-supermarkt - voorheen Edah - aan de Mercuriusstraat in Breskens verhuist begin volgend jaar naar het Spuiplein. foto Peter Nicolai Kinderen vermaken zich prima met kleuren. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29