Dag voor de vrijwilligers in Zeeland Temeuzen werkt aan rioleringen Stichting Raadskelder Sluis kan verder Jongeren Hulst hengelen gratis Politie rolt hennepkwekerijen op in Zeeuws-Vlaanderen Onderhoud in West dorpe, Sas van Gent, Axel en Zuiddorpe. Gekookt Werkers en vrijwilligers uit sector wisselen van gedachten in Toonbeeld Bestuur put vertrouwen uit constructief gesprek met gemeente Sluis. 26 Woensdag 3 oktober 2007 PZCZ door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Temeu zen voert vanaf volgende week tot eind januari op verschillende plaat sen diverse onderhoudswerken uit aan de riolering. Uit rioolinspec ties is gebleken dat met namen in de kernen Westdorpe, Sas van Gent, Axel en Zuiddorpe een aan tal rioolstrengen vervangen moet worden. Tijdens het rioolwerk worden ook de huisafvoeren deels vernieuwd. Tussen 8 en 19 oktober wordt ge werkt in Westdorpe. Aan de Graaf- jansdijk B wordt het riool tussen de woningen 38 en 46 vervangen. Daarvoor is het nodig de rijbaan af te sluiten, waarbij het verkeer wordt omgeleid. Het riool in het gedeelte van de Singel tussen de Wilheminastraat en de Linden- laan, dat gedeeltelijk onder het schoolterrein loopt, wordt ook ver vangen. De oude 'ei'-buizen wor den vervangen door betonnen ron de exemplaren. Daarna wordt het schoolplein weer opnieuw inge richt. De uitvoering van dit werk is gepland van 15 oktober tot en met 2 november. In de Europalaan in Sas van Gent wordt twintig meter riool bij de Van volgende week tot half janua ri worden in verschillende ker nen in de gemeente Terneuzen gedeelten van de riolering ver nieuwd. HULST - In de gemeente Hulst heeft de politie gisteren drie hen nepkwekerijen opgerold. In een leegstaand pand aan de Zoutestraat in Hulst werd een kwe kerij aangetroffen met 491 hennep planten, deels volgroeid. In ver band hiermee werden twee man nen uit Hulst aangehouden. Ze zijn na verhoor en het opmaken van proces-verbaal weer in vrij heid gesteld. Door de Delta is aan gifte gedaan van illegaal stroomge- bruik. Aan de Polenstraat in Clinge werd zeeuwséIEB' De nachten beginnen alweer wat kouder te worden. Dat is voor ech te koukleumen de hoogste tijd om de elektrische deken uit de onderste kastlade tevoorschijn te halen. De deken ligt er zo in. 's Avonds te gen elf uur klinkt als vanouds de vraag: 'Wil je boven even de elek trische deken aangaan doen?'Na tuurlijk doe je dat dan. Je wilt woningen 31 en 33 vervangen. Voor de uitvoering van dit werk wordt de rijbaan ter plaatse tijde lijk afgesloten. Het karwei duurt van 5 tot en met 9 november. In Axel gaat een gedeelte van de Kanaalkade tussen de St. Maarten laan en de Van Gistellelaan op de schop. Het riool in de fietsstrook aan de zijde van de flat wordt ver vangen. Na het gereedkomen van dit rioolwerk wordt het fietspad te rug geasfalteerd. Voor de uitvoe ring van het karwei wordt de noor delijke rijbaan afgesloten. Het ver keer wordt geregeld met lichten. Na de Kanaalkade komt het gedeel te van de Halewijnstraat voor de woningen 25 tot en met 29 en de Buitenweg 707 tot en met 74 aan de beurt. Het riool in de groen strook wordt dan vernieuwd. Ten slotte wordt er gewerkt in een ge deelte van De Walstraat en de De Ruyterstraat. Het bestaande oude riool vanaf de kerk tot nummer 66 wordt vervangen. Vanaf dit punt tot de kruising met de De Ruyter straat wordt een nieuw riool aange legd en het bestaande buiten wer king gesteld. Ook komt er nog een nieuw stukje riool in de de Ruyter straat tot aan de eerste inspectie- put. Delta vernieuwt meteen ook een gasleiding. De werken in Axel duren van 12 november tot en met 21 december. In Zuiddorpe wordt het oude be- tonriool voor de woningen 14 tot en met 24 vervangen. Dat karwei duurt van 7 tot en met 18 januari. Na het rioolwerk wordt de funde ring van de weg verbeterd en de rijbaan herbestraat. in een schuurtje bij een woning een kwekerij aangetroffen met 128 hennepplanten. Deze planten wa ren bijna oogstrijp. Tegen de eigenaar, die ter plaatse werd gehoord, is proces-verbaal op gemaakt. Ook hier werd illegaal stroom afgetapt. In de kelder van een pand aan de Oude Kaai werd een kleine kweke rij van 34 plantjes aangetroffen. In het pand was niemand aanwezig. Alle hennepplanten alsmede de be nodigde appartuur zijn in beslag genomen en vernietigd. Tip? redactie@pzc.nl geen ruzie. En een elektrische de ken is een ideale plaatsvervanger als warmtebron. Je kunt zelf wat langer voor de televisie hangen of een boek lezen. Maar, let op, zet de deken bij het naar bed gaan uit. 's Nachts om drie uur wordt vrouwlief wakker. Met verhit ge moed en gekookt lijf. door Ronald Verstraten TERNEUZEN - De Vrijwilligersdag in het gebouw van Toonbeeld, vol gende week zaterdag, eindigt welis waar met een feestje, maar de dag heeft ook een serieuze bedoeling. Over die afsluiting wil Ellen van Helsland alleen verklappen dat het een 'muzikaal spektakel' wordt, en johan Haerick legt uit wat eraan voorafgaat: „De Stichting Welzijn Terneuzen is altijd een brede orga nisatie geweest. Daar zat ouderen werk in, inburgering enzovoort. Het is nu een stichting voor alleen Jeugd- en Jongerenwerk. Daarbin nen doen wij alle werkzaamhe den, op alle terreinen." Haerick coördineert die en Van Helsland is een van de acht ago gisch medewerkers. Maar daar naast zijn er bijna tweehonderd vrijwilligers actief in de gemeente Terneuzen. Voor hen is de dag be door Frank van Cooten SLUIS - De lucht is geklaard tussen de Stichting Raadskelder en het Sluise gemeentebestuur. Het be stuur put veel vertrouwen uit een constructief gesprek met burge meester Jaap Sala. „De burgemees ter heeft dermate positief met ons gesproken dat wij ons voor de vol le honderd procent blijven inzet ten voor de stichting en voor de ac tiviteiten", aldus de verheugde waarnemend voorzitter J. Leen- houts. Sala bevestigde gisteren het positieve onderhoud. In brieven aan de gemeenteraad en aan commissaris van de konin gin Karla Peijs sprak het bestuur haar verontrusting uit over de toe komst. De communicatie met de gemeente was onder de maat en de stichting was niet gekend in de verkoop van het voormalig stad huisje van Sint Anna ter Muiden. Door gedane toezeggingen van Sa la heeft het bestuur nu weer ver doeld, evenals voor de vrijwilligers uit de gemeente Sluis. „Dit is de eerste keer dat we dit doen. We werken nauw samen met de stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen. Daar mee willen we voor de komende twee jaar een project opzetten: 'Versterking Vrijwilligerswerk'." De Vrijwilligersdag is de aanzet en er hebben zich al meer dan hon derd mensen aangemeld uit beide gebieden. Vooralsnog valt Hulst er buiten, maar als het aan Haerick ligt, sluit die gemeente ook aan. „We zoeken natuurlijk altijd sa menwerking in de hele streek." Terwijl de vrijwilligers voor het merendeel volwassenen zijn, be staat de 'doelgroep' uiteraard uit jongeren. „In het algemeen kun je zeggen: de basisschoolleeftijd, plus de groep van twaalf tot zestien jaar. Maar daar zit wel een hele rui me uitloop in, tot zeg maar half de twintig", zegt Van Helsland. De werkzaamheden zijn heel divers. Ze kunnen gebonden zijn aan een bepaalde accommodatie: jeugdcen trouwen in zijn functioneren en zijn rol binnen de Sluise gemeen schap voor de toekomst. „Er was begrip voor eikaars om standigheden. Zo hebben wij be grip getoond voor de lastige be stuurlijke periode waarin de ge meente verkeerde. Met de benoe ming van mevrouw Le Roy tot nieuwe wethouder hopen wij dat die problemen tot het verleden be horen. Daarnaast zijn de elf pun ten die wij naar voren hebben ge bracht constructief en in alle open heid besproken. De burgemeester heeft ons verzekerd dat de raad zaal en de raadskelder beschikbaar blijven voor onze activiteiten. Het stadhuis wordt niet verkocht. Daar waren wat geruchten over. Ook worden passende maatregelen ge nomen om de communicatie te verbeteren. De burgemeester wordt het aanspreekpunt tussen de stichting en de gemeente." De gemeente is er volgens Leen- houts ook van doordrongen dat de stichting dringend een gemeente lijk coördinator nodig heeft. „Nu is sprake van een onhoudbare situa tie." trum, buurthuis, kinderclub. Of ze maken deel uit van bre- de-school-activiteiten. Ook drugs- en alcoholpreventie valt onder het J&J werk. Een aparte plaats neemt de 'Speelneusbus' in. Van Hels land: „Dat is een project voor basis schoolkinderen, tot veertien jaar. We hebben een mobiele container die langs zes plaatsen in de ge meente gaat, onder meer Axel, Zaamslag en Hoek. Er staan twee vaste containers in Terneuzen zelf Het is ontstaan op plaatsen waar wat spanning was tussen jongere Ouders vinden jeugdwerk belangrijk en helpen daarom als vrijwilliger mee en oudere groepen. Er wordt on der toezicht spelmateriaal uitge leend. Goed gedrag en leuk spelen met elkaar wordt beloond met 'neuzels', waar ze dan weer speel goed mee kunnen lenen." In de wijk Triniteit staat de contai ner aan het Wilgenplantsoen. Vrij willigster van dienst is Sanne van der Cruyssen (43). Ze woont zelf in de binnenstad. Maar Sanne heeft sinds 2004 ervaring als vrij willigster en daarom werkt ze hier. „In deze wijk is het veel drukker. Er komen hier zo'n veertig kinde ren, van vier tot 13 jaar. Ik vind het leuk om te doen. En bovendien hou je de kinderen van straat." De kinderen kunnen bij de bus gezel schapsspelen lenen, gameboyen of kleuren. Dat doen ze op een tafel tje buiten. Hooguit een beetje las tig als het regent, maar verder heb ben ze de ruimte. De kinderen die van de speelbus gebruik willen ma ken, moeten eerst een inschrijffor mulier (laten) invullen. Daarna krijgen ze een pasje met hun foto erop en hun eerste vijftig neuzels. Terug op kantoor merkt Haerick op dat er, behalve de vrijwilligers uit het bestand van J8tJ, nog veel meer actief zijn, zoals in de Scou- HULST - De gemeente Hulst bekijkt de mogelijkheid om jongeren tot vijftien jaar gratis te laten henge len in viswaters binnen de be bouwde kom in Hulst en in de dor pen. Vissen is tegenwoordig zeer popu lair onder de jeugd. Steeds meer jongeren kopen liever vistuig dan een skateboard. Volwassenen beta len leges (de zogenaamde vispas) om hun lijn uit te mogen gooien. Hulst beraadt zich momenteel of ze de jonge vissers tegemoet kan komen. Om gratis te mogen vissen in waters binnen de bebouwde kom moeten de jongeren dan wel vooraf een zogenoemde toestem mingsvergunning halen bij de ge meente. Als de gemeente besluit jongeren gratis te laten vissen, dan geldt dit niet voor alle visvijvers. De ge meente werkt aan een lijst met uit zonderingslocaties. geslaagd Marco Stevens uit Clinge is aan het Syntra-opleidingsinstituut in Sint-Niklaas afgestudeerd in de richting brood- en banketbakker. Vrijwilligster Sanne van der Cruyssen: „We houden kinderen van straat." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28