Promoten van zakelijk toerisme I «studie Lunch tijdens het VNG congres in Goes medio 2005. Foto: InputOutput CDA-gedeputeerde Harry van Waveren, met onder meer eco nomie en toerisme in zijn portefeuil le, verrichtte vorige maand in de Zeelandhallen de officiële opening van de website ZeeYou.nl van Con gresbureau Zeeland in oprichting. De website www.zeeyou.nl is onder deel van de zakelijke promotiecam pagne voor Zeeland die gesteund wordt door provincie en bedrijfsle ven. De zaken- of congresmarkt is in vakjargon MICE (uit te spreken als mais) en staat voor Meeting-, Incen tive-, Conferences en Exhibition. door Henk van de Voorde GOES - Reclame- en ontwerpbureau Life Design uit Zierikzee ontwikkelde in op dracht van de provincie de strategische website voor de zakenmarkt-campagne van Zeeland. Prominent is de kust met een zakelijke eigentijdse uitstraling. Tegelij kertijd is er een koppeling gemaakt met de vergader/congresmarkt. De gezamenlijke zakenmarktcampagne ging begin van dit jaar van start met als doel om het zakelijke bezoek aan Zeeland te stimuleren. Initia tiefnemer is Balth. Roessingh van marke ting- en communicatiebureau Junction Communication uit Wilhelminadorp. "Onder 'zakelijk bezoek' wordt de verga der-, congres-, tentoonstelling- en belo- nings-reizenmarkt verstaan. Zeeland ken merkt zich van oudsher als een toeristische kustbestemming. Het is belangrijk dat on ze provincie zich ook profileert op het ge bied van zakelijk toerisme, een prachtige markt. Zo zijn bijvoorbeeld de nieuwe Zeelandhallen als fraai congrescentrum in teressant voor de zakenmarkt. Vergaderin gen en congressen vinden plaats als het toeristenseizoen ten einde is. De MICE- markt is dus ideaal om seizoensspreiding en -verlenging te stimuleren", aldus Balt 'Roessing. Zeeland biedt een keur aan mogelijkheden genwoordigers van congresorganisatie- en evenementenbureaus. Representanten uit het bedrijfsleven, dat met regelmaat verga deringen, congressen en personeelsfeesten buiten de deur organiseert, waren even eens van de partij. Zo waren 'ambassa deurs' aanwezig van het hoofdkantoor van KLM uit Amstelveen, Brussels Airlines, hoofdkantoor Deloitte Consulting, de Kanselarij van de Eerste Federale Minister van België en het farmaceutisch bedrijf Pharmaxl. Vakantie Bij de deelnemers was voorheen nooit de gedachte opgekomen om Zeeland op te nemen als een zakenmarktbestemming. De verklaring daarvoor is volgens hen dat Zeeland zich in het verleden alleen maar als vakantiebestemming heeft gepositio neerd. Een andere reden is dat in de per ceptie van de mensen Zeeland ver weg ligt. „Onze provincie is juist zeer gunstig gelegen tussen de Randstad en Belgisch Vlaanderen. In kilometers ligt Zeeland wellicht iets verder weg, maar in reistijd vele malen dichterbij. Buiten het toeristi sche hoogseizoen zijn er in Zeeland ten slotte geen files. En juist dan wordt er ver gaderd en gecongresseerd", memoreert Roessing. In de zakenmarkt scene wordt veelal gezocht naar nieuwe bestemmin gen, die afwijken van de traditionele zoals Utrecht, Amsterdam, Den Haag en Maas tricht. Onze Zuiderburen weten de laatste jaren Zeeland veel beter te vinden, zowel op het gebied van privé- als zakelijk toeris me. De Vlamingen koesteren de Zeeuwse (sterren) restaurants en authentieke streek producten als oesters, de Oosterschelde- kreeft, mosselen, zeekraal en lamsoor. En, niet onbelangrijk: alleen de buitenlandse vergader- en congreskosten zijn in België aftrekbaar. ZeeYou Congresbureau Zeeland, Zee landhallen Goes en de Provincie Zeeland houden op maandag 19 november een tweede zakenmarkt symposium. voor een zakelijk verblijf. Vooral door de ligging aan zee en het ruime achterland zijn tal van activiteiten te ondernemen. Ook de aanwezige hotel- en bungalowac commodaties (met de nodige vergaderfaci liteiten) dragen bij tot een gunstig zaken markt klimaat. Een veertigtal bedrijven uit Zeeland heeft zich aangemeld als deelne mer van de campagne voor de zaken markt. Studiereis "Wat een rust en ruimte. Ik heb nooit ge weten dat er in Zeeland zoveel mogelijk heden zijn voor vergaderingen en con gressen. De hotels en luxe bungalows voeldoen perfect aan de eisen van de con gres- en vergadermarkt. Ik kom net uit Antwerpen gereden en ben drie kwartier te vroeg. Ik dacht dat Zeeland veel verder lag. Ik ben met de trein uit Amsterdam ge komen. Heel relaxed was ik slechts binnen 2 uur en 15 minuten in Goes. Die attrac ties zijn dus helemaal af te huren? Gewel dig, ik heb nu een klant die ik dit ga advi seren. Ik heb een groep van zestig topma nagers van KLM wereldwijd. Die mag ik dus met zes zaken vliegtuig] es van maxi maal tien personen laten invliegen op vliegveld Midden Zeeland. Die Zeeland- hallen, geweldig. Ik moet namelijk voor een groot bedrijf een bedrijfsfeest organi seren. Ik zie dat daar helemaal zitten. Wat hebben jullie toch veel mogelijkheden om actieve activiteiten op het strand te organi seren voor teambuildingprogramma's." Deze reacties vielen te beluisteren onder de deelnemers die op de studiereis van 12 en 13 september naar Zeeland zijn ge weest, georganiseerd door Balth. Roes singh. De uit Den Bosch afkomstige Zeeuw is initiatiefnemer en trekker van het ZeeYou Congresbureau Zeeland. Ruim 22 vertegenwoordigers uit België en Nederland ontdekten in twee dagen in vogelvlucht dat Zeeland bij uitstek ge schikt is als zakenmarkt bestemming. On der de deelnemers waren uiteraard verte 'Zakelijke' studiereis aan de Zeeuwse kust. Foto: InputOutput

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 120