goede doel 25 Rotary verruimt je blikveld Het vijftigtal ondernemende le den van Rotary Club Hulst geeft prima invulling aan 'serve abo ve your selve', het wereldwijde mot to van de serviceclub. Zo worden met de opbrengst van de Reynaert Fietstocht, het megaproject van Ro tary Hulst, al meer dan een decenni um diverse goede doelen gesteund. Het batig saldo van 18.000 euro van de elfde Reynaert Fietstocht (met 1300 deelnemers) wordt aangewend ten gunste van de Stichting School- Support4Afghanistan, een ziekenhuis in Albanië en een noodlijdend kin dertehuis in het Braziliaanse Recife. Gastsprekers John Langerak en Ar- dian Lekaj gingen vorige maand in Rotary-thuishonk Hof van Vlaande ren uitgebreid in op de situatie in Af ghanistan respectievelijk Albanië. Kort daarvoor werden ze verblijd met een cheque tijdens de feestelijke maaltijd. door Henk van de Voorde HULST - John Langerak uit Zuiddorpe, docent werktuigbouw aan het ROC in Temeuzen, gaat elk jaar zes weken naar Kandahar en Kabul voor docententraining en hulp bij de modernisering van tech nisch onderwijs in Afghanistan. Langerak vertelde aan de hand van bijna 180 foto's enthousiast over zijn verblijf in Afghani stan afgelopen zomer. Hij reisde met een militair vliegtuig naar Kabul en sprak vele docenten en studenten (op LTS en MTS niveau). Hij doceerde productietechniek aan Afghaanse leraren, zodat ze die kennis kunnen doorgeven aan de leerlingen. Sa men met docenten kocht de Zeeuws-Vla ming ter plekke benodigd lesmateriaal en gereedschappen. Langerak heeft ook een container vol met tweedehands fietsen en computers naar Afghanistan laten versche pen, die daar opgeknapt worden. De leer gierigheid van de leerlingen viel hem op. "Daar trekken ze de lesstof uitje, terwijl je hier veelal het gevoel hebt het erin te moeten duwen." Ardian Lekai kwam in 1991 als politiek vluchteling uit Albanië naar Nederland. De trainer van voetbalvereniging Temeu zen is genaturaliseerd en spreekt vloeiend Nederlands. Na 46 jaar communistische dictatuur is Albanië in een isolement te rechtgekomen. In het bergachtige achterland heerst enor me armoede. De Rotary donatie is voor het ziekenhuis in Ersekë in de streek Ko- lonjë. Het is een armoedige plaats in de bergen, waar het vervoer grotendeels per ezel geschiedt. Het ziekenhuis heeft geen verwarming en moet het met een onhy giënische keuken doen. Deze problemen worden dankzij de Hulsterse serviceclub opgelost. Rotaiy Hulst komt wekelijks bijeen, waar bij meestal een van de eigen leden een pre sentatie houdt of een gastspreker uitno digt. "Er worden niet zomaar beroeps- praatjes gehouden, maar maatschappelijk interessante thema's behandeld. Het is goed dat er binnen onze club veel diversi teit van branches is, met veel ondernemers en vrije beroepsbeoefenaren maar ook mensen die in loondienst zijn. Het is goed om over je eigen vakgebied heen te kij ken. In Rotary Hulst word je blikveld wat breder en vindt er kennisoverdracht plaats", aldus voorzitter Rudi d'Hondt. De leden hebben dienstbaarheid aan de sa menleving hoog in het vaandel staan. Me de dankzij de actieve commissies is er veel betrokkenheid bij diverse humanitaire projecten. "Er is een goede sfeer en veel gezelligheid binnen Rotary Hulst. Belang rijk in het kader van de Rotary motto's 'serve above your selve' en 'share'. Als mensen om elkaar geven kun je veel meer bereiken", zegt d'Hondt. De Rotarians brengen ook regelmatig een bezoek aan bedrijven zoals onlangs bij H4A en staal- koning Outokumpu. Interessante rondlei dingen waren er bijvoorbeeld ook bij de kerncentrale in Doel en het Deurganck- dok in de haven van Antwerpen. De Matthaus Passion in de Hulster basiliek is net als de Reynaert Fietstocht een groot traditierijk project van Rotary Hulst. "De Matthaus Passion wordt jaarlijks door ruim vijfhonderd mensen bijgewoond. Het is ons culturele evenement, dat onbetaalbaar zou zijn als de kaartjes per bezoeker zou den moeten worden omgeslagen." Rotary Hulst onderhoudt goede contacten met andere Rotary Clubs in de (Zeeuws-) Vlaamse regio. Zo was er maandag 24 sep tember een delegatie uit Hulst aanwezig in hotel L'Escaut bij Rotary Club Terneuzen. Speciale gast in de stad van de Vliegende Hollander was Hans Smits, directeur van het Havenschap Rotterdam. De Reynaertfietstocht, megaproject van de serviceclub, voert door de schilderachtige Zeeuws-Vlaamse polderwegen. Foto: duofoto Foto: duofoto je nek durven uitsteken." Voorzitter Rudi d'Hondt van Rotary Club Hulst: „Je moet als onderneme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 103