Coalitie wil hardere ingreep topinkomens 'Amber' redde leven van 346 vermiste kinderen KRAS.NL "innenlantl Man was getuige van ondergang Endstra Mogelijk einde busvervoer op Friese Wadden Busreis BERLIJN Busreis ZUID-FRANKRIJK Busreis ITALIË VEIMETIE, FLORENCE ROME Regeringspartijen vinden plan kabinet niet ver genoeg gaan. D2 Gewezen advocaat legt belastende verklaring af in proces-Holleeder. Hirsch Ballin bepleit invoeren alarmsysteem in hele Europese Unie. waarom zou je verder zoeken \b DEN HAAG - De topinkomens moe ten harder worden aangepakt. De voorstellen van het kabinet zijn niet voldoende voor een meerder heid van de Tweede Kamer. Maar de regeringspartijen zijn er onder ling nog niet uit wat de beste aan pak is. De TWeede Kamer spreekt van daag met minister Bos van Financi ën over de Miljoenennota. De aan pak van de topinkomens, inko mens van 185.000 euro of meer, maakt daar onderdeel van uit. Het kabinet wil het huurwaarde forfait voor huizen boven een mil joen euro te verhogen van 1,3 tot 2,35 procent van de WOZ-waarde. Ook verdwijnt het maximumbe drag van 9150 euro dat aan huur waardeforfait kan worden betaald. Die aanpassing brengt vijftien mil joen euro in het laatje. Daarnaast wil Bos dat pensioenpremies van inkomens boven de 185.000 euro niet langer van de belasting mo gen worden afgetrokken. Die maat regel levert op termijn 250 miljoen euro per jaar op. Afgelopen week riep de minister van Financiën de raden van com missarissen op om de inkomens van topmanagers te matigen. Maar dat gaat de Tweede Kamer niet ver genoeg. „De druk op commissaris sen mag wel wat hoger", meent Ernst Cramer, financieel woord voerder van de Christenunie. Cra mer wil dat de commissarissen iets aan de hoogte van de inko mens van bestuurders zullen doen. Zo niet, dan moet er maar een extra belastingheffing komen. CDA en Christenunie willen dat de topinkomens zwaarder wor den belast. De PvdA is daar ook voor. De partijen zijn het er nog niet over eens hoe dat moet. AMSTERDAM - Voormalig advocaat Bram Zeegers maakte van nabij mee hoe vastgoedmagnaat Willem Endstra ten onder ging door afper sing door Willem Hoffeeder. De in mei 2004 doodgeschoten Endstra nam Zeegers, die geregeld bij hem thuis en op kantoor kwam, in ver trouwen over wat hem overkwam. Bovendien was Zeegers er zelf bij toen Endstra werd bedreigd, zei hij gisteren als getuige in het pro ces tegen Holleeder. Zeegers leerde Endstra eind jaren tachtig kennen. Een zakelijke band ontwikkelde zich tot een persoonlijke. Via Ends tra leerde Zeegers ook Holleeder kennen, in de tweede helft van de jaren negentig. Endstra wilde Hol leeder, die een jarenlange celstraf uitzat voor het ontvoeren van bier brouwer Freddy Heineken, een tweede kans in het leven geven en deed daarom zaken met hem, al dus Zeegers. Enkele maanden na de dood van Endstra benaderde Zeegers het Openbaar Ministerie. Dat resulteer de in vijftien uitvoerige verklarin gen, die in eerste instantie in de justitiekluis belandden. Pas toen Zeegers het sein op groen zette, bracht het OM de verklaringen in. De SP, de grootste oppositiepartij wil eveneens een extra belasting heffing op de bonussen voor be stuurders. Het CDA, de grootste regeringspar tij, is het eens met de Christen- Unie dat er meer moet gebeuren om de hoogste inkomens aan te pakken. CDA Kamerlid Frans de Nereé denkt aan het belasten van gouden handdrukken, aandelenop- ties of pensioenafspraken. Hoe dat precies in het vat gegoten moet worden, weet De Nerée nog niet. „Balkenende gaf vorige week al aan dat goede voorstellen op steun van het kabinet kunnen reke nen. Ik ben er nog niet uit welk voorstel dat moet worden." Coalitiegenoot PvdA is blij dat de CDA-fractie met voorstellen komt. „Dat is winst", zei PvdA-Tweede Kamerlid Paul Tang gisteren. Hij wijst erop dat zijn partij voorstan der is van het wettelijk vasdeggen van een ontslagvergoeding van hooguit een jaarsalaris. LEEUWARDEN - Geen enkel bedrijf wil het busvervoer op Vlieland, Terschelling en Ameland uitvoe ren. Volgend jaar maart loopt het contract met de vervoerders Taxi Renesse (Vlieland) en Arriva af. Arriva wil alleen het vervoer op Schiermonnikoog nog doen. „We konden geen kostendekkende of winstgevende offerte voor de ande re eilanden uitbrengen", zei een zegsvrouw van Arriva gisteren. Friesland wilde een half miljoen euro bezuinigen op het busver voer op de Wadden. Toen eerder dit jaar alleen Connexxion het bus vervoer in Leeuwarden wilde ver zorgen, besloot de provincie al de bezuiniging terug te draaien. door Martijn van Beek DEN HAAG - Plots wordt de ra dio-uitzending onderbroken door een loeiende sirene. Daarop volgt de stem van de nieuwslezer, die vertelt dat een kind wordt vermist. Er volgt een beschrijving van het slachtoffer en zo mogelijk ook van de dader en de vluchtauto. In Frankrijk is dit sinds februari 2006 de aanpak bij vermissing van kinderen. Als het vermoeden be staat van een misdrijf verspreiden alle radiozenders drie uur lang ie der kwartier de noodoproep. Tv-stations tonen onderaan in beeld een strook met dezelfde in formatie, plus een fotootje. Via borden boven snelwegen en infor matiepanelen in stations wordt ge vraagd af te stemmen op een regio nale radiozender vanwege deze 'alerte enlèvement', het bericht dat een kind jonger dan achttien jaar spoorloos is verdwenen. Minister Hirsch Ballin (Justitie) is vandaag in Portugal om met zijn 'Hele land geïnformeerd via media en borden boven wegen en op stations' collega's af te spreken dit model in te voeren in de hele Europese Unie. Frankrijk riep het systeem in het leven omdat uit onderzoek blijkt dat 91 procent van de kinderen die na een ontvoering dood wordt te ruggevonden, al binnen 24 uur na de ontvoering is omgebracht. In de Verenigde Staten bestaat sinds 1997 het Amber Alert Plan, genoemd naar Amber Hagerman. Dit negenjarig meisje verdween in 1996 in Texas en werd vier dagen later dood gevonden. Een buur man zag hoe het kind door een on bekende van haar fiets werd ge plukt. De zaak is nooit opgelost en de woede daarover leidde tot de in stelling van het alarmsysteem. Het National Center for Missing and Exploited Children claimt dat sinds de oprichting van het Am ber Alert Plan het leven van 346 andere 'Ambers' werd gered. Bij het Korps Landelijke Politie diensten zijn de eerste acht maan den van dit jaar vijftig kinderen tussen vijf en zestien jaar als ver mist opgegeven. boek online of bel 0900 9697 s| 3f|! vanaf 4-/5-daagse busreizen Duitsland Wegens groot succes, extra plaatsen in de herfstvakantie! Vertrekdata 4-daagse reis: 15-19-26/10, 5-daagse reis: 22-29/10 Extra plaatseri in de herfstvakantie! Onze voorgaande busreis naar Berlijn was binnen mum van tijd uitverkocht. Direct zijn wij op zoek gegaan naar extra hotelkamers in deze bruisende stad. En dat is gelukt! En ook nu supervoordelig, want een 4-daagse reis boekt u al vanaf slechts 159! U verblijft daarbij in het 4-sterren hotel Van der Valk Berliner Ring of het comfortabele hotel Tryp in Potsdam-Michendorf inclusief uitgebreid ontbijt. Aanrader: boek de uitgebreide stadsrondrit Berlijn bij voor slechts 15! Bij de 5-daagse reis, die u al boekt vanaf slechts 235, zijn de excur sies naar o.a. Berlijn, barokstad Potsdam en Schloss Charlottenburg inclusief. Boek snel, want VOL=VOL! Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 pers. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/24163 (Van der Valk) en/24242 (Hotel Tryp) en /24101 (5 dagen) PZC Dinsdag 2 oktober 2007 7 Boek snel, 8-daagse busreis naar de Cöte d'Azur Van der Valk Hotel vlak aan de Middellandse Zee 8-daagse busreis naar de Bloemenrivièra Boek snel voor deze najaarsaanbieding Waanzinnig geprijsd! vanaf Vertrekdata: 27/10 en 3-10-17- 24/11 Tijdens deze 8-daagse busreis verblijft u in het comfortabele 3-sterren Van der Valk Hotel inclusief ontbijtbuffet. Het hotel ligt vlak aan de Middellandse Zee, aan de rand van de gezellige badplaats Saint Aygulf. Het beschikt o.a. over een eigen strand, lift, sfeervolle lounge met bar, uitstekend restaurant en zonnig buitenterras. Met het uitgebreide excursiepakket dat u bij kunt boeken voor 69 p.p., laten wij u alle hoogtepunten van de Cöte d'Azur zien. U bezoekt o.a. het vorstendom Monaco met het Koninklijk Paleis, de badplaats St. Tropez en Port Grimaud. Ook de stad Nice en het schitterende Grand Canyon du Verdon staan op het programma. Prijzen zijn p.p., gebaseerd op 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/24231 jPjiiclusief ontbijt én k diner! aWWI vanaf Alléén op 13 S 20 oktober! vanaf 8-daagse bus-/rondreis Italië Inclusief busreis, hotels, ontbijt, excursieprogramma Vertrekdata: 13-20-27/10, 3-10-17-24/11 Zin in Italië met een vleugje Frankrijk? Boek dan nu onze busreis naar de prachtige Italiaanse én Franse Bloemenrivièra voor de absolute bodemprijs vanaf slechts 349! Uw hotel ligt dichtbij het centrum en het strand van Spotorno. Bovendien zijn ontbijt én diner inbegrepen! Absolute aanrader: boek ons excursiepakket bij voor slechts 75! We bezoe ken o.a. het vorstendom Monaco en de plaatsjes Albenga en Sestri Levante. Tevens maken we een tocht door het Ligurische binnenland en gaan we naar het mooie stadje Rapallo, Sassello, het kuuroord Acqui Terme en Millesimo. Profiteer direct en ontdek Bella Italia! Prijzen zijn p.p., gebaseerd op 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/24232 Vertrekdata: 13-20 oktober Spectaculaire herfstvakantie-aanbieding! Hebt u nog geen plannen gemaakt voor de herfstvakantie? Profiteer dan nu van onze spectaculair geprijsde busreis naar Venetië, Florence en Rome. Voor de absolute bodemprijs vanaf slechts 399 organiseert KRAS een schitterende excursiereis waarbij deze 3 prachtige Italiaanse steden centraal staan. Via Zuid- Duitsland en Zwitserland rijden we Venetië binnen waar de rondreis begint met ondermeer een stadstour langs het San Marcoplein. Op naar kunststad Florence, de 'Eeuwige Stad' Rome en Pisa. Inclusief: rondreis per comfortabele bus, overnachting op heen- en terugreis in Zuid-Duitsland, verblijf in goede hotels, 7 x ontbijt. Prijzen zijn p.p, gebaseerd op 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/24184

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7