Sport De marathon kan nog sneller van Formule 1-seizoen bij Toyota VyPZC Dinsdag 2 oktober 2007 45"* Luc Krotwaar voorziet dat de grens van twee uur nog ver weg is. Verdienstelijke zesde plaats sjoeler Eijke Nationale mentitel Ilse van de Nieuwboer Darter Van Dijk kampt met hartklachten Dammer Hein Meijer valt niet in Ralf Schumacher vertrekt aan eind slaap, maar blokkeert geestelijk Duitse rijder (32) kiest na drie jaar voor een nieuwe uitdaging. door Hans Koenekoop RIJSWIJK - De beste marathonlo pers van Nederland zijn het erover eens. Het zal in de toekomst nog sneller gaan op de marathon dan het wereldrecord van 2.04.26 dat de Ethiopiër Haile Gebrselassie zondag liep in Berlijn. „Maar de grens van twee uur lijkt me nog erg ver weg. Dat zou nog wel eens honderd jaar kunnen du ren", aldus Nederlands kampioen Luc Krotwaar. „Een tijd van twee uur rond klinkt onwaarschijnlijk, maar harder kan het vast en zeker" zegt nationaal recordhouder Kamiel Maase. Gebrselassie zelf twijfelde niet na zijn historische triomftocht door de Duitse hoofdstad. Het goedlach se loopwonder verkondigde dat hij 2.03 kan lopen. Luc Krotwaar: „Gebrselassie heeft fabelachtig gelopen. De laatste twaalf kilometer had hij geen gang makers meer en in zijn eentje heeft hij het tweede deel van de marathon toch harder gelopen dan het eerste deel. Ik denk dat hij in staat is deze tijd nog te verbete ren." De oost-Afrikaanse hardlopers ko men volgens Maase als eerste in aanmerking om het wereldrecord aan te vallen. „Hun talent is onbe twist. Voorheen liepen ze maar wat voor de vuist weg, tegenwoor dig krijgen ze veel betere begelei ding. Het nut van goede voeding en trainingsplanning is bij hen ook doorgedrongen en zal ertoe leiden dat ze alleen maar nog har der gaan lopen." De nationaal recordhouder met 2.08.31 wijst ook naar de statistie ken: „Eens in de zoveel tijd wordt het record aangescherpt. Ik zag in een overzicht dat in de jaren zeven tig het record nooit is verbeterd. Nu heeft het vier jaar geduurd, dus dat valt nog mee." Krotwaar: „We waren destijds hele maal verbaasd toen een atleet har der dan 20 kilometer per uur de marathon liep en in 2.06 finishte. Nu zitten we op 2.04 en dat is al een enorme stap vooruit. Het zal ongetwijfeld harder gaan in de toe komst. Maar in twee uur? Tenzij doping wordt vrijgegeven, dan zul je ongetwijfeld eerder aan die ma gische tijd komen." VOORTHUIZEN - Dennis Eijke kon tijdens de eerste bekerwedstrijd van dit seizoen terugkijken op een», verdienstelijk debuut. De twintigja rige sjoeler van SchijP83 uit Oost- Souburg eindigde in Voorthuizen op een zesde plaats. Freek van Duin, eveneens van Schijf83, werd zevende bij de mannen. Joke Reinieren (Goese Schuivers) finish te bij de vrouwen als derde. GOES - Ilse van de Nieuwboer is Nederlands menkampioene gewor-j, den in de klasse M vaardigheid. Vo rig seizoen werd de ruiter uit Sin- outskerke al kampioen in de klasse L. Ze werd nu ook tweede in het dressuur. Haar man Jan-Willem de Jonge werd in de klasse L derde in de vaardigheid. Bij de dubbelspannen werd Erwin Vermont uit Koe wacht tweede in de L vaardigheid. DEN HAAG - Darter Dick van Dijk is in het weekeinde met hartklach-'" ten in een ziekenhuis in Den Haag opgenomen. De 37-jarige wereld kampioen van de WDF maakt het naar omstandigheden goed. Dat heeft zijn manager gemeld. De klachten van Van Dijk zouden voortkomen uit stress. door Marco Knippen AMSTERDAM - Dammer Hein Me ijer zorgde zaterdag voor een merk waardig incident: hij dommelde weg achter het bord met de hon derd velden en ging door zijn vlag heen. Althans, zo deed het voorko men. Zelf nuanceert Meijer het smeuïge verhaal, dat volgens de 46-jarige Amsterdammer een vertekening van de werkelijkheid is. „Er was geen sprake van in slaap vallen." Zelf spreekt hij van een geestelijke blokkade, die hem de partij kostte tegen Klaas Bor in het competitie- treffen tussen de ereklasseteams van DSVB en Hiltex. „Op de klok zag ik de tijd wegtikken, maar ik zat als versteend in m'n stoel. Het bloed was naar m'n hoofd geste gen. Dat leidde tot de totale ver lamming. Met als gevolg dat ik slechts voor me uitstaarde en niets meer kon uitrichten." En dat terwijl er voor Meijer aan vankelijk geen vuiltje aan de lucht was geweest. Hij worstelde zich vlot door zijn opening heen en had na drie kwartier zo'n dertig zetten gedaan. Het zonnige perspectief verdamp te, toen Meijer in de gaten kreeg dat slechts vijf speelminuten res tte. En zo verloor hij de partij die hij eigenlijk niet kon verliezen. SHANGHAI - Ralf Schumacher ver laat het formule i-team van Toyo ta na het lopende seizoen. Dat heeft de 32-jarige Duitser gisteren bekendgemaakt in Shanghai, waar zondag de Grote Prijs van China wordt gehouden. Wie zijn opvolger wordt bij Toyo ta is nog niet bekend. Timo Glock lijkt een van de belangrijkste kan didaten voor het vacante racekuip je. De 25-jarige Duitser veroverde zondag de titel in de GP2, het be langrijkste voorportaal van de for mule 1. „Na drie jaar Toyota kies ik voor een nieuwe uitdaging", zei Schumacher. „Ik had hoge ver wachtingen toen ik bij de renstal kwam. Voor mij was het een grote uitdaging om betrokken te zijn bij de ontwikkeling van een compleet nieuwe auto. Ik wacht echter al lange tijd op een bolide waarmee ik echt competitief kan zijn." De Duitser is bezig aan teleurstel lend seizoen in de belangrijkste au tosportklasse. Hoger dan de zesde plaats wist de jongere broer van veelvoudig wereldkampioen Mi chael Schumacher niet te eindi gen. Na afloop van het seizoen maakt hij bekend wat hij volgend jaar gaat doen. „De komende weken heb ik meer dere gesprekken", gaf Schumacher gisteren aan. „Het financiële aspect zal minder zwaar wegen dan de kans om een auto te ont wikkelen waarmee ik in de toe komst succesvol kan zijn."- Ralf Schumacher verzamelde in to taal zeventig WK-punten voor Toyota. foto Jens Buetner/EPA DUIVENSPORT Verenigingsklassementen. PV 'Nog Sneller' Breskens. Oude duiven: Vitesse: OA: I. van Grol; A: P. Gernaert&Zn. Midfond: OA: H. Mookhoek&Zn; A: S. Mookhoek. Dagfond: OA: H. Mookhoek&Zn; A: I. van Grol. Over- nachtfond: OA: S. v.d. Lijke sr; A: S. v.d. Lijke sr. Jonge duiven: Vitesse: OA: P. Gernaert&Zn; A: I. van Grol. PV OWTB Kapelle. Oude duiven: Vitesse: OA: A. Mieras; A: J. Bras; Duif: J. Bras. Midfond: OA: J. Bras; A: J. Bras; Duif: comb, de Groot. Dagfond: OA: Jo Dekker; A: E. Breen; Duif: Jo Dekker. Overnachtfond: OA: F. Janssens; A: S. Leloux; Duif: S. Leloux. Jonge duiven: Vitesse: OA: A. Mieras; A: A. Mieras; Duif: A. Mieras. Midfond: OA: J. Bras; A: J. Bras; Duif: J. Bras. Natoer: OA: M. Hengsdijk; A: J. Bras; Duif: J. Bras. Generaal: 1. J. Bras, 2. M. Oudeman. PV De Zeeuw Goes. Oude duiven: Vitesse: D. Wagenaar; Duif: D. Wagenaar. Midfond: D. Wa- genaar; Duif: D. Wagenaar. Dagfond: J. de Wit te; Duif: W. de Witte. Overnachtfond: P. Schrij ver; Duif: r. v.d. Pijl. Jonge duiven: Vitesse: J. de Witte; Duif: F. de Kraker. Midfond: D. Wagen- aar;Duif: Sandra Muller. Natoer: D. Wagenaar; Duif: D. Wagenaar. Generaal: 1. D. Wagenaar, 2. J. Steenhard, 3. J. de Witte. TENNIS Tokio. Mannen. Eerste ronde: Navarro (Spa) - Haase (Ned) 7-6 (5) 7-6 (0), Zverev (Dui) - Fognini (Ita) 6-1 7-6 (7), Lu Yen-hsun (Tai) - Udomchoke (Tha) 6-7 (4) 7-6 (7) 6-1. Tokio. Vrouwen. Eerste ronde: Urszula Rad- wanska (Pol) - Ferguson (Aus) 6-1 6-2, DelI'Ac- qua (Aus) - Bremond (Fra) 6-4 6-0, Mirza (lna/2) - Morita (Jap) 6-0 6-4. Metz. Mannen. Eerste ronde: Kohlschreiber (Dui) - Calleri (Arg) 6-3 6-1, Gicquel (Fra) - Serra (Fra) 6-4 7-6 (0). Stuttgart. Vrouwen. Eerste ronde: Golovin (Fra) - Muller (Dui) 6-1 6-1, Safina (Rus) - Sre- botnik (Slv) 5-7 6-2 6-4. Tasjkent. Vrouwen. Eerste ronde: Olaru (Roe/5) - Cetkovska (Tsj) 3-6 6-0 6-1, Palkina (Kaz) - Dzehavitsj (WRu) 6-2 6-2, Amanmura- dova (Oez) - Sromova (Tsj) 6-3 7-6 (2). VOETBAL Engelse competitie: Tottenham Hots- pur-Aston Villa 4-4 (1-3). Agenda DINSDAG VOETBAL Vriendschappelijk: Veere-Domburg (19.30 uur). Ralf Schumacher heeft zijn vertrek aangekondigd bij de stal van Toyota. Met het nieuwe wereldrecord van Haile Gebreselassie (midden) in de marathon van Berlijn komt een tijd van twee uur rond weer iets dichterbij. foto Franka Bruns/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73