Gratis schoolboeken leiden tot 300 euro voordeel Man blijkt na 14 jaar alsnog onschuldig I ik 1 m Êw NDERWIJSBEURS; Gerechtshof spreekt 50-jarige man vrij van steekpartij. Agent Zandvoort in van fiets geslagen Moordenares zit straf in Nederland uit Drie maanden cel voor weigeren missie Nederlandse kok beste van Europa 'Waarschuwingen genoeg bij stuw' Soldaat van Oranje krijgt monumentje Actie Milieudefensie voor duurder vliegen BEZOEK DE Jk - r 5 oktober 6 oktober 2007 Beursgebouw Eindhoven 6 Dinsdag 2 oktober 2007 PZC LEEUWARDEN - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft gisteren een 50-jarige man uit Almelo na veer tien jaar vrijgesproken van een steekpartij in Vriezenveen. De man heeft sinds de steekpartij in 1993 geknokt om zijn onschuld te bewijzen. Hij had na de uitspraak van het hof gemengde gevoelens. „Het is terecht dat ik ben vrijgesproken, maar ik ga wel een schadevergoe ding eisen want ik ben mijn huis uitgezet en heb met mijn kinderen moeten vluchten." Op 22 januari 1993 werd in Vrie zenveen een man neergestoken. De 50-jarige Almeloër kreeg daar voor op basis van getuigenverkla ringen een celstraf van vijftien maanden. Het slachtoffer schreef een paar jaar na het incident een brief aan de veroordeelde met de boodschap dat waarschijnlijk ie mand anders de dader was. Mede daardoor werd in 1997 een andere man uit Almelo - inmiddels 40 jaar oud - tot ook vijftien maan den cel veroordeeld. Omdat niet beide verdachten voor de steekpar tij kunnen worden veroordeeld, gaf de Hoge Raad het hof in Leeuwarden de opdracht de oude zaak opnieuw te behandelen. Bij het hof werden daarna elf getui gen gehoord. De meesten hadden in eerste instantie de 50-jarige man als schuldige aangewezen, maar verklaarden bij het hof dat toch de tweede veroordeelde schul dig was. Volgens het hof zeiden sommige getuigen in eerste instan tie dat de 50-jarige man de dader was uit angst voor de 40-jarige. Het hof veroordeelde die laatste conform de eis van de advocaat-ge neraal tot vijftien maanden cel. Die straf heeft hij al uitgezeten. DEN HAAG - Het voorstel van CDA, PvdA en Christenunie voor gratis schoolboeken vanaf volgend jaar in heel het voortgezet onderwijs le vert ouders een voordeel op van maximaal 300 euro per kind. Een gezin met twee kinderen in het voortgezet onderwijs en een inkomen van 1,5 modaal gaat er door de maatregel 2 procent in koopkracht op vooruit. Dat bleek gisteren uit een brief van minister Bos (Financiën) aan de Tweede Kamer. Daarin reageert de bewindsman op de voorstellen van de coalitiepartijen om de mil joenennota, op een aantal punten te wijzigen. Behalve gratis school boeken gaat het om extra geld voor thuiszorg, armoedebestrij ding en de aanpak van zware cri minaliteit. De coalitievoorstellen kosten enke le honderden miljoenen. Het kabi net neemt de dekking die de drie fracties hebben bedacht op hoofd lijnen over. Dat betekent dat vol gend jaar al een kansspelbelasting ZANDVOORT - Een politieman is zondagavond zonder aanleiding door een 41-jarige Zandvoorter van zijn fiets geslagen. De agent fietste over een plein toen de man naar hem toeliep en hem een vuistslag tegen zijn hoofd gaf De agent en een collega sloegen de agressieveling in de boeien. Ze moesten wel pepperspray gebrui ken omdat de man zich verzette. De agent liep licht oogletsel op. BREDA - Een in België voor moord veroordeelde Nederlandse vrouw van 46, die in juni naar Nederland vluchtte, zal haar straf hier uitzit ten. De rechtbank in Breda legt haar een gevangenisstraf op van twaalf jaar en zes maanden. België had daar om gevraagd. De vrouw is in december 2006 tot 25 jaar cel veroordeeld wegens (medeplegen van) moord op haar echtgenoot. wordt ingevoerd in plaats van het jaar erop, en dat de boetes vanaf 2009 stijgen. Ook komen meer ver vuilende auto's bij aanschaf voor een extra belastingheffing in aan merking en wordt een regeling voor buitengewone uitgaven voor zieken en gehandicapten deels doorgeschoven naar gemeenten. De plannen die zijn ingediend voor het lerarenbeleid zullen zo veel kosten, dat de bewindslieden hun begroting moeten omgooien. Dat liet staatssecretaris Dijksma ARNHEM - De militaire kamer van de rechtbank Arnhem heeft een 22-jarige militair uit Voorschoten drie maanden cel opgelegd, omdat hij vorig jaar uitzending naar Af ghanistan heeft geweigerd.De Voorschotenaar is de derde mili tair van het 44ste Pantser Infante rie Bataljon uit Steenwijk, die door het OM werd vervolgd in ver band met de missie naar Afghanis tan. TOLKAMER - De Nederlander Toine Smulders van restaurant Villa Co- pera in Tolkamer is uitgeroepen tot beste kok van Europa. Smul ders verwierf de titel in Boedapest op een wedstrijd van een interna tionale overkoepelende organisatie van koksverenigingen, een club van meer dan acht miljoen chef koks. Hij mag nu Europa vertegen woordigen op het WK in Dubai. (Onderwijs) gisteren doorscheme ren. „Met de inkt voor de begro ting voor volgend jaar nog maar net droog, is het niet uitgesloten dat we prioriteiten in het bestaan de onderwijsbeleid moeten her overwegen", zei Dijksma. Minister Plasterk maakt eind deze maand bekend wat het departe ment zal doen om het lerarente kort op te lossen. De komende ja ren verlaat een groot deel van het vergrijsde lerarenkorps het onder wijs. REKKEN - Bij de stuw in Rekken, waar zondag twee vrouwen ver dronken, staan genoeg waarschu wingsborden. Dat stelde water schap Rijn en IJssel gisteren in reactie op het ongeluk in het Ach- terhoekse riviertje. „Op 100 meter voor de stuw staan borden en 50 meter verderop nog eens. Ook wordt verwezen naar de stoep waar kano's uit het water kunnen worden gehaald", aldus het schap. WASSENAAR - Erik Hazelhoff Roelf- zema wordt geëerd met een klein monumentje in Wassenaar. De na bestaanden van de vorige week overleden verzetsstrijder zullen in het grafmonument diens urn bij zetten. De Soldaat van Oranje woonde in de jaren dertig met zijn gezin in Wassenaar. Na de oorlog verhuisde hij naar de VS, waar hij op 90-jarige leeftijd overleed. I AMSTERDAM - Actievoerders van Milieudefensie delen op Schiphol flyers Schiphol heeft door invoering van een belasting op vliegtickets aan het ein- uit aan reizigers. Milieudefensie vindt dat Nederland met buurlanden af de van deze kabinetsperiode ongeveer tien procent minder passagiers. Dat moet spreken om kerosine-accijns te heffen op onderlinge vluchten. Daar- blijkt uit onderzoek dat staatssecretaris De Jager (Financiën) gisteren naar door zou de prijs stijgen en het vliegverkeer afnemen. Overigens krijgt de Tweede Kamer stuurde. foto Frouwkje Bijlstra/GPD Openingstijden 10.O MBO/ HBO/ WO opleidingen Particulier onderwijs Beroepskeuze en praktijk Uitgebreid lezingenprogramma Overige praktische informatie Bel voor informatie en/of het bestellen van gratis uitnodigingskaarten 040-297 94 94 E mail: saskia@ogz.nl www.onderwijsbeurszuidnederland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6