Prince zoekt geluk in IJsland Arjan Smalheer kan ook met zijn hoofd scoren T®PSC®RER h a 8 sii7,5 gal 7 1 40 Dinsdag 2 oktober 2007 PZC Angenent moet eerste marathon missen Speelhal WK schermen opgeschrikt door brand Erik Zabel komt naar zesdaagse Amsterdam Voetballer Rajcomar komt terecht in een wonderlijk decor. Mark de Vries wordt gehuurd door Leeds Spits van ZSC62 scoort vijf keer tegen Waarde en komt top 10 binnen. »VKC WOUBRUCCE - Henk Angenent mist de start van het schaatssei zoen. De 39-jarige schaatser uit Woubrugge is er zaterdag niet bij in de eerste wedstrijd van de com- petite in Amsterdam. Hij heeft een grote trainingsachterstand. Eind maart werd Angenent geope reerd aan zijn knie. Daarna sloeg een bacterie in zijn lichaam toe. Pas rond de jaarwisseling hoopt hij weer in vorm te zijn. SINT PETERSBURG - Tijdens ht WK schermen in Sint Petersburg heeft gisteren brand gewoed in de speel hal. Tweeduizend toeschouwers moesten de hal verlaten. Het de- gentoernooi bij de vrouwen werd onderbroken. De brand ontstond in een van de schijnwerpers boven een baan. De schermsters waren op dat moment niet actief. Na twintig minuten was de brand ge blust. AMSTERDAM - Erik Zabel doet eind oktober mee aan de Zesdaagse van Amsterdam. De 37-jarige Duitse wielrenner rijdt in de hoofdstad aan de zijde van de Nederlandse baanwielrenner Peter Schep. Zabel, die aan het eind van het wegseizoen vertrekt bij team Mil- ram, won in zijn loopbaan negen zesdaagsen. Vorige winter was hij met de Zwitser Bruno Risi in drie zesdaagsen de sterkste. door Roel Wiche MAASTRICHT - Het kraanwater is het beste van de wereld en in elke pub kun je op tien plasmascher men naar voetbal kijken. Maar dat is niet de voornaamste reden waar om Prince Rajcomar, ex-speler van Fortuna, FC Utrecht en FC Den Bosch, zich kiplekker voelt in IJs land. „Ik ben op alle vlakken ge groeid." Geen kalfsvlees, alleen maar kip. En vis, veel vis. Toen Prince Rajco mar in IJsland bij introk bij zijn gastouders, gaf hij vriendelijk aan welk menu zijn lange, pezige lijf het best kon verdragen. Prompt at het hele gezin louter kip en vis. Ook het vermelden waard: Prince is op het hele eiland nog niet één keer door de politie aangehouden. „Dat gebeurde in Nederland met de regelmaat van de klok. Donkere jongen en een auto, hè." Prince Rajcomar (22) arriveert in stijl. Nee, zegt hij, zo bijzonder viel hij daar niet op rond de pool cirkel. „Mode is het allerbelangrijk ste voor IJslanders. Iedereen ligt ook onder de zonnebank of doet aan fitness. Ik heb er weinige dik ke mannen of vrouwen gezien." Geen kwaad woord over het won derlijke decor waar hij de afgelo pen maanden zijn voetbalgeluk zocht. Zondagavond arriveerde hij terug in Maastricht, nadat ie met zijn club Breidablik als vijfde geëin digd was in de IJslandse competi tie. Het was geen nieuws dat hier met grote koppen werd gebracht. Eigenlijk had hij in zijn dromen ook het liefst bij een buitenlandse topclub gespeeld. Dat liep anders. Na een bliksemstart als 17-jarig ta lent bij Fortuna en een transfer naar FC Utrecht raakte zijn car rière in het slop. De extraverte aan valler kon het niet bolwerken in Prince Rajcomar is op avontuur geweest in IJsland en keert met een mooie ervaring terug in Ne derland. „Ik ben weer op mijn oude niveau gekomen. De Galgenwaard en beleefde, ge plaagd door privéproblemen, een pover seizoen bij FC Den Bosch. Zijn manager bracht hem naar IJs land, een nieuw avontuur tege moet. Na een dramatische start (ro de kaart) vond hij zijn draai bij Breidablik. Rajcomar scoorde in negentien competitie- en beker wedstrijden twaalf keer en eindig de als derde op de topscorerslijst. „Ik heb mijn oude niveau hervon den", zegt hij terug in Nederland. „Een sportpsycholoog heeft me op de juiste weg gezet. En inder daad, binnen en buiten het veld heeft dat me geweldig geholpen. Ik ben op alle vlakken gegroeid", zegt Rajcomar, die al voor twee jaar heeft bijgetekend in IJsland. LEEDS - Mark de Vries kan weer een nieuwe club achter zijn naam zetten. De Nederlandse spits wordt door Leicester City voor één maand verhuurd aan Leeds United. De voormalige topclub komt in middels uit op het derde niveau in Engeland. De Vries maakt vandaag al zijn debuut tegen Oldham Athle tic. door Rudy Boogert GOES - Duiveland-spits Dennie le Comte voert nog steeds het PZC-topscorersklassement aan. De meest in het oog springende spits in de vijfde speelronde was echter Arjan Smalheer. De spits van vier deklasser ZSC'62 stormde door zijn vijf doelpunten tegen Waarde (12-0-zege) de top 10 binnen en staat nu tweede. Binnen twee weken heeft Smal heer zich een plaats in de top van het klassement verworven. Vorige week scoorde hij ook al vier keer tegen Stavenisse. En zowel tegen Stavenisse als Waarde maakte hij een loepzuivere hattrick in de eer ste helft. Vorige week binnen veer tig minuten, zaterdag binnen een kwartier. Zijn leukste goal tegen Waarde was zijn vijfde, ZSC's elfde. „Die scoorde ik met mijn hoofd, terwijl ik helemaal niet kan koppen. Er kwam een voorzet van rechts en ik wilde mijn hoofd intrekken, maar dat lukte niet meer. De bal ging tegendraads in de kruising." Smalheer had er nog wel meer kunnen maken, denkt hij zelf „Maar bij vijf was het leuk ge weest. De trainer (Rini Verwest) vindt dat ik ook anderen moet la klasse goals factor totaal 1Dennie le Comte (Duiveland) 3A 8 1,5 12 2. Arjan Smalheer (ZSC'62) 4B 11 1 11 3. Niels Mulder (Nieuwdorp) 2E 7 1,5 10,5 Sinan Coban (Terneuzen) 2E 7 1,5 10,5 5. MarinusBaas(Arnemuiden) 2E 6 1,5 9 Mathijs Hage (Zierikzee) 3A 6 1,5 Ik 9 7. Ferry Alfons (Hoek) HB 4 lik 8 Daan Esser (Kloetinge) HB 4 TOS 9. Ronald Zwager (Duiveland) 3A 5 1,5 10. Wesley Goud (SKNWK) 4B 7 1 Jelle de Vreeze (Aardenburg) 4A 7 1 «V 7 Josimar Pattinama (Jong Ambon) 4B 7 1 Arno Wauters (Vogelwaarde), Vincent Goedegebuure (Renesse) 5A 5B 7 7 1 1 7 7 John Vroegop (Vosmeer) 5B 7 1 PZC WA 7 ten scoren. Of het nog wel leuk is met zulke cijfers te winnen? Niet echt, ik scoor liever één of twee keer in een spannende wedstrijd." Zijn kracht vindt hij zijn nimmer aflatende inzet. „Ik ben best snel en blijf altijd lopen. Ik probeer de verdedigers kapot te spelen, zodat ze versleten zijn en wij makkelij ker kunnen scoren." De aanvaller uit Brouwershaven, wiens broer Stefan keeper is bij ZSC'62, heeft zichzelf een duide lijk doel gesteld voor dit seizoen. „Ik wil meer doelpunten maken dan vorig seizoen. Toen heb ik er 27 gemaakt (23 in de competitie en 4 in de nacompetitie), nu wil ik de dertig halen." „En met ZSC'62 hoop ik een perio- detitel te pakken. Het kampioen schap zal moeilijk zijn, want we la ten nogal eens punten liggen te gen ploegen waartegen dat niet mag. Zoals laatst tegen Chrislandia (3-3) en Halsteren (1-1) bijvoor beeld." Eerste met vijf goals Arjan Smalheer is de eerste speler in het Zeeuwse voetbal die dit seizoen vijf keer scoort in één wedstrijd. »- Vorig seizoen flikten vijf spe lers dat kunstje: Dave Bout (Co- lijnsplaatse Boys), René-Michel Gerritsen (Veere), Levi Waisa- py (Jong Ambon), Dennis Weijers (Robur) en Harm Fluijt (Wolfaartsdijk). Bout en Gerritsen scoorden zelfs zes keer in één wedstrijd. Vijf spelers hebben dit seizoen nog in alle duels gescoord: Den nie le Comte (Duiveland), We sley Goud (SKNWK), Mathijs Hage (Zierikzee), Arno Wau- ters (Vogelwaarde) en Jaco Va ders (Vosmeer). ZSC'62 is met 26 goals de pro ductiefste ploeg van Zeeland, vóór SKNWK met 22 goals. Prince Rajcomar heeft zijn voetbalgeluk in de afgelopen maanden gezocht in IJsland, waar hij na een valse start uitgroeide tot een van de topschutters. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68