Sport PZC PSV durft geloven in een stunt 39 43 45 Nederlandse volleybalsters grijpen naast wildcard voor World Cup PSV speelt in Milaan zonder Da Costa Duitse vrouwen als helden onthaald Van Gerwen manager in ploeg van Petacchi Toro Rosso in beroep tegen punt van Spyker Maaskant was naïef in uitspraken over gokken Ronald Koeman eist tactische discipline tegen Internazionale. Schumacher had in de aanloop naar het WK afwijkende bloedwaarden Dinsdag 2 oktober 2007 Cees Houtepen kijkt na vertrek bij Hoek weer uit naar een club Volgens Nedeerlandse lopers kan de mara thon nog sneller Tip? sportOpzc.nl zichten te houden op plaatsing voor de tweede ronde. Dat gege ven maakt PSV in de aanloop vrij ontspannen. De Eindhovenaren hebben immers meer te winnen dan te verliezen. „Toch is het een belangrijke wed strijd, want het is een mooie kans om Inter op zes punten te zetten", blufte Kenneth Perez. Koeman: „Als je het elftal en de mogelijkhe den van Inter bekijkt, dan is duide lijk wie favoriet is. We beseffen dat het heel moeilijk wordt. Maar PSV staat vanavond tegenover een gerenommeerde tegenstan der. Internazionale, dat thuis speelt, heeft veel aanvallende kwaliteit in het elftal. het verleden heeft ook geleerd dat je op basis van tactisch concept en vertrouwen verrassende uitslagen kunt neerzetten." De speelwijze van de opponent zal PSV niet verrassen. „Maar Inter bezit een aantal spelers met grote individuele kwaliteiten, die vaak de doorslag geven of simpelweg wedstrijden beslissen." Koeman komt vanavond in het im mense Guiseppe Meazza-stadion (dat San Siro wordt genoemd als stadgenoot AC Milan thuisspeelt) drie oude bekenden tegen. Hij werkte als trainer van Ajax sa men met Cristian Chivu, Maxwell en Zlatan Ibrahimovic, de grote ster bij Internazionale. „Dat maakt de wedstrijd extra leuk." eindhoven - PSV heeft Manuel da Costa niet meegenomen naar Mil aan. Daar speelt de Eindhovense club vanavond in de Champions League tegen Internazionale. Da Costa heeft last van een hard nekkige knieblessure. Hij is in de selectie vervangen door de jonge Braziliaan Fagner. Da Costa is al de tweede verdedi ger die niet kan voetballen. Mike Zonneveld is geschorst. frankfurt - De Duitse voetbal vrouwen zijn gisteren door 20.000 enthousiaste fans in Frankfurt als helden onthaald. Het team van coach Silvia Neid werd zondag in China voor de tweede keer op rij wereldkampioen. De Duitse voetbalsters versloegen Brazilië in de finale met 2-0 en kre gen tijdens het toernooi geen enke le goal tegen. De vrouwen kregen eenzelfde ontvangst als hun man nelijke collega's jaren geleden op het stadhuis in Frankfurt. stuttgart - Gerry van Gerwen krijgt bij de wielerformatie Mil- ram een nieuwe functie. De Bra bander wordt bij de ProTour-for- matie algemeen manager. Tot nu toe hield Van Gerwen zich vooral bezig met commerciële za ken bij de ploeg waarvoor onder meer de sprinter Alessandro Petac chi en de Duitser Erik Zabel rij den. Van Gerwen neemt bij Milram de taak van Gianluigi Stanga over, die zich bij de wielerploeg terugtrok. tokio - De formule i-renstal van Toro Rosso heeft bij autosportfede ratie FIA beroep aangetekend te gen het besluit om Vitantonio Liuzzi een tijdstraf op te leggen in de Grote Prijs van Japan. Daardoor verspeelde de Italiaan een WK-punt aan Spyker-coureur Adrian Sutil. Liuzzi zou een auto hebben inge haald, terwijl er gele vlaggen wer den getoond. Hij kwam als achtste over de streep, maar werd vanwe ge een tijdstraf (25 sec.) negende. maastricht - Robert Maaskant heeft tegenover MW-voorzitter Jo seph Goumans het boetekleed aan getrokken naar aanleiding van zijn uitspraken over de gokpraktijken van voetballers. De Maastrichtse coach onthulde vorige week dat spelers van RBC geld op wedstrij den inzetten. Hij noemde de naam van Edwin de Graaf Maaskant: „Het was een domme actie, ik ben naïef geweest. Het was helemaal geen verhaal, alles is vreselijk opgeblazen." door Frank van den Heuvel milaan - Met de klasse in de aan val van Internazionale zijn slordig heden en onachtzaamlaeden bij PSV vanavond uit den boze. „Dat wordt meteen afgestraft", zegt Ro nald Koeman. „Tegen CSKA Moskou hebben we onszelf een paar keer in de proble men gebracht. Als je dat tegen In- ter doet, ben je bij voorbaat kans loos." Wedstrijden tegen Italianen vra gen om concentratie en geduld en dat zijn geen eigenschappen die je stuttgart - Een dag na zijn bron zen medaille op het WK op de weg is de Duitse wielrenner Stefan Schumacher in opspraak geraakt. Bij een onaangekondigde doping- test op dinsdag voor de WK-race in Stuttgart, zijn bij de renner op vallende bloedwaarden geconsta teerd. „Bij meerdere parameters zijn af wijkende waarden geconstateerd", deelde de Duitse wielerbond BRD gisteren mee. Volgens de bond is meteen met het huidige PSV asso cieert. Het gerenoveerde elftal speelt en denkt aanvallend, soms zelfs frivool en speels. Koeman, aan de vooravond van de uitwedstrijd tegen Inter: „We moe ten een complete wedstrijd spelen: rustig, heel vast, ook verdedigend. De spelersgroep is veranderd, we hebben door het vertrek van Alex en met name Phillip Cocu minder ervaring op dit hoge niveau, maar ik geloof niet dat we daardoor ook minder kans hebben." Door de overwinning op CSKA (2-1) en de nederlaag van Inter bij het Turkse Fenerbahce (1-0) ligt de druk vanavond bij de Italianen. De ploeg van Roberto Mancini moet winnen om goede vooruit- er echter geen sprake van doping. De resultaten van nieuwe tests we zen volgens de BRD in de richting van een diarree-aanval. „Alle geconstateerde waarden la gen nog onder grenswaarden van de UCI, waardoor een startverbod niet overwogen is", meldde de BRD in een verklaring. De 26-jari- ge renner heeft inmiddels zelf ook om een nieuw onderzoek ge vraagd om een verklaring voor de afwijkende waarden te vinden. door Cilya van der Kooy nieuwegein - De Nederlandse vol leybalsters hebben geen wildcard gekregen voor de World Cup. De internationale federatie FIVB heeft de twee uitnodigingen toege kend aan Polen en de Dominicaan se Republiek. Bij het toernooi vol gende maand in Japan zijn drie toegangsbewijzen voor de Olympi sche Spelen te verdienen. Joop Alberda, technisch directeur van de NeVoBo, reageerde teleurge steld. „Het is zonde, want na het goede optreden in de World Grand Prix was de kans groot dat we een wildcard zouden krijgen. Maar helaas was de concurrentie ook groot." Alberda gaat ervan uit dat Neder land nu een pre-olympisch kwalifi catietoernooi moet organiseren. Bij dat evenement kan Oranje deel name afdwingen voor het Europe se kwalificatietoernooi in januari in Duitsland. van San Siro in Milaan. De Nederlandse kampioen speelt vanavond voor de foto Vincent Jannink/ANP De selectie van PSV verkende gisteravond in een kort partijtje de grasmat Champions League tegen Internazionale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67