Agenda Show van Ragus is lofzang op de Ierse volkscultuur Populaire theatergroep komt naar Goes en Bergen op Zoom. PZC Dinsdag 2 oktober 2007 35 Joe Cocker leeft al jaren in de Verenigde Staten en houdt van vissen en tomaten kweken. De Engelsman uit Sheffield mag in tussen 63 zijn, muziek blijft hoe dan ook zijn leven bepalen. On langs verscheen zijn nieuwe album 'Hymn For My Soul'. Hij brengt daarop, alweer op zijn eigen fantastische wijze, ander mans songs. De schuurpapieren stem van Cocker schittert als vanouds. De loopbaan van Joe Cocker kende vele ups en downs. Hij scheerde langs zeer hoge toppen aan het eind van de jaren zes tig. Met een cover van de Beatles-compositie 'With A Little Help From My Friends' scoorde hij een dikke hit in 1968. In 1969 trad de zanger op tijdens het legendarische driedaagse popfestival Woodstock, waar hij triomfen vierde voor een pu bliek van een half miljoen mensen. In de jaren zeventig verliest hij zich in overmatig drugs- en drankgebruik. Sinds zijn come back, midden jaren '80, met grote hits als 'Up Where We Be- long', 'Vou Can Leave Your Hat On' en 'Unchain My Heart', is zijn ster blijven stralen. Vanavond geeft Joe Cocker een concert in de Lotto Arena in Antwerpen. Het optreden begint om 20.00 uur. Meer info: www.lotto-arena.be. OP PAD P- Lezing In het kader van het Michiel de Ruyter- jaar houdt het Zeeuws Maritiem Mu- zeeum samen met de Universiteit Leiden en het Nederlands Instituut voor Militaire Historie een reeks lezingen. Het onder werp van vandaag is 'Drie Engelse Zeeoor logen', door prof. dr. Femme Gaastra. Vlissingen, Muzeeum, 19.30 uur Informatiemiddag CWI Goes houdt een informatiemiddag over de transportsector en de opleidings mogelijkheden in die branche. Het CWI constateert een grotere vraag naar vracht wagenchauffeurs terwijl het aanbod mini maal is. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij het CWI in Goes, 0113-751030. Goes, stadskantoor aan de M.A. de Ruij- terlaan 2,13.00 uur. MUZIEK Joe Cocker De Britse zanger geeft een concert. Zie uitgaanstip. Antwerpen, Lotto Arena, 20.00 uur Weense Charme Het Symfonie Orkest Vlaanderen o.l.v. Etienne Siebens speelt werken van We- bern, Beethoven en Brahms. M.m.v. vio list Liviu Prunaru. Brugge, Concertgebouw, 20.00 uur Festival Son Cuba Muziekspektakel met verschillende stijlen Cubaanse muziek, van Son en Afro Cuban tot hedendaagse stijlen. Dit is tevens de afscheidstournee van Ricardo Ortiz, lead zanger van Vieja Troya Santiaguera. Bergen op Zoom, De Maagd, 20.15 uur. Orchestre Révolutionnaire Het Monteverdi Choir en het Orchestre Révolutionnaire et Romantique o.l.v. John Eliot Gardiner geven in het kader van het Festival van Vlaanderen Gent een concert met werken van Bach. Gent, Bijloke, 20.00 uur THEATER Pirates, Pirates Familievoorstelling met grootste live pira- tenshow ter wereld door het Groot Chi nees Staatscircus. Antwerpen, Stadsschouwburg, 20.00 uur Boreas Dansvoorstelling geïnspireerd op het ver anderlijk temperament van de wind, met sopraan Claron McFadden. Gent, Vooruit, 20.00 uur. EXPOSITIES Fotogroep Goes Tentoonstelling met fotografisch werk in zwart-wit en kleur, zowel analoog als digi taal, van de leden van fotogroep Goes (t/m 26/10). Goes, Gemeentehuis, ma t/m vr 9.00-17.00 uur, do tot 21.00 uur, za 10.00-12.00 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl De baai van Havana. In De Maagd in Bergen op Zoom staat vanavond Cu baanse muziek centraal tijdens het Festival Son Cuba. foto Javier Galeano/AP FILM I - R BERGEN OP ZOOM Cinem'actueef, Knocked Up: 20.00 uur; The Bourne Ultimatum: 20.00 uur; No Re servations: 20.00 uur; Zodiac: 20.30 uur; GOES 't Beest, Pan's Labyrinth: 20.30 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Solo Mains Nues: 20.00 uur; TERNEUZEN Merral, Hairspray: 20.00 uur; Knocked Up: 20.15 uur; No Reservations: 20.15 uur; The Bourne Ultimatum: 20.00 uur; VLISSINGEN CineCity, 1408: 22.00 uur; A mighty Heart: 16.15, 19.15 en 21.45 uur; Bratz: 14.00 uur; Disturbia: 21.45 uur; Een ma nier om thuis te komen, Umoja live: 14.00 en 19.00 uur; Hairspray: 19.15 uur; Harry Potter: 16.15 uur; Knocked Up: 13.45, 16.30, 19.15 en 22.00 uur; Mr Brooks: 21.45 uur; No reservations: 16.15 en 19.00 uur; Ratatouille: 13.45 en 16.30 uur; The Bourne Ultimatum: 13.45, 16.30, 19.00 en 21.45 uur; The Brave One: 16.15,19.15 en 22.00 uur; The Simpsons: 14.00 uur; Music Lyrics: 14.00 uur. Drew Barrymore en Hugh Grant in Music Lyrics. foto GPD door Harry de Jong GOES - De Ierse theatergroep Ra gus heeft over internationale be langstelling niet te klagen. Het ge zelschap dansers, danseressen en muzikanten is net terug uit Japan en kan meteen door naar Ameri ka, waar een tourtje van kust tot kust op het programma staat. „Ja, we zijn op dit moment de meest gevraagde theateract van Ier- land", zegt muzikaal leider Fergal O'Murchu (31) niet zonder trots. „We hebben niet eens tijd om in Ierland zelf op te treden. Onze agenda is zo vol dat we daar pas volgend jaar aan toekomen. Maar dat wordt wel iets bijzonders, want dan bestaan we tien jaar en dat willen we vieren op de plaats waar we begonnen zijn." Die plaats van oorsprong is Aran, een eilandengroep aan de westkust van Ierland. Een oord waar oud-Iers, het zogenaamde Gaelic, nog steeds de voertaal is. „De mu ziek en dans van Ragus is diep ge worteld in de leefgemeenschap op die eilanden", vertelt O'Murchu. „We spreken zelf ook Gaelic en zijn er trots op dat we voortko men uit een van de oorspronkelij ke bevolkingsgroepen van Ier land." Ook de naam Ragus is oud-Iers en betekent zoiets als 'wens'. O'Murchu: „Toen we de show net op poten hadden, heb De Ierse show van Ragus is een aaneenschakeling van dans, ritme en opzwe pende muziek. ben we een heel oud dametje van het eiland uitgenodigd om eens te komen kijken en een toepasselijke naam voor onze groep te beden ken. Ze kwam toen aanzetten met Ragus. Ze zei: 'Jullie hebben alle maal een passie voor traditionele muziek en dans en het is jullie gro te wens om die aan de hele wereld te laten horen'." De ruggengraat van Ragus wordt gevormd door veertien dansers en danseressen en vijf muzikanten. Hun show is een aaneenschakeling van roffelen de ritmes van bespijkerde schoe nen en opzwepende volksmuziek. Een soort gulden middenweg tus sen Riverdance en een folkconcert. „Maar toch zijn wij anders", vindt O'Murchu. „Onze liedjes zijn bij voorbeeld gebaseerd op de traditio nele dansmuziek van Aran en alles wat wij doen is live." Ragus treedt donderdag 4 oktober op in Goes (De Mythe, 20.00 uur, uit verkocht) en vrijdag 5 oktober in Ber gen op Zoom (De Maagd, 20.15 uur). Liefhebbers van Ierse shows kunnen op 19 maart ook in Middelburg te recht. Dan is in de Stadsschouwburg de show Celtic Rhythms met West End-musicalster Peter Corry te zien (20.00 uur). UITGAANSTIP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63