Klanten Roxy voorspellen meer straathandel Overval met geweld op videotheek Middelburg DE HAARZAAK Bouw je eigen Spoetnik met de sterrenwacht Prosta Totaal voor een gezonde prostaatfunctie. DE RODE PILAREN Met sluiting bedreigde koffieshop heeft per dag 400 tot 500 klanten. MOOI HAAR VOOR IEDEREEN! Prosta Totaal: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl WPZC Dinsdag 2 oktober 2007 27 door Emile Calon MIDDELBURG - De klanten van kof fieshop Roxy weten een ding ze ker. Als ook hun shop sluit zal de straathandel in Middelburg giganti sche vormen aannemen. Slechts weinigen zullen straks naar Vlissin- gen of Goes afreizen om daar in een van de gedoogde koffieshops hennep of hasj in te slaan, zo viel gisteren te horen bij tal van klan ten. Roxy hangt sluiting boven het hoofd omdat volgens de gemeente deze zaak voor de vierde keer in drie jaar tijd de gedoogregels heeft overtreden. De advocaat van Roxy bestudeert momenteel de aan klacht en kon nog niet reageren. Ju ridisch adviseur J. Groenenberg van de gemeente vertelde echter dat de burgemeester binnen veer tien dagen een besluit neemt waar na direct sluiting volgt. Als Roxy dicht zou gaan, zit Mid delburg tot en met 22 januari zon der koffieshop. Sixty-Two, de ande re gedoogde shop, heeft ook de re gels overtreden en is tot die tijd dicht. Sinds de sluiting van die zaak in de Sint Janstraat is de straathandel wat toegenomen, we ten klanten van Roxy te vertellen. Volgens hen wordt er bijvoorbeeld bij de Beenhouwerssingel nu al meer gedeald. Een woordvoerder van de politie laat echter weten dat bij haar nog geen signalen van toegenomen straathandel zijn bin nengekomen. Als Roxy inderdaad sluit zijn heel wat Middelburgers aangewezen op andere verkoopkanalen. Beheerder M. Benhabbou vertelde gisteren dat per dag 400 tot 500 klanten bij hem over de vloer komen. Voor een deel zijn dat dagelijkse bezoe kers. Het merendeel komt echter maar zo nu en dan om wat in te slaan. Met name 's avonds is het druk in zijn zaak. Dan staan de klanten vaak letterlijk in de rij om genotmiddelen te kopen. Vaste klanten voorspellen dat lang niet al die mensen straks afreizen naar Vlissingen of Goes als Roxy dicht is. Ze waarschuwen ook dat via de straathandel vervuilde wiet wordt verhandeld. Ook lopen klan ten dan het risico dat ze in contact komen met harddrugs. Groenenberg stelt echter dat volks gezondheidsaspecten geen rol spe len bij de beslissing van de ge meente om Roxy al dan niet te sluiten. Volgens hem heeft de kof fieshop de regels overtreden door aan drie klanten te veel softdrugs te verkopen. „Dat mag niet, dus moeten we nu optreden." foto Ruben Oreel Klanten van koffieshop Roxy in Middelburg. MIDDELBURG - Bij een brute over val op een videotheek aan de Been houwerssingel in Middelburg heb ben twee mannen zondagavond geld en sigaretten buitgemaakt. Om 20.55 uur kwamen de beide mannen de verhuurwinkel bin nen. Zij stapten direct op de video theekhouder afi sloegen en schop ten hem en eisten vervolgens dat hij de kassa opende. Nadat zij geld uit de lade hadden gehaald, na men zij ook nog sigaretten mee en verdwenen via de achterdeur waar na zij hard wegrenden. De politie had gisteren nog geen idee of de twee daders iets te ma ken hebben met de overval op de videotheek in het Middelburgse winkelcentrum Dauwendaele, een maand geleden. Bij die overval be dreigde een tot nu toe onbekende man personeel en bezoekers met een kapzwaard en verdween met geld. De politie hoopt dat getuigen zon dagavond kort voor of direct na de overval iets bijzonders gezien heb ben in de omgeving van de Been houwerssingel. J5 5J Haarwerk specialist De Haarzaak "DE ZAAK" voor personen die een oplossing zoeken voor hun haarprobleem.... Professioneel advies voor dames, heren en kinderen. Ons specialisme bestaat uit: Haarwerk op maat, uitgebreide keuze in trendy en klassieke pruiken, afgestemd op uw persoonlijkheid en naar uw eigen wensen. Nanogen, haarverdikkers haarverzorgers vezels die de doorschijnendheid van dun haar camoufleren. Extensions van echt haar om zelf te bevestigen. Erkend leverancier zorgverzekeraars. Haarwerk op maat voor dames, heren Kinderen Het Zand 53 4576CB Koewacht 0114 - 36 14 94 Behandeling uitsluitend volgens telefonische afspraak! MIDDELBURG - Modelbouwers en ruimtefanaten kunnen vanaf don derdag een papieren bouwmodel van de satelliet Spoetnik downloa den op de website van de Middel burgse sterrenwacht Philippus Lansbergen. Het model is gemaakt door Erik te Groen, de modelbou wer van de sterrenwacht. Op de si te staan trouwens tientallen model len van ruimtevaartuigen. Het is donderdag precies vijftig jaar gele den dat de Russische kunstmaan Spoetnik werd gelanceerd www.lansbergen.net Nu 135 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk Krachtige prostaatformule met vitaminen en antioxidanten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55