Veere pakt overlast horeca hard aan Nehalenniagebied kan Veere de das omdoen Schoon en net Vlissingen Gemeente loopt risico dat ministerie geld terugvordert. Na Domburgse cafés nu waarschuwing voor disco De Hooizolder. Tweetal vindt verloren zilveren ringen Geheimen bij de kinderboekenweek Weinig ruimte voor nieuwe plannen in begroting gemeente. Aangelijnde hond doodt zwaan in Goes Nieuwe brandweerpost Noordweg geopend Lezing over heesters bij Groei en Bloei RWS wijst wanbetalers op schuldhulpverlening DELSCHER PRESENTEERT HAAR NIEUWE WINTERCOLLECTIE 2007/2008 Domburgs 'natuurlijk kuuroord' in staat van verval. foto Lex de Meester door Henk Postma DOMBURG - De gemeente Veere houdt er rekening mee dat het Rijk een subsidie terugvordert die dertien jaar geleden in Domburgs Nehalenniagebied werd gestoken. Het gaat om een bedrag van drie kwart miljoen euro. Dat blijkt uit een bestuursrapport dat B en W naar de raad hebben gestuurd. De rijksbijdrage was bedoeld voor versterking van de toeristisch-re- creatieve infrastructuur. De voor malige gemeente Domburg legde er in het Nehalenniagebied, tussen het Badpaviljoen en de waterto ren, een 'natuurlijk kuuroord' mee aan. Maar daar is nu nauwelijks nog iets van terug te vinden. Er werd destijds onder meer een waterpartij gegraven, een eiland aangelegd, en een stromend-wa- ter-trap gemetseld. Maar al in de eerste jaren openbaarden zich ge breken, en bekommerde de ge meente zich nauwelijks nog om het natuurlijk kuuroord. De stro mend-water-trap viel droog, muur tjes brokkelden af, lichtspots vie len uit en tegels lieten los. Inmid dels is het gebied door struikgewas overwoekerd. De subsidie werd indertijd ver strekt onder voorwaarde dat de ge meente zorg zou dragen voor het onderhoud, ten minste tot het jaar 2015. Uit stukken van de voormali ge gemeente Domburg blijkt dat de onderhoudskosten waren be groot op 20.000 euro per jaar. De gemeente Veere, waarin Dom burg, tien jaar geleden opging, hield er nooit rekening mee dat het Rijk de subsidie zou kunnen terugeisen. Tot de PZC in augustus over de kwestie publiceerde. Vol gens wethouder W. van Tatenho- ve is de gemeente zich sindsdien bewust van het gevaar. „We heb ben het wijs geacht om dit in de bestuursrapportage op te nemen, ook al taxeren we dat het risico niet erg groot is." W* Het Rijk betaalde de aanleg van een natuurlijk kuuroord in Dom burg. Dat werd een flop. De ge meente houdt er rekening mee het geld te moeten teruggeven. door Selma Osman DOMBURG - De gemeente Veere blijft uitbaters van uitgaansgelegen heden op de huid zitten. In Dom burg heeft deze aanpak afgelopen zomer goed gewerkt en behoorde geluidsoverlast snel tot het verle den. Nu richt de gemeente haar aandacht op discotheek De Hooi zolder in Westkapelle. De SGP-ChristenUnie en het CDA zijn bezorgd na signalen van om wonenden van De Hooizolder die klagen over het volume van de mu ziek, het gedrag van jongelui na sluitingstijd en taxi's die met ab surd hoge snelheden over de om liggende wegen scheuren. „Er zijn grenzen", vindt ook de Veerse bur- KOUDEKERKE - De veertig door een goudsmid verloren zilveren ringen zijn gevonden. Vorige week dins dag om half vijf verloor de smid de ringen bij parkeergarage De Fonteyne in Vlissingen. Twee Kou- dekerkse mannen vonden de rin gen die middag nog, en belden de goudsmid afgelopen zaterdag na le zen van de oproep in de PZC. VLISSINGEN - De Vlissingse en Sou- burgse bibliotheken spelen in op het thema van de kinderboeken week. Dit jaar is dat 'Suborza, boe ken vol geheimen'. Zo worden er rebusspeurtochten gehouden, voorgelezen en kunnen kinderen van schrijfster Anneke Wiltink le ren hoe ze een boek vol met gehei men moeten schrijven. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen heeft nog zoveel wen sen voor de stad, dat de burge meester en de wethouders maar een eigen koers hebben uitgezet voor de komende jaren. Dat blijkt uit de begroting 2008 die gisteren gepresenteerd is. „De wensenlijst voor 2008 en later was zo omvangrijk dat de uitgaven ruim boven de inkomsten lagen", zegt het college in de begroting. „Er is daarom een eenduidige keu ze gemaakt voor een schone, socia le, veilige en goed onderhouden ge meente." Dat betekent onder meer dat er vanaf volgend jaar, jaarlijks 1,7 mil joen euro moet worden vrijge maakt voor een efficiënt beheer en onderhoud van de openbare gemeester R. van der Zwaag. De taxi's worden regelmatig gecontro leerd op hardrijden. De eigenaar van De Hooizolder krijgt deze week een brief waarin de gemeente eist dat er toezicht is op de parkeerplaats van de disco. Gebeurt dat niet, dan trekt Veere de exploitatievergunning in. „We blijven niet constant waarschuwen en het moet ook niet zo zijn dat er elk weekend politie-agenten moe ten staan." Voor de burgemeester is de maat vol na een opeenstape ling van incidenten, zoals geluidso verlast en het plakken van posters op plaatsen waar de gemeente dat niet wil. Eerder dit jaar werden Ur- De gemeente Veere eist toezicht op de parkeerplaats van De Hooi zolder, anders verliest de disco theek haar vergunning. De eige naar vindt de ophef overdreven. GOES - Een zwarte zwaan is zon dagavond aan de Westerstraat in Goes aangevallen door een hond en kort daarna overleden. Twee mannen liepen met de hond aan de rand van de Goese binnenstad. De hond (ongeveer 65 centimeter en met een witte bef) was aange lijnd. Hij trok bij de aanval op de zwaan zijn baas bijna het water in. MIDDELBURG - Zaterdag is de offi ciële opening van de tijdelijke brandweerpost aan de Noordweg in Middelburg. Belangstellenden kunnen van 10 tot 12.30 uur een kijkje komen nemen. Burgemees ter K. Schouwenaar verricht de openingshandeling. De post is tij delijk. Als de nieuwe N57 klaar is, komt er een definitieve. ruimte. Voor het wegwerken van achterstallig onderhoud wordt een malig 3,8 miljoen euro uitgetrok ken. Afgelopen voorjaar heeft de raad tijdens de behandeling van de Ka dernota gezegd waaraan volgens hem in 2008 prioriteit moet wor den gegeven. Een van die zaken was de opknapbeurt van de Berm- weg in Oost-Souburg. Die werk zaamheden staan voor 2011 op de agenda. De raad wil dat de Berm- Bermweg in Oost-Souburg wordt pas over vier jaar opgeknapt weg eerder op de schop gaat. Want buurtbewoners hebben al keer op keer aangegeven dat het zo niet langer kan. Toch moeten ze, als het aan het college ligt, nog vier jaar geduld hebben. De raad had verder gevraagd te be- ban Party's verboden. „Er was veel politie-inzet nodig bij de ongere geldheden rond deze feesten." Eigenaar M. van Oeveren van De Hooizolder vindt de ophef overdre ven. „We hebben één klacht ge had over het geluid en op de par keerplaats staan altijd twee men sen van ons. En die zes postertjes? Die ben ik er zelf met een emmer sop weer af wezen halen. Ik denk niet dat wij de enige zijn die pos ters plakken." De burgemeester onderstreept dat scherp toezicht geldt voor alle ho recazaken die over het lijntje gaan. Het toeristische Veere bewaakt daarmee al jaren de rust aan de Walcherse kust. „Een negatief ima go heb je binnen één zomer en je komt er nooit meer vanaf." Over de afgelopen zomer is Van der Zwaag tevreden. „Qua geweld was het erg rustig." SEROOSKERKE - Kweker W. van Teijlingen geeft morgen een lezing over de heestersoort Viburnum. Hij doet dat op verzoek van de ver eniging Groei Bloei. De lezing wordt gegeven in De Zandput in Serooskerke en begint om 20 uur. Hij heeft het onder andere over de kweekmethode, het snoeien en de groei van die planten. GOES - De Regionale Woning bouwvereniging Samenwerking (RWS) stuurt huurders die door huurachterstanden dreigen hun huis uit te worden gezet, voortaan een folder over gemeentelijke schuldhulpverlening mee. Die af spraak maken de corporatie en de gemeente Goes in de hoop huisuit zettingen te voorkomen. ginnen met de uitvoering van het vastgestelde speelruimtebeleid. De fracties opperden daarvoor extra geld te zoeken bij landelijke of Eu ropese fondsen. Maar het college zegt dat dat niet gelukt is. Toch zijn niet alle wensen van de raad van tafel geschoven. Het colle ge wil wel een bijdrage leveren aan de bouw van de turnschool en van de Sportboulevard. Ook wil len B en W geld uittrekken om clubgebouwen van sportverenigin gen te kopen en de begraafplaats van Ritthem aan te pakken. Verder wordt er voor 2009 een be drag van 150.000 euro gereser veerd voor de restauratie van het standbeeld en de sokkel van Michiel de Ruyter. De rest van het benodigde geld (nog 300.000 eu ro) moet bijeen worden gebracht via subsidies of bijdragen van an deren. De begroting 2008 wordt dinsdag 6 en donderdag 8 november be handeld in de raad. Bogner van Laack Moschino cheapandchic Kenzo Burberry MaxMara Onze openingstijden zijn: Dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 uur tot 17.30 uur en zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54