Zeeland Bakkersklanten juist verwezen van'i Hoff Huwelijksjubileum met een gouden randje 'Ik wilde ook wel eens met haar gaan dansen' Eerste achterkleinkind diamanten paar Martha en Louis de Wilde. Echtpaar Moes viert 60-jarig huwelijk in huiskamer De Blide. EHBO Philippine wint Dick-van-Rijnwedstrijd Fanfare Heikant houdt een muziekfestival Bazaar in zorgcentrum Bachten Dieke Collectes Heikant, Westdorpe en Sas Parkeerwachters pesten niet, maar helpen klanten Bakker Bart. WONINGINRICHTING PZC Dinsdag 2 oktober 2007 I 29 Het echtpaar De Wilde was gisteren 60 jaar getrouwd. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr HULST - Lang geleden zei Martha de Vetter uit Hulst spontaan 'ja' toen de jonge Louis de Wilde haar vroeg of ze verkering met hem wil de. „We waren met een groep meisjes uit in de binnenstad van Hulst. Die mannen waren daar aan het re peteren voor een toneelstuk. Op een gegeven moment liep ik hem tegen het lijf. En ik ben er aan blij ven hangen ook", aldus een opge wekte Martha gisterochtend in de feestelijk versierde woonkamer. In het huis waar het Hulster echtpaar inmiddels ook alweer 48 jaar woont, was het een drukte van be lang. Martha (78) en Louis (85) wa ren gisteren namelijk zestig jaar ge trouwd. Daarvoor kregen ze niet alleen feli citaties van familie, vrienden en bekenden uit de buurt. Ook konin gin Beatrix en commissaris van de koningin Karla Peijs brachten schriftelijk hun gelukwensen over voor het bereiken van deze mijl paal. Daarnaast kwam ook een de legatie van het Hulster gemeente bestuur, zoals gebruikelijk is bij langdurige huwelijksjubileums, langs om de felicitaties over te brengen. Beide echtelieden zijn Hulste naren in hart en nieren. Het echt paar bracht zelf zes kinderen groot en heeft acht kleinkinderen. Voor het jubilerende echtpaar had de diamanten huwelijksdag nog een gouden randje. In de nacht van zondag op maandag werd na melijk het eerste achterkleinkind in de familie geboren, Max. Louis de Wilde werkte zijn hele le ven lang op de voormalige sokken- fabriek Milock in zijn woonplaats. Martha zorgde voor het huishou den en de kinderen. Haar hobby's zijn fietsen, wande len en puzzelen. „En als het slecht weer is, kruip ik thuis op mijn ho metrainer", lacht de Hulsterse. „Want je moet toch een beetje in beweging blijven." door Jeanette Vergouwen TERNEUZEN - Jan Moes (84) ont moette zijn vrouw Cornelia Karre- mans (87) in de Noordstraat in Ter- neuzen. Gisteren vierden ze de zes tigjarige bruiloft met een gezellig samenzijn met kinderen en klein kinderen in de huiskamer van De Blide in Terneuzen. Loco-burgemeester Co van Schaik kwam het paar feliciteren en naast het bloemstuk van de gemeente waren er de gebruikelijke telegram men en brieven. Cornelia woonde in Rotterdam, maar kwam naar Terneuzen om voor de kinderen en het huishou den te zorgen van de familie Van de Meer, die een kledingzaak in de Noordstraat hadden. „Ik had haar al vaak gegroet, maar ik wilde ook wel eens met haar gaan dansen. Toen de winkelmeisjes mij vertel den dat dansen haar hobby was, heb ik haar mee uit gevraagd en we zijn gewoon blijven dansen", lacht Jan Moes. Het paar kreeg vier kinderen, heeft vijf kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Jan Moes heeft overal gewerkt: bij een bag gerbedrijf, in de haven, in de bouw, bij de L'Azöte in Sluiskil en De Hoop. „En als ik tijd over had, ging ik vis sen in de Schelde met de hengel en later ook met de fuik. Ik heb heel wat maaltjes vis meegeno men naar huis. Ook heb ik een he leboel windmolentjes gemaakt. Ik werkte graag met mijn handen." De hobby's van Cornelia, die vol gens familieleden altijd opge ruimd en vrolijk is, zijn kruis woordraadsels oplossen, kleren maken, breien en haken. De geza menlijke hobby bestond uit het maken van vakantiereizen. „Met de bus of het vliegtuig, naar aller lei Europese landen en dansen na tuurlijk, we gingen overal naar lo caties in Zeeuws-Vlaanderen waar gedanst werd.Ook tijdens kermis sen, de kermis interesseerde ons niet, maar dat dansen wel. Foxtrot, een walsje en om uit te rusten de Engelse wals." Het paar bleef in Terneuzen wo nen. Tien jaar geleden werd de wo ning ingeruild voor een aanleun woning in de Zoutvliet. Drie jaar geleden had Cornelia meer hulp nodig en verhuisden ze naar de Blide, waar ook Jan sinds twee maanden een kamer heeft. BLARICUM - De EHBO-vereniging Philippine won zaterdag de vijfjaar lijkse Dick-van-Rijnwedstrijd in Blaricum. Commandant Anita Ne- ijt en tweede helper Maranka Oost- dijk behaalden eerste plaatsen, ter wijl eerste helper Theo Hemelsoet met een tweede plaats ook in de prijzen viel. Ook de eerste-hulpver- leners van Koewacht waren theore tisch en praktisch op dreef Zij wer den tweede achter Philippine. HEIKANT - Vrijdag 5 oktober tot en met zondag 7 oktober houdt Mu ziekvereniging Heikant een mu ziekfestival. Op vrijdag staat per cussie centraal. Zaterdag is Fanfare Vlijt Volharding uit Oost-Sou burg te gast en verzorgt om 20 uur een concert. Op zondag 7 oktober zijn vanaf 15.00 uur de navolgende verenigingen te gast: Fanfare St. Jan, Weldoen door Vermaak Clin- ge en St. Cecilia Kloosterzande. TERNEUZEN - In het Terneuzense zorgcentrum Bachten Dieke wordt woensdag de jaarlijkse bazaar ge houden. Tussen 14.00 en 16.00 uur zijn er weer tal van activitei ten. In het Terneuzense woonzorgcen trum staan onder meer kraampjes met zelfgemaakte artikelen, tradi tioneel draait er een Rad van Avon tuur en Bert Wieles speelt accor deon. WESTDORPE - De collecte ten bate van de Nierstichting heeft in Hei kant dit jaar €548,68 opgebracht. In Westdorpe werd er €718,07 in de bus gedeponeerd en in Sas van Gent €1188,64. In Westdorpe werd recent ook ge collecteerd voor het Koningin Wil- helminafonds, voor bestrijding en onderzoek van kanker. Deze collec te bracht €878,62 op. door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Het doorverwijzen van mensen die willen parkeren bij Bakker Bart naar de Scheldeka- de is geen vorm van treiterij, maar eerder een vorm van service van medewerkers van het Terneuzense parkeerbureau. Dit stelt het college van B en W in antwoord op vragen van raadslid Cees Freeke (Eigen Lijst). Freeke L had zich geërgerd aan het optre- k 1^ Raadslid Freeke vindt Scheldeka- de te ver weg voor klanten van a Bakker Bart. Gemeente had meer parkeerplaatsen in de buurt moeten creëren. den van de parkeerwachters, die el ke zondagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur klanten van de bakker feitelijk dwongen om door te rij den naar de parkeerterreinen aan de Scheldekade. Bewoners van de Burgemeester Geillstraat hadden bij de gemeen te geklaagd dat op zondagochtend veel bakkersklanten met draaiende motor op parkeerplaatsen staan, terwijl de stallingsplekken in deze straat zijn voorbehouden aan ver gunninghouders. Cees Freeke had overigens liever gezien dat de gemeente ter plekke meer vrije parkeerruimte had ge creëerd. Bij de bouw van de bioscoop zijn veel parkeerplaatsen rondom het ABC-complex - waarin Bakker Bart huist - verdwenen. Daarvoor is niets in de plaats gekomen. Molendijk 15 - HOEK - Tel. 0115-441235 EEN VAN 'T HOFF CLIENT IS STEEDS CONTENT Jan Moes met zijn vrouw Cornelia Karremans in De Blide in Terneuzen. foto Peter Nicolai Wandsystemen naar eigen ontwerp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47