Zeeland vissen, moet het water lezen' Kunstenhuis in hervormde kerk van Sint Anna ter Muiden 4 "DE HAARZAAK" Omega Combi: 7 x goed voor het behoud van uw gezondheid GRATIS! MOOI HAAR VOOR IEDEREEN! 100 50 GRATIS! Z PZC Dinsdag 2 oktober 2007 27 Zeevissen In Nederland zijn zo'n 650.000 zeevissers actief, onder wie 78.000 vrouwen. Het merendeel van de vissers vist in gezelschap van vrien den of familie (68 procent). 91 procent van de hengelaars vangt vis waarbij makreel de meest gevangen soort is in Ne derland, gevolgd door kabel jauw. 70 procent van de zeevissers neemt de vangst mee, mits de vis aan de maat is. Het percentage bootvissers ligt iets hoger dan kantvissers. Het vissen aan zee is vergun- ningvrij. »- Zeevissers die lid zijn van een vereniging kunnen wel de Zee- VlSpas aanschaffen. Deze biedt extra mogelijkheden. Meer informatie: www.sportvis- serijnederland.nl/vispas rivier met grote stroomsnelheden. Schuilplaatsen verdwijnen hier door en de vis voelt zich niet meer thuis." Andere soorten waar veel op ge vist wordt, zijn tong, gul (kleine kabeljauw) en wijting. Voor deze laatste twee wintergasten breekt nu het seizoen aan, met name op de Noordzeestranden, vanaf de Belgische grens tot Breskens. 'Hoe kouder, hoe beter', geldt zeker voor deze soorten. Want terwijl het gros van de Nederlandse zee vissers de hengels na de zomer op bergt, breekt voor de winterlief- hebber het seizoen aan. Een ruwe zee met witte koppen op de gol ven, opgestuwd door een ijskoude oostenwind zijn de elementen die hij moet trotseren. Maar dat heeft de zeevisser er graag voor over. Kampioen kustvissen Martien van Be den. Daardoor ben je steeds in de weer met het inhalen en uitwer pen. De tactiek is ook belangrijk. Krijg ik geen beet, dan kies ik voor een ander soort lijn." Zeevissen kan op verschillen manieren. Meest gebruikte methode is met een vastloodsysteem, waarbij je een lijn met lood van ongeveer 120 gram en één of meerdere haken ge vuld met aas de zee inwerpt. Maar de dobber en het kunstaas worden steeds populairder, vaak op plaat sen waar het hard stroomt, meest al in de buurt van obstakels of waar de vaargeul dicht langs de kant ligt. Op deze plekken vertoeft de zeebaars, een vis die van half mei tot in oktober te vinden is in onze kustwateren. Zeebaars heeft dit jaar een sterke opmars ge maakt, kleinere exemplaren over winteren hier zelfs. Een andere vis soort is de bot. De laatste jaren is deze vissoort nauwelijks nog te vinden op de slikplaten van de Westerschelde. foto Peter Nicolai Volgens Van Bellen zijn er meerde re oorzaken voor het verdwijnen van de platvis. „De beroepsvisserij zocht een alternatief voor schol en is massaal op de bot gaan vissen. Ook de structuur en het natuurlij ke evenwicht in de Schelde zijn verdwenen. Uitdiepingen en steen- storten maken van de Schelde een door Frank van Cooten OOSTBURG - Om het kunstenhuis in de hervormde kerk van Sint An na ter Muiden verder gestalte te ge ven, is de Stichting Kunstkring Sint Anna ter Muiden opgericht. „Ons doel is het realiseren van grensoverschrijdende culturele ma nifestaties voor een breed pu bliek", zegt voorzitter Jan Peter Ka- kebeeke. De stichting streeft naar een nau we samenwerking tussen kunste naars uit Nederland en België, maar vergeet zeker niet het talent uit de streek. „Wij proberen Sint Anna als internationale ontmoe tingsplek voor kunstenaars nieuw leven in te blazen." Stichting Kunstkring streeft ook naar samenwerking met andere or ganisaties op het gebied van kunst en cultuur in de vorm van bijvoor beeld een culturele kalender. Ook is al gesproken met de nieuwe eige naar van het voormalig stadhuisje die ook ideeën in die richting heeft. De stichting stimuleert internatio nale programma's op het terrein van poëzie, muziek, dans, lezin gen, voordrachten, vertelkunst, beeldende kunst en cultuurhisto rie. Een programma voor volgend jaar is in voorbereiding. Voor de stichting is 2008 een proefjaar. Haarwerk specialist De Haarzaak "DE ZAAK" voor personen die een oplossing zoeken voor hun haarprobleem.... Professioneel advies voor dames, heren en kinderen. Ons specialisme bestaat uit: Haarwerk op maat, uitgebreide keuze in trendy en klassieke pruiken, afgestemd op uw persoonlijkheid en naar uw eigen wensen. Nanogen, haarverdikkers haarverzorgers vezels die de doorschijnendheid van dun haar camoufleren. Extensions van echt haar om zelf te bevestigen. Erkend leverancier zorgverzekeraars. Haarwerk op maat voor dames, heren Kinderen Het Zand 53 4576CB Koewacht K 0114 - 36 14 94 Behandeling uitsluitend volgens telefonische afspraak! Visolie, lijnzaadolie en teunisbloemolie in één capsule Over prima invloed van essentiële vetzuren op het behoud van een goede gezondheid, kan een boekje over vol geschreven worden. De ontwikkelaars van Omega Combi heb ben dat nu ook daadwerkelijk gedaan. Omega Combi is een uitgebreid vetzurencomplex op basis van visolie, lijnzaadolie en teunis bloemolie. Samen voorzien deze bestanddelen uw lichaam van een krachtige combinatie van Omega-3, Omega-6 en Omega-9 vetzuren. Uw lichaam kan deze essentiële vetzuren niet zelf aanmaken. Daarom kan het zinvol zijn om met Omega Combi eventuele tekorten in uw voe ding aan te vullen. Dit is goed voor het behoud van uw gezondheid, want deze Omega-vetzu ren spelen een belangrijke rol in uw lichaam. Kijkt u maar eens naar het volgende lijstje: 1Helpt bij de verlaging van het cholesterolgehalte 2) Houdt de bloedvaten soepel en elastisch 3) Goed voor de smering van de gewrichten 4) Houdt de huid in conditie bij het ouder worden 5) Bevordert het natuurlijk afweersysteem 6) Bevordert de stofwisseling 7) Beschermt de gezonde cellen en weefsels bij het ouder worden Aan Omega Combi is eveneens een natuur lijke vitamine E toegevoegd. Deze vitamine heeft een beschermende invloed op de Omega 3,6 9 vetzuren in de capsules. Bij aankoop van Omega Combi 100 capsules 24,95) ontvangt u een verpakking van 50 capsules Oostburg: Body en Co, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 'Sas van Gent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 PZC ZEEUWS VLAANDEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45