Zeeland Stadsraad Sluis zoekt voorzitter 'Wie op beste stek wil Knokke: kusttram niet naar Nederland Samenwerking had eerder gemoeten Drugscontrole in Terneuzen 'Solistisch' bestuurder Willem Behr legt voorzittershamer neer. Hmhmm Zeeuws-Vlaanderen is voor zeevisser een paradijs op aarde. DELSCHER PRESENTEERT HAAR NIEUWE WINTERCOLLECTIE 2007/2008 26 I Dinsdag 2 oktober 2007 PZC door René Hoonhorst SLUIS - De Stadsraad Sluis moet op zoek naar een nieuwe voorzit ter-secretaris. Willem Behr trok zich vorige week met onmiddellij ke ingang terug uit zijn dub belfunctie, vanwege 'spanningen in het bestuur'. De overige stadsraadbestuursleden hebben voormalig secretaris Adri Oosterling benaderd om de voor zittershamer over te nemen. Oos terling, die een tijdje terug aftrad als secretaris vanwege 'het solisti sche optreden van de voorzitter', heeft het verzoek in beraad. De aanleiding tot Behrs terugtre den als dagelijks bestuurder is een aanvaring met de penningmeester over een onlangs gehouden foto wedstrijd. Van de 31 deelnemers kwamen er maar een paar uit Sluis en penningmeester Wout Bakker noemde dat een fiasco voor de stadsraad. Behr vond het 'pijnlijk en onbehoorlijk' dat ook sponsors en organisatoren van de wedstrijd dat te horen kregen, meldde hij vo rige week in een wat vaag mailtje aan een aantal inwoners van Sluis. De teruggetreden voorzitter praat liever niet over de reden voor zijn besluit, maar geeft aan dat 'span ningen' tussen hem en een ander Oud-voorzitter Behr kan zich voorstellen dat mede-bestuur ders hem eigenzinnigheid verwij ten. Aan zijn inzet voor de stad Sluis twijfelt geen mens. bestuurslid de bekende druppels waren. Waarnemend secretaris lean-Jacques Roels onthult dat voorzitter en penningmeester wat met elkaar in de clinch lagen. Roels meent echter dat de spannin gen verdere samenwerking van Behr en Bakker, die niet bereik baar was voor commentaar vanwe ge verblijf in het buitenland, niet in de weg hoeven te staan. Het werk van de stadsraad, onder meer aan het Rondje Rozenoord, komt niet in gevaar, stelt Roels. Behr erkent dat hij er als voorzit ter te weinig in slaagde om de in woners van het belfortstadje bij de werkzaamheden van de stadsraad te betrekken. Hij verwijt de Sluise- naars niet dat ze niet met hun klachten en wensen aan de bel trokken, maar trekt de conclusie dat hij ze niet kon motiveren. De oud-voorzitter merkte ook dat an dere stadsraadsleden soms moeite hadden dat hij te veel als gezicht naar buiten trad en te veel op ei gen houtje werkte. „Als een wet houder met een goed voorstel kwam, zei ik direct 'ja' zonder me op dat moment te realiseren dat andere bestuurders er ook een me ning over wilden geven." Behr, die als bestuurslid wil aan blijven tot de jaarvergadering van mei 2008 als hij toch statutair moet aftreden, hoopt nu dat ande ren opstaan om de kar te trekken. Oosterling is er nog niet uit of hij zich geroepen voelt de vacature Be hr in te vullen. Hoewel hij destijds uit het bestuur stapte vanwege so listisch optreden van de voorzitter, prijst hij diens inzet voor Sluis en het welzijn van de inwoners. ZEEUWSE In hun 42-jarig huwelijk volstaat voor het Middelburgse echtpaar een enkel woord om te weten wat de ander bedoelt. Dat bleek maar weer eens toen hij naar bed ging en zij nog beneden bleef om naar een televisieprogram ma te kijken dat haar interesse trok. „En, was het interessant?", vroeg door Paul Begijn KLOOSTERZANDE - Dreigende luch ten, afgewisseld met enkele spaar zame opklaringen. Op de Wester- schelde banen grote containersche pen zich een weg van en naar Ant werpen. Hé, daar steekt een zee hond nieuwsgierig zijn kop boven water, verdwijnt en laat zich niet meer zien. Op de dijk laat een een zame wandelaar in het herfstweer zijn hond uit. Hij staat stil en kijkt naar een aantal zeevissers die hun hengel uitgooien in de Wester- schelde. Het is, op de glooiing van de zee dijk, een bekend beeld. Zeevissen hoort bij Zeeuws-Vlaanderen. Voor de zeevisser het spreekwoor delijke paradijs op aarde. Stekken genoeg, want langs vrijwel de hele Zeeuws-Vlaamse kust valt wel een visje te vangen. Maar wie op de beste stekken wil vissen, moet het water kunnen 'le zen'. Martien van Bellen, zojuist Zeeuws-Vlaams Kampioen Kust- vissen 2007 geworden, weet daar alles van. „Want", doceert hij, „zijn er grote groepen meeuwen en sternen actief boven het water, dan zit er vis." Maar ook moet er worden gelet op de kleur van het water. „Donkere plekken verraden meestal de lig ging van een diepe mui, waarin de vis zich graag ophoudt. Maar het is nog beter om je plek bij laag water uit te zoeken. Muien komen bloot - - - -- t. Pieren steken bij laag water. f-v~v'- - foto Peter Nicolai door Frank van Cooten KNOKKE-HEIST - Burgemeester Lip pens van Knokke-Heist is geen voorstander van de doortrekking van de kusttram naar de West-Zeeuws-Vlaamse kust. Hij ziet meer in een verhoging van de aansluitmogelijkheden tussen Westkapelle en Ramskapelle. De gemeente Sluis pleit al jaren voor aansluiting bij de Vlaamse kusttram. Ook vervoersmaatschap pij De Lijn is voorstander van de aanleg van een tramverbinding naar het casino en naar Neder land. De gemeente Knokke-Heist praat vrijdag met De Lijn over de plannen. Een woordvoerder van de gemeente Sluis: „Door het grootschalige karakter hebben we het plan voor de kusttram in de koelkast gezet. In onze ruimtelijke plannen houden we wel rekening met de mogelijkheid." te liggen, net als voedselrijke gebie den zoals mossel- en oesterban- ken. Fantastische plekken waar je met hoog water je lijnen in het zil te sop kan gooien." Martien van Bellen is lid van Zee- hengelvereniging De Vogel, één van de zeven zeehengelverenigin- gen in Zeeuws-Vlaanderen. In zijn vrije tijd is hij meestal aan het wa ter te vinden. Maar de eerste voor bereidingen beginnen thuis in Kloosterzande. „In het maken van lijnen steek ik veel tijd. Het is leuk werk om te doen. Gewoon op een vrije avond, het is onderdeel van mijn hobby. Natuurlijk kun je ook kant-en-klare lijnen kopen, maar ik heb meer vertrouwen in het ma ken van eigen vistuigen." Als hij naar de waterkant trekt, zorgt hij dat zijn materiaal altijd tiptop in orde is. Het verzorgen van het aas is daar essentieel on derdeel van. „Het liefst ga ik zelf op zoek naar mijn aas. Zo steek ik leeglopers op de slikken en zoek ik krabbetjes tussen de stenen. Hoe verser, hoe beter." 'Ik heb meer vertrouwen in het maken van mijn eigen vistuigen' Zeevissen is een actieve bezigheid. „Dat maakt het zeevissen juist zo leuk. ]e bent continu in en met de natuur bezig", geeft Van Bellen aan. „En als de vis je niet bezig houdt, zijn het de krabben wel. Om het kwartier zijn je haken leeggevreten, vaak nog voordat de vis de kans krijgt om het aas te vin- TERNEUZEN - De politie Zeeland heeft afgelopen zaterdag tijdens een internationale drugscontrole 105 personen gecontroleerd (61 Fransen, 42 Belgen, 2 Engelsen). 73 personen waren in het bezit van verdovende middelen. Er werden hennep, hasj, joints en spacekoe- ken in beslag genomen. Tevens werden een ploertendoder, traan gasbusjes, wapenstok, boksbeugel en messen ingenomen. Ook wa ren er nog boetes voor rijden on der invloed. Tip? redactie@pzc.nl hij voorzichtig, toen zij twee uur later zachtjes in bed schoof. Zij volstond met een gedempt maar duidelijk 'hmhmm'. „Heb je het helemaal afgekeken?", vervolgde hij met enige argwaan. Wederom klonk een besmuikt 'hmhmm'. „O, je bent dus gewoon in slaap ge vallen." Bestuurlijk en ambtelijk Zeeuws-Vlaanderen gaan sa menwerken. Waarom is daar niet eerder aan gedacht? Laat ons eerlijk wezen. Onder zoeksbureau Ecorys mag dan in opdracht van de gemeen ten onderzocht hebben dat er door samenwerking miljoenen te besparen zijn; op de meeste stad huizen en bij het waterschap was dat natuurlijk allang bekend. Jaren geleden hadden de gemeen ten en het waterschap Zeeuws Vlaanderen de belastingen al geza menlijk kunnen heffen. Een decennium terug konden de gemeenten eikaars informatie- en ANALYSE door Conny van Gremberghe computersystemen al op elkaar af stemmen en ook tien of meer ja ren terug was al duidelijk dat het maken van een waterbeheersplan voor de regio stukken goedkoper zou uitpakken dan voor elke ge meente een. Goed, de Zeeuws- Vlaamse weer zin tegen echte samenwerking is wellicht terug te voeren op het oude intergemeentelijk samenwer kingsverband ISOZ, dat voor de herindeling van 2003 formeel gold als samenwerkingsplatform, maar dat in de praktijk een arena bleek waarin alleen ego's op gezette tij den kwamen botsen. Ook mag niet vergeten worden dat in het verleden samenwerking leidde tot discussie over een herindeling die uiteindelijk in 2003 toch kwam. Het tij lijkt nu gekeerd. Gisteren werd tijdens een kick-offbijeen- komst in Terneuzen het actiepro gramma 'Samen Werken aan Zeeuws- Vlaanderen' gelanceerd. Een aanzet tot verbetering. Had den hoofdzakelijk dezelfde be stuurders en ambtenaren ettelijke jaren terug het licht gezien, dan hadden gemeenten als Sluis en Hulst er vooral financieel bedui dend beter voorgestaan. Dat dit nu wezenlijk anders is, is buitenge woon jammer. Onze openingstijden zijn: Dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 uur tot 17,30 uur en zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur Kijk ook op www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44