PZC Hulst stelt ouderenbonden teleur De nijvere handen van Marie Coenen 4 Tikkie' Puckey korte tijd bedekt PZC 25 ZEEUWS-VLAANDEREN 35 31 'Gemeente luistert niet naar opmerkingen ouderenbond.' 100-jarige viert haar verjaardag samen met haar zussen. Dans en opzwepende muziek in Goes Dinsdag 2 oktober 2007 Pottenkijkers op de Pijlerdam Tip? redtern@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - De gezamenlijke katholie ke ouderenbonden in de gemeen te Hulst hebben veel kritiek op het concept van de nieuwe gemeente lijke nota Seniorenbeleid. De kring Hulst van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) verte genwoordigt ongeveer 3500 leden in de gemeente. Voorzitter Annie de Maeijer-De Deckere en waarnemend voorzit ter Piet Everaert laten namens de ouderenbonden weten bedroefd te zijn over de kwaliteit van de nota. „Onbegrijpelijk voor ons is dat wij slechts een enkel punt terugvin den van hetgeen wij naar voren hebben gebracht. Des te meer is dat jammer omdat onze uitgangs punten landelijk getoetst zijn en in vele gemeenten dienen als basis voor een op te stellen ouderenbe leid." De kring Hulst van de KBO snapt ook niet dat de gemeente nauwere samenwerking tussen de ouderen bonden in de nota opgenomen heeft als aandachtspunt. De sa menwerking is volgens het be stuur van de ouderenbond name lijk al uitstekend. Zo wordt er heel veel aandacht besteed aan geza menlijke voorlichting op diverse gebieden. Wel vraagt de KBO de gemeente het voortouw te nemen om de sa- ra^ De kring Hulst van de Katholieke Bond van Ouderen heeft forse kritiek op het concept van de nieuwe nota Seniorenbeleid in de gemeente Hulst. menwerking tussen onder meer de ouderenbonden, de Zonne bloem en de Seniorenraad te sti muleren. De gemeente zou het ini tiatief moeten nemen om jaarlijks een gezamenlijke bijeenkomst voor die organisaties te houden. Verder moet de gemeente de verte genwoordiging van ouderen in de besturen van diverse sociaal-maat schappelijke en culturele organisa ties in de gemeente garanderen. De gemeente moet er op toezien dat dit recht verankerd ligt in de statuten van de gesubsidieerde in stellingen. Bovendien moeten ouderen in vloed uit kunnen oefenen op het lokale beleid. „Er moet daadwerkelijk sprake zijn van ouderenparticipatie. Daar is tot nu toe weinig van terechtge komen", aldus KBO-kringbestuur- ders De Maeijer en Everaert in een brief aan het college van burge meester en wethouders en de ge meenteraad. De nota Seniorenbeleid ligt nog tot en met morgen in de inspraak. Reacties kunnen schriftelijk wor den ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. door Jeanette Vergouwen NIEUW-NAMEN - Drie glimlachende zussen op een rij. De zussen Coe nen vierden gisteren feest. Marie, de oudste werd honderd jaar. Een mijlpaal waar heel Nieuw-Namen voor uitliep. Marie is geboren en getogen in Nieuw-Namen. Als oudste van vijf zussen en één broer was ze het goede voorbeeld. Altijd rustig en een harde werker. Op de ouderlij ke boerderij in de Groot Kield- rechtpolder werd veel werk verzet. „We wilden ook in ons dorp blij ven, dus zijn we samen in een huis gaan wonen in de Reinaert- straat. Twee zussen zijn in 2005 ge storven en nu zijn we nog maar met drie, maar we doen nog alles zelf', vertelt Julie (89) de regelaar in huis. Ze zijn geen van vijven ge trouwd en bleven dus gewoon sa men. Tot ze 65 werden deden ze thuiswerk, breigoederen afwerken voor fabrieken. Handwerken was de grootste hobby en de hele fami lie werd regelmatig van nieuwe wollen sokken voorzien. In Nieuw-Namen staan Marie, Julie en Alice Coenen bekend als harde werkers. „De kerk hebben we regelmatig gepoetst en daarom was de mis vanmiddag het hoogte punt van deze dag. Niet met drie heren hoor, waar zouden ze die nog moeten vinden?" Het feestcomité had gezorgd voor een witte limousine. Eerst werd een tochtje rond het dorp ge maakt en daarna werden de zus sen afgezet bij de Sint Jozefkerk Marie Coenen tussen haar zussen Alice (I) en Julie. waar de schoolkinderen een ere haag vormden en het gemengd koor oude Vlaamse liederen zong. Na de dienst werd een receptie ge houden in De Kauter, waar de ca deautafel gevuld werd met man den fruit, groenten en streekpro ducten. „Zij zijn de voorlopers van de biologische voeding, groene vin gers en altijd gezond eten. Dat is misschien het geheim van gezond blijven en oud worden", stelt de buurvrouw. Marie en haar zussen houden van het in ere houden van oude gewoonten. Nieuwjaarwen- -.«• 3 foto Peter Nicolai sen hoort daarbij en ook het sa men met negentig familieleden ge nieten van een menu. In huize Coenen zijn de Vlaamse series De Kampioenen en Thuis favoriet. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Ambtenaren trokken hem maandagmorgen gauw zijn broek weer uit. Maar van zondag avond acht uur tot de volgende morgen negen uur had het Vesa- liusbeeld aan de Scheldedijk een boxershort aan. De drie jongeren die het beeld van Thom Puckey het broekje aandeden, maakten een filmpje voor YouTube. In een mailtje meldt 'Nasanieru', zoals het drietal zich noemt, dat ze de 'schaamte' van het beeld heeft be dekt, omdat het standbeeld 'onno dig' is. „Er wordt hier te veel geld aan uitgegeven, geld dat ze in de zorg bijvoorbeeld goed kunnen ge bruiken." De gemeente beschouwt het aantrekken van de onderbroek en het filmpje als een 'scholieren- grap'. „Er is niets vernield en daar om laten we het erbij", meldt een woordvoerster. Hwww.youtube.com/watch?v=OKHAJ 9UWuEQ_

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43