Zeeland na tien jaar een eigen gezicht Tblisi Ik hoop dat ze nog lang doorgaan 5 t/m 21 OKTOBER Beveiliging Waarschuwing scholen tegen 'enge mannen' Vertrek Flip Feij veel eerder dan verwacht 'C3 van PZC Dinsdag 2 oktober 2007 3 COMMENTAAR Ayaan Hirsi Ali is welkom in Nederland. Het voormalige WD-Kamerlid, dat vooral bekend werd met haar provocerende uitlatingen over moslims, haar overstap van de PvdA naar de WD en het gedoe rond haar identiteit, hoort juist vanwege die verwikkelingen bij Nederland. Hoewel vooral gematigden niets moeten hebben van haar strijdwijze, omdat zij altijd de aanval kiest in plaats van de tolerantie, valt niet te ontkennen dat de van oorsprong Somalische het integratievraagstuk als geen ander op de agenda wist te houden. Zo is zij als het ware nu al een stukje moderne politieke geschiedenis. Het is jammer dat Hirsi Ali kennelijk niet is teruggekomen voor de toekomst van Nederland. Moeilijkheden rond de kosten van haar beveiliging lijken de belangrijkste reden. Nederland wil van die miljoenenlast af, de VS willen niet betalen. Nu Hirsi Ali terug is, moet Den Haag haar wel beschermen. In de Tweede Kamer is onmiddellijk de discussie losgebarsten. Moet Hirsi Ali ook buiten de landsgrenzen worden bewaakt? En dat tot elke prijs? Het antwoord is ontkennend. Hirsi Ali mag zich als wereldburger gedragen, maar Nederland is geen wereldautoriteit die haar overal kan behoeden voor de gevolgen van haar verbale geweld. Zij zal het moeten zoeken binnen de Nederlandse mogelijkheden. Die houden gewoonlijk bij de grens op. Voor een Hirsi Ali die we als goodwillambassadeur op missie in den vreemde sturen, moet een uitzondering worden gemaakt. Met haar zelfgekozen werk voor een conservatieve Amerikaanse denktank heeft zij echter een heel andere rol. AARDENBURG - De basisscholen in Aardenburg en Sluis waarschuw den hun leerlingen vorige week voor een schennispleger en een snoepjesuitdeler, die tussen Draai brug en Sint Kruis actief zijn. De leerlingen van de Aardenburg- se katholieke basisschool Op Dreef kregen een brief voor hun ouders mee naar huis. De overige drie ba sisscholen waarschuwden de kin deren in de klas. Geen van de scho lieren is geconfronteerd met een potloodventer of heeft snoep aan geboden gekregen. Dat een schen nispleger en een snoepventer ac tief waren, werd overgebracht door enkele oud-scholieren, die te genwoordig het Oostburgse Zwin college bezoeken. De politie is ingeschakeld, maar heeft nog geen verdachte opge pakt, zoals geruchten in Sluis wil den, meldde een woordvoerster. Tien jaar Omroep Zeeland Te levisie: dat zou nu een mooi moment zijn om eens terug te kieke, vindt D. Bontenbal (55) uit Oostburg. Even de oude filmblikken afstoffen, terug naar 1997, toen het allemaal begon. Te- rugkieke, dat doet Bontenbal graag: het is, naast het nieuws, zijn favoriete programma van Omroep Zeeland. Bontenbal draait onregel matige diensten, maar als het even kan stemt hij om 6 uur af op de re gionale zender. „Zes uur nieuws, kwartier later regionaal nieuws; dan heb je het weer gehad, dan ben je weer bij." De zeventigjarige C. Dekker uit Borssele kijkt elke dag. Favorie ten? „Het nieuws... Ringrijden met de Sterren... Vanmorgen hoorde ik op de radio nog Helge Prinsen, dat die voor de eerste keer het nieuws moest lezen. Ik dacht: da's waar... dat is al tien jaar geleden! Als ik het voor het zeggen heb, blijft Om roep Zeeland altijd uitzenden. Re gionale televisie hoort er gewoon bij, net als een regionale krant, pre cies eender. Ik hoop dat ze nog lang doorgaan!" M. de Jonge (58) uit Zoutelande: „Ik geef niet om televisie. Alleen als er iets bijzonders is, kijk ik. Een reportage van Sail in Vlissingen bij voorbeeld, dat vind ik fijn. Maar mijn man kijkt wel, heel graag. Meestal als ik naar bed ben. Nieuws, Zeeuwse sport, Terugkie- ke. Hij is echt een Omroep-fan." Daarin moet hij dan H. Fokker uit Zonnemaire (80) wel als zijn meerdere erkennen. „Elke morgen om half negen gaat Omroep Zee land Radio aan. Tot kwart voor zes, want dan gaat de televisie op Omroep Zeeland. Behalve op zon dag dan. En om kwart voor tien zet ik 'm pas uit, als ik naar bed toe ga." Het nieuwsbericht vindt ze het voornaamste. „Als er eens ergens op het eiland een ongeluk gebeurt, weet je het dan gauw genoeg. Wat ik het mooiste programma vind? Gunst, dat zou ik toch echt niet weten. Maar ik weet wel dat ik het geweldig missen zou, als Omroep Zeeland er niet meer was. Da's ze ker." Omroep Zeeland Televisie Elke dertien weken verandert Omroep Zeeland de program mering. Sommige program ma's, zoals Terugkieke, wor den wegens groot succes ge handhaafd. Omroep Zeeland TV trekt tus sen 18 en 19 uur de meeste kijkers, bij de eerste nieuwsuit zending, s- Van 18.15 tot 18.30 uur kijken ertussen de 23.000 en 30.000 Zeeuwen. Van 18.30 tot 18.45 uur daalt dat aantal tot tussen de 15.000 en 23.000 mensen. t- Het nieuws wordt dus het aller beste bekeken. Gemiddeld stemt een op de drie televisiekijkers in Zeeland eens per dag af op Omroep Zeeland Televisie. verhoging, hij voelt zich zo fris als een visje." Van Rijn is, zo heeft Roelofs ge merkt, een genieter op de fiets. En dat kon hij gisteren ook weer. Het 'rondje Tblisi' leidde Van Rijn en Roelofs heuvelopwaarts naar Gu- dauri en daarna in een lange afda ling van pakweg twintig kilometer naar de Georgische hoofdstad. On derweg hebben ze een paar keer wat gegeten en gedronken. „Cola, Frank is een coladrinker. Koude co la, en geen light maar echte cola", lacht Roelofs. In Tblisi hebben ze zichzelf getrakteerd op cappucci no. Speciaal voor de Georgische televi sie en kranten is Van Rijn gistera vond met volle bepakking naar het hotel gefietst waar hij door Sandra Roelofs werd ontvangen. Beiden zijn geïnterviewd over de fietstocht. De toeristische dienst hoopt ook zijn voordeel te doen met de tocht van Van Rijn. Roelofs: „Georgië is van plan zich op 1 en 2 februari volgend jaar in Amsterdam te pre senteren op de fiets- en wandel- beurs." Vorig jaar waren de plannen bij Omroep Zeeland nog heel overzichtelijk. Einde lijk was er per 1 januari 2006 dui delijkheid gekomen over de finan ciering door de provincie. Die ze kerheid gaf ruimte om te gaan wer ken aan een nieuwe structuur van de omroep. Om te beginnen bij de functie van directeur-hoofdredac teur Flip Feij: die dubbelfunctie zou in de toekomst door twee per sonen moeten worden ingevuld, een directeur en een hoofdredac teur. Naar een hoofdredacteur wordt nog gezocht, maar een nieu we directeur werd snel gevonden in de persoon van Monique Schoo- nen. Zij zou adjunct blijven tot Flip Feij aan zijn pensioen toe zou zijn. „Dat was in elk geval de af spraak", zegt Kees Izeboud, voor zitter van de Raad van Toezicht van de omroep. Aangezien Feij nu 57 is, werd er dus rekening mee ge houden dat hij nog een aantal ja ren als directeur zou doorgaan. Ize boud: „Door de komst van een ad junct is Feij veel eerder dan ver wacht afstand tot de organisatie gaan voelen. Er is geen conflict. Maar er moest wel duidelijkheid komen over de directe leiding." KAARTEN: (0117) 45 27 35 www festivalvanzeevwkhvlaandeben.nl Een cameraman van Omroep Zeeland in actie bij opnames voor een uitzending over het Zakgeldspel bij basis school De Poeljeugd in 's-Heer Hendrikskinderen. foto Dirk-Jan Gjeltema x_ival Zeeuwsch-Vlaanderen ZON DAG 7 OKTOBER TERNEUZEN GRUPETTO ENSEMBLE 'In Flanders' Fields' een op eigentijdse wijze gebrachte multi-mediavoorstelling. Trenchsongs/toptunes uit de loopgraven en samengevat in een muzikaal dagboek onder het motto: goede muziek is goede muziek... Porgy en Bess, Noordstraat 52 Terneuzen 16.00 uur 13,50 65+/CJP 11- Jongeren t/m 23 jaar 7,50 Fietsen naar Tbilisi RUSLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3