Zeeland Er is nog één strobaal over Broekje voor beeld Opnieuw overval op videozaak Klanten van koffieshop Roxy voorspellen meer straathandel Bouw je eigen mini-Spoetnik Hond doodt zwarte zwaan Robbert Lavën 0118-623766 Landbouwloods met machines en hooi in de as gelegd. Met sluiting bedreigde zaak heeft per dag 400 tot 500 klanten. Daders mishandelen eigenaar en maken geld en sigaretten buit. „uSrwb S PZC Dinsdag 2 oktober 2007 29 PODO - POINT Zorg voor Voet Schoen J door Miriam van den Broek NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Jan van Soelen keek gistermiddag vol onge loof naar de restanten van zijn landbouwloods aan de Binnendijk in Nieuw- en Sint Joosland. 's Och tends, iets na half zeven, brak er brand uit in de schuur waar land bouwmachines en hooi en stro stonden. „Ik ging om kwart voor zes de koeien melken in de andere schuur. Er was toen niks aan de hand. Eén van de jongens kwam een half uur later met zijn brom mertje over de dijk aanrijden. Toen was er nog steeds niks loos. Twintig minuten later zie ik ineens licht flikkeren. Ik ging naar buiten en zag meteen dikke rookwolken. De trekker voor de schuur gloeide al rood op. Kort daarna knalden de banden kapot. Het was niet nor maal, zo snel als het ging." Van Soelen moet er niet aan den ken wat er gebeurd zou zijn als de wind uit de andere richting was ge komen. „Ik heb honderd melk koeien en honderdvijftig stuks jongvee", wijst hij naar de jonge koetjes. „Daar is gelukkig niks mee gebeurd. Maar ja, dit is nu nog de enige strobaal die ik heb. De rest stond in de schuur. Hartstikke goed spul was het. Gelukkig waren de aardappels net weg, anders was TERNEUZEN - Ambtenaren trokken hem gistermorgen gauw zijn broek weer uit. Maar van zondag avond acht uur tot de volgende morgen negen uur had het naakte Vesaliusbeeld aan de Scheldedijk in Terneuzen een boxershort aan. De drie jongeren die het nieuwe beeld van Thom Puckey het broek je aandeden, maakten een filmpje voor YouTube. In een mailtje meldt 'Nasanieru', zoals het drietal zich noemt, dat ze de 'schaamte' van het beeld heeft bedekt, omdat het standbeeld 'onnodig' is. „Er wordt hier te veel geld aan uitgege ven, geld dat ze in de zorg bijvoor beeld goed kunnen gebruiken." De gemeente beschouwt het aan trekken van de onderbroek en het filmpje als een 'scholierengrap'. ■"I Het filmpje staat op www.youtube. com/watch?v=0KHAJ9UWuEQ_ ik die ook nog kwijt geweest." Van Soelen woont nog maar vijf jaar aan de Binnendijk. Aan de Trek- dijk, waar hij eerst woonde, had hij ook al eens brand, maar die was niet zo groot als deze. Het laat ste jaar heeft hij sowieso weinig ge luk gehad. „Eerst de blauwtong. Nu dit. De schuur was nog maar tien jaar oud. Ik heb er nog nooit problemen mee gehad. Maar ik door Emile Calon MIDDELBURG - De klanten van kof fieshop Roxy weten één ding ze ker. Als ook hun shop sluit zal de straathandel in Middelburg giganti sche vormen aannemen. Slechts weinigen zullen straks naar Vlissin- gen of Goes afreizen om daar in een van de gedoogde koffieshops hennep of hasj in te slaan, zo viel gisteren te horen bij tal van klan ten. Roxy hangt sluiting boven het hoofd omdat volgens de gemeente deze zaak voor de vierde keer in drie jaar tijd de gedoogregels over trad. De advocaat van Roxy bestu deert momenteel de aanklacht en kon nog niet reageren. Juridisch ad- schat dat ik nu wel voor vijftig- of zestigduizend euro schade heb." De brandweer was gisteren de hele dag bezig met nablussen. Over het ontstaan van het vuur is nog niets bekend. Er was geen gevaar voor de gezondheid. Om de brand te bestrijden werden korpsen uit Middelburg, Arnemui- den, Oost-Souburg, Goes en zelfs het Zeeuws-Vlaamse Westdorpe viseur J. Groenenberg van de ge meente vertelde echter dat de bur gemeester binnen veertien dagen een besluit neemt waarna direct sluiting volgt. Na sluiting van Roxy zit Middel burg tot en met 22 januari zonder koffieshop. Sixty-Two, de andere gedoogde shop, heeft ook de re gels overtreden en is tot die tijd dicht. Sinds de sluiting van die zaak in de Sint Janstraat is de straathandel wat toegenomen, we ten klanten van Roxy te vertellen. Volgens hen wordt er bijvoorbeeld bij de Beenhouwerssingel nu al meer gedeald. Een woordvoerder van de politie laat echter weten 1^ De meningen over de dreigende sluiting van koffieshop Roxy in Middelburg zijn verdeeld. De één is bang voor meer overlast, de an der wijst op de regels. opgeroepen. Er werden vijf tank autospuiten ingezet. Om aan vol doende bluswater te komen, wer den de slangen uitgelegd tot aan de zee bij Vlissingen-Oost. Wl Een grote brand legde gisteren de loods van boer Jan van Soelen uit Nieuw- en Sint Joosland plat. De brandweer moest tot uit Zeeuws-Vlaanderen komen. dat bij haar nog geen signalen van toegenomen straathandel binnen zijn gekomen. Als Roxy inderdaad sluit zijn heel wat Middelburgers aangewezen op andere verkoopkanalen. Beheerder M. Benhabbou vertelde gisteren dat per dag 400 tot 500 klanten bij hem over de vloer komen. Voor een deel zijn dat dagelijkse bezoe kers. Het merendeel komt echter maar zo nu en dan om wat in te slaan. Met name 's avonds is het druk in zijn zaak. Dan staan de klanten vaak letterlijk in de rij om genotmiddelen te kopen. Vaste klanten voorspellen dat lang niet al die mensen straks afreizen naar Vlissingen of Goes als Roxy dicht is. Ze waarschuwen ook dat via de straathandel vervuilde wiet wordt verhandeld. Ook lopen klan ten dan het risico dat ze in contact komen met harddrugs. MIDDELBURG - Bij een overval op een videotheek aan de Beenhou werssingel in Middelburg maakten twee mannen zondagavond geld en sigaretten buit. Even voor negen uur kwamen de beide mannen de verhuurwinkel binnen. Zij stapten direct op de vi deotheekhouder af, sloegen en schopten hem en eisten vervol gens dat hij de kassa opende. Na dat zij geld uit die lade hadden ge haald, namen zij ook nog sigaret ten mee en verdwenen via de ach terdeur waarna zij hard wegren den. De politie had gisteren nog geen idee of de daders iets te maken hebben met de overval op de vi deotheek in het winkelcentrum Dauwendaele. Die vond een maand geleden plaats. Daarbij be dreigde een tot nu toe onbekende man het personeel en de bezoe kers met een kapzwaard en ver dween met geld. De politie hoopt dat getuigen zon dagavond kort voor of direct na de overval iets bijzonders gezien heb ben in de omgeving van de Been houwerssingel. MIDDELBURG - Modelbouwers en ruimtefanaten kunnen vanaf don derdag een papieren bouwmodel van de satelliet Spoetnik downloa den op de website van de Middel burgse sterrenwacht Philippus Lansbergen. Het is donderdag precies vijftig jaar geleden dat de Russische kunstmaan Spoetnik werd gelan ceerd. www.lansbergen.net GOES - Een zwarte zwaan is zon dagavond aan de Westerstraat in Goes aangevallen door een hond en kort daarna overleden. Twee mannen liepen met de hond aan de rand van de Goese binnenstad. De hond (ongeveer 65 centimeter en met een witte bef) was aange- 1 lijnd. Hij trok bij de aanval op de sn zwaan zijn baas bijna het water in. Do. De zwaan is door een medewerker 'en nn de dierenambulance uit het a ön titer gehaald. De politie zoekt ge- igen via 0900 - 8844. Jan van Soelen bij de restanten van zijn landbouwloods. VIEREN te nemen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39