Zeeland Drie bedrijven genomineerd voor innovatieprijs De drie favoriete bedrijven op een rij Conferentie over zee, klimaat en voedsel DE HAARZAAK Vrouwen en vrede centraal in Zierikzee Prosta Totaal voor een gezonde prostaatfunctie. DE RODE PILAREN Innovation Award 2007 Camping, nieuwsblad en re-integratiebedrijf zijn de kanshebbers. ïj jj MOOI HAAR VOOR IEDEREEN! Prosta Totaal: 3 halen 2 betalen! D rog is te r i j K r u i d e r i j www.derodepilaren.nl S PZC Dinsdag 2 oktober 2007 27 Dit jaar wordt voor de eerste keer de Innovation Award uitgereikt van Ondernemerskring Schouwen-Duiveland. De prijs is in het leven geroepen om ondernemers te stimuleren j J meer naar buiten te treden. Er zijn drie bedrijven genomineerd. PZC Willem Adriaansens door Melita Lanting ZIERIKZEE - Camping Julianahoeve in Renesse, het nieuwsblad We reldregio en Egberts Consulting (beide uit Zierikzee) zijn genomi neerd voor de Innovation Award 2007. De drie bedrijven zijn door een jury uitverkoren nadat alle be drijven op papier zijn vergeleken. „De drie genomineerden hebben NEELTJE JANS - Deskundigen en an dere geïnteresseerden discussiëren volgende week maandag over kli maatverandering, voedselkwali teit, duurzaam bouwen en maat schappelijk ondernemen. Dat gebeurt tijdens de slotconfe- rentie Leren voor Duurzame Ont wikkeling die in Deltapark Neeltje Jans wordt gehouden, 's Ochtends vanaf 10.30 uur worden de docu mentaires Afval is voedsel, Hoera, het klimaat verandert en (onder voorbehoud) We feed the world ver toond. Rob van Hattem, regisseur we daarna bezocht" zegt voorzit ter van de jury j. Ribbens. De prijs wordt voor het eerst uitge reikt en de ondernemers moesten zichzelf aanmelden. Dat is even wennen. Slechts acht bedrijven hadden genoeg lef om zichzelf op te geven en zelfs nadat de inschrijf termijn al behoorlijk was opgerekt bleven de brieven uit. „Alle begin is moeilijk", zegt voorzitter O. Ver west van Ondernemerskring Schouwen-Duiveland. „Ik zie dit als een try-out." Verwest blijft dan ook geloven in van Afval is voedsel, leidt zijn film in. In de middag zijn er work shops over water, voedsel, maat schappelijk ondernemen en over duurzaam bouwen en wonen. Deze vier thema's worden op de Zeeuwse situatie toegespitst. Zo zijn er bijvoorbeeld een aantal Zeeuwse verzorgingstehuizen, waar bij wijze van proef een tijd lang biologisch is gekookt. Tussen 15.00 en 16.00 uur gaan de deelne mers met elkaar in discussie. El www.scoopzid.nl de Award. „Er zit ook een bood schap achter. Zeeland staat een na laatste op de landelijke lijst wat vernieuwende ondernemers be treft. Er zitten op Schouwen-Dui veland meerdere bedrijven die tot ver in de wereld zaken doen, maar die laten dat niet weten." Jury-voorzitter Ribbens vindt het een beetje jammer dat OSD geko zen heeft voor deze opzet. „Wij hebben wat anders voorgesteld. Wij wilden dat bedrijven elkaar zouden nomineren maar daar is niet voor gekozen." Ribbens ver moedt dat bij een ander systeem meer bedrijven hadden meege daan aan deze competitie. Desal niettemin is hij content met de kwaliteit van de inzendingen. „Die staat buiten kijf" De prijs wordt op 12 oktober uitge reikt, tijdens een gezamenlijke (feestelijke) bijeenkomst van de Ondernemerskring en de juniorka mer Schouwen-Duiveland. Beide ondernemersclubs houden die dag een business-to-business- bijeenkomst met als thema 'onder nemen is topsport'. ZIERIKZEE - Innovatief bezig zijn. Dat is dé voorwaarde om in aan merking te komen voor de Innova tion Award 2007 van Onderne merskring Schouwen-Duiveland. Drie bedrijven voldoen volgens de jury ruim aan die eis. Egberts Consulting uit Zierikzee is een van de kanshebbers. Het be drijf voor arbodiensten en reïnte gratie heeft een poortwachtersplat form opgericht. Bedrijven kunnen zich hiervoor aanmelden als ze voor zieke werk nemers (tijdelijk) ander werk zoe ken en bedrijven kunnen hier de vacatures opgeven. Het mes snijdt daarbij aan twee kanten. De werk gever kan een vacature invullen en de (zieke) werknemer doet nieu we ervaring op. Deze manier van vacatures opvul len is bovendien goedkoper voor de werkgever. Het poortwachters platform functioneert al enige tijd en heeft behoefte aan uitbreiding. Er is vooral een gebrek aan zieke werknemers. Camping Julianahoeve in Renes se is innovatief op een heel ander terrein. Dit familiebedrijf zet zich al enke le jaren in om twee inmiddels wat gedateerde kampeerterreinen om te vormen tot één modern bedrijf waar het hele jaar door gekam peerd kan worden. De familie wil daarmee het eigen bedrijf een stevige impuls geven én een steentje bijdragen aan de mogelijkheid voor toeristen om het hele jaar rond in Renesse te verblijven. Nieuwsblad Wereldregio is de derde kanshebber. Dit bedrijf is pas enkele weken actief en geeft wekelijks een gratis nieuwsblad uit op Schouwen-Duiveland. Het innovatieve zit 'm vooral in de opmaak, het formaat en de opzet van de krant. De krant is landelijk gezien het eerste regionale nieuws blad dat gratis verspreid wordt. ZIERIKZEE - COS Zeeland houdt vrijdag samen met de Zeeuwse En gel en de Wereldvrouwen de bij eenkomst 'Geweldloze communi catie' over de rol van vrouwen bij het oplossen van conflicten in de wereld. Er zijn workshops, lezin gen, discussies en een buffet. Ook presenteert fotograaf Gitta van Buuren haar serie over vrouwelij ke fotojournalisten in Afghanistan. De bijeenkomst in het Multi Func tioneel Centrum in Zierikzee be gint om 16.00 uur. Aanmelden is nodig en kan via 0113 - 250051. Haarwerk specialist De Haarzaak 'DE ZAAK" voor personen die een oplossing zoeken voor hun haarprobleem.... Professioneel advies voor dames, heren en kinderen. Ons specialisme bestaat uit: Haarwerk op maat, uitgebreide keuze in trendy en klassieke pruiken, afgestemd op uw persoonlijkheid en naar uw eigen wensen. Nanogen, haarverdikkers haarverzorgers vezels die de doorschijnendheid van dun haar camoufleren. Extensions van echt haar om zelf te bevestigen. Erkend leverancier zorgverzekeraars. Haarwerk op maat voor dames, heren Kinderen Het Zand 53 4576CB Koewacht S 0114 - 36 14 94 Behandeling uitsluitend volgens telefonische afspraak! Nu 135 tabletten van €53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk Krachtige prostaatformule met vitaminen en antioxidanten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37