van voren Zeeland PZC Wethouder krijgt wind Grote drugscontrole PZC Woon(her)kansen is nog steeds succesvol SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Molen De Hoop staat in de steigers Burgers en raadsleden verwijten gemeente slechte communicatie. Wij geven u de helft cadeau! Vorig jaar vijf klanten van Zeeuwland uit huis, dit jaar tot nu toe twee. Hmhmm Dans en opzwepende muziek in Goes Dinsdag 2 oktober 2007 Pottenkijkers op de Pijlerdam Tip? redzzee@pzc.nl door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Wethouder Roel van der Wekken heeft slecht gecom municeerd met burgers en basis scholen in Burgh-Haamstede. Hij luisterde niet naar hen en infor meerde hen niet over plannen die hun directe omgeving aangaan. Dat lieten insprekers en raadsle den gisteren tijdens een vergade ring van de commissie openbare ruimte merken. Tijdens de bespreking van de toe komstvisie van het college voor Burgh-Haamstede, waarin onder meer bouwplannen voor de Julia- nastraat zijn opgenomen, kwam de kritiek van drie kanten: omwo nenden, basisscholen en raadsle den. Bewoners van de Julia- nastraat trokken gezamenlijk aan de bel door te stellen dat er niet naar hen geluisterd was tijdens in formatie-avonden, die de gemeen te vóór de zomer hield. Ze ageer den toen onder meer al tegen de komst van gebouwen met drie bouwlagen, die mogelijk op twee plaatsen in hun straat komen. Tot hun woede staan die nog steeds in de visie. De bewoners kregen steun van een aantal raadsleden. „Er is geen enkel punt uit die inloopavonden overgenomen", stelden T. de Gel der (GroenLinks), C. van den Ber ge (SGP) en W. Stouten (Leefbaar Wethouder Roel van der Wek- ken krijgt kritiek op de communi catie rond de toekomstvisie Burgh-Haamstede. Burgers en raadsleden vinden die slecht. Schouwen-Duiveland). Onzin, vond Van der Wekken. „We heb ben wel degelijk geluisterd. Er zijn aanpassingen gedaan. Zo zijn de plaatsen van bepaalde ramen ver anderd, zodat er geen inkijk meer is in de tuinen van bewoners." De wethouder kreeg ook de wind van voren van vertegenwoordigers van de basisscholen Onder de Wie ken en De Kirreweie. Die hebben er problemen mee dat in de plan nen hun huidige gymzaal plaats maakt voor woningen. Het alterna tief, twee keer een kwartier reizen naar sportcentrum Westerschou- wen, vinden ze onacceptabel. Minstens even boos toonden ze zich echter over de manier waarop ze dat moesten vernemen. „We zijn hierover niet geïnformeerd, maar moesten dit zelf uitvinden", verklaarde R. Brink van de mede zeggenschapsraad van Onder de Wieken. „En dat, terwijl het voor het college al lang duidelijk :is dat de gymzaal weg moet. Het bureau dat de visie maakte, is zelfs met die opdracht aan de slag te gaan." Juridisch gezien kan dat helemaal niet, stellen de scholen. Ze had den, als gebruikers, geïnformeerd moeten worden over de plannen. De soms emotionele toespraken hadden gedeeltelijk effect. Verschil lende partijen gaven aan pas ak koord te gaan met de visie als er met hoogstens twee bouwlagen wordt gewerkt, zelfs als de wonin gen daardoor duurder worden. Dat zou niet gunstig zijn voor star ters, waar de huizen in eerste in stantie voor bedoeld zijn. De scholen overtuigden in ieder geval GroenLinks, Christenunie en de SGP van het feit dat de gym zaal moet blijven waar hij is. De andere partijen twijfelen nog. ZIERIKZEE - Sinds vorige week staat de Zierikzeese mo len De Hoop in de steigers. En dat blijft hij, als het weer meezit, nog 2 maanden lang. De onderkant van de stel ling wordt geschilderd. Daarnaast wordt het voegwerk onder de stelling gerepareerd. De bovenkant is vorig jaar onder handen genomen. foto Marijke Folkertsma TERNEUZEN - De politie Zeeland heeft afgelopen zaterdag tijdens een internationale drugscontrole 105 personen gecontroleerd (6i Fransen, 42 Belgen, 2 Engelsen). 73 personen waren in het bezit van verdovende middelen. Dat werd gisteren bekend. Er werden hen nep, hasj, joints en spacekoeken in beslag genomen. Tevens werden een ploertendoder, traangasbusjes, wapenstok, boksbeugel en messen ingenomen. Ook waren er nog boetes voor rijden onder invloed. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! %el 0800-0231231. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Het project Woon(her)kansen van woningcor poratie Zeeuwland werpt nog steeds vruchten af Mensen met een huurachterstand krijgen daar bij hulp. Het doel is hun financiële problemen op te lossen, zodat Zeeuwland hen niet uit hun huis hoeft te zetten. „Momenteel begeleiden we tien klanten", vertelt directeur A. de Ceuster. Die krijgen intensieve hulp bij het beheren van hun bud get. Vaak is er ook schuldsanering nodig. In dat geval wordt de ge meente ingeschakeld. De duur van de begeleiding is verschillend, geeft De Ceuster aan. „Dat gaat van enkele maanden tot meer dan een jaar." Vorig jaar zette Zeeuwland vijf keer bewoners op straat. Dat was even vaak als in 2004 en in 2005. Voordat het project van start ging was er jaarlijks sprake van min stens twee keer zoveel gevallen. Volgens De Ceuster gaat het bijna altijd om mensen met een huurachterstand bij wie het pro ject niet werkt. Dit jaar was er in één geval sprake van steeds terug kerende overlast. ZEEUWSE 2EHZE Tip? redactie@pzc.nl In hun 42-jarig huwelijk vol staat voor het Middelburgse echt paar een enkel woord om te we ten wat de ander bedoelt. Zo bleek maar weer eens toen hij naar bed ging en zij nog bene den bleef om een televisiepro gramma te kijken dat haar inte resse trok. „En, was het interessant?", vroeg hij voorzichtig, toen zij twee uur later zachtjes in bed schoof. Zij volstond met een gedempt maar duidelijk 'hmhmm'. „Heb je het helemaal afgeke ken?", vervolgde hij met enige argwaan. Wederom klonk een besmuikt 'hmhmm'. „O, je bent in slaap gevallen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35