was niet het ging' duurdede Jai1 Van Soeleill 'Het hele dag normaal, zo snel als Klanten van Roxy Middelburg Debat over voorspellen meer straathandel klimaat Vrachtwagen verliest lading Tikkie' Puckey even afgedekt Landbouwloods met machines en hooi in de as gelegd. Robbert Lavën 0118-623766 Met sluiting bedreigde kofïieshof heeft per dag 400 tot 500 klanten graag samen willen B PZC Dinsdag 2 oktober 2007 29 Jan van Soelen: „Eerst blauwtong en nu dit." foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De brandweer is gisteren in Nieuw en Sint Joosland de hele dag bezig geweest met het nablussen van een grote brand in een landbouw- schuur aan de Binnendijk. Het vuur brak gisterochtend kort na half zeven uit. De oorzaak is nog niet bekend. De brand leverde geen gevaar op voor de gezondheid. De schuur be stond uit een staalconstructie met staalplaten. „Geen asbesthouden de materialen dus", benadrukt hoofdofficier van dienst W. van Haveren van de stadsgewestelijke brandweer. „Bij aankomst ging onze prioriteit uit naar het koelen van een grote tank met propaangas achter de schuur. Daarnaast moesten we voorkomen dat de brand zou over slaan naar de schuur die maar vier meter verderop stond." Om het vuur te bestrijden werden de brandweerkorpsen uit Middel burg, Arnemuiden, Oost-Souburg, Goes en Westdorpe opgeroepen. Er werden onder meer vijf tank autospuiten ingezet. Om aan voldoende bluswater te kunnen komen, moesten de brand weerslangen worden uitgelegd tot aan de Westerschelde bij Vlissin- gen-Oost. door Miriam van den Broek NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Jan van Soelen kijkt maandagmiddag vol ongeloof naar de restanten van zijn landbouwloods aan de Bin nendijk in Nieuw- en Sint Joos land. 's Ochtends, iets na half zeven, brak er brand uit in de schuur waar landbouwmachines en hooi en stro stonden. „Ik ging om kwart voor zes de koeien meiken in de andere schuur. Er was toen niks aan de hand. Ik had de jongens gevraagd wat vroeger dan anders te komen, want we zouden bieten rooien. Een van de jongens kwam een half uur later met zijn brommertje over de dijk aanrijden. Toen was er nog niks loos. Tien, twintig mi nuten later zie ik ineens licht flik keren. Ik ging naar buiten en zag meteen grote dikke rookwolken. De trekker die voor de schuur stond, gloeide al rood op. Kort daarna knalde de banden kapot. Het was niet normaal, zo snel als het ging." Van Soelen moet er niet aan den ken wat er gebeurd zou zijn als de wind uit een andere richting was gekomen. „Ik heb honderd melk koeien en honderdvijftig stuks jongvee", wijst hij naar de jonge koetjes. „Daar is gelukkig niks mee gebeurd." Van Soelen woont nog maar vijf jaar aan de Binnendijk. Aan de Trekdijk, waar hij eerst woonde, had hij ook al eens brand, maar die was niet zo groot als deze. Jan van Soelen heeft het laatste jaar hij sowieso weinig geluk ge had. „Eerst de blauwtong. Nu dit. De schuur was nog maar tien jaar oud. Ik heb er nog nooit proble men mee gehad. Maar ik schat dat ik nu wel voor vijftig- of zestigdui zend euro schade heb." door Emile Calon MIDDELBURG - De klanten van kof fieshop Roxy weten een ding ze ker. Als ook hun shop sluit, zal de straathandel in Middelburg giganti sche vormen aannemen. Slechts weinigen zullen straks naar Vlissin- gen of Goes afreizen om daar in een van de gedoogde koffieshops hennep of hasj in te slaan, zo viel gisteren te horen bij tal van klan ten. Roxy hangt sluiting boven het hoofd, omdat de shop volgens de gemeente voor de vierde keer in drie jaar tijd de gedoogregels over trad. De advocaat van Roxy bestu deert momenteel de aanklacht en kon nog niet reageren. Juridisch ad viseur J. Groenenberg van de ge meente vertelde echter, dat de bur gemeester binnen veertien dagen een besluit neemt waarna direct sluiting volgt. Na sluiting van Roxy zit Middel burg tot en met 22 januari zonder koffieshop. Sixty-Two, de andere gedoogde shop, heeft ook de re gels overtreden en is tot die tijd dicht. Sinds de sluiting van die zaak in de Sint Janstraat is de straathandel wat toegenomen, we ten klanten van Roxy te vertellen. Een woordvoerster van de politie laat echter weten, dat bij haar nog geen signalen van toegenomen straathandel binnen zijn gekomen. Indien Roxy inderdaad sluit, zijn heel wat Middelburgers aangewe zen op andere verkoopkanalen. Be heerder M. Benhabbou vertelde gisteren dat per dag 400 tot 500 klanten bij hem over de vloer ko men. Met name 's avonds is het druk in zijn zaak. Dan staan de klanten vaak letterlijk in de rij. Vas te klanten voorspellen dat lang niet al die mensen straks naar Vlis- singen of Goes gaan als Roxy dicht is. Ze waarschuwen ook, dat via de straathandel vervuilde wiet wordt verhandeld. Groenenberg stelt echter dat volks gezondheidsaspecten geen rol spe len bij de beslissing van de ge meente om Roxy al dan niet te sluiten. Volgens hem heeft de kof fieshop de regels overtreden door aan drie klanten te veel softdrugs te verkopen. „Dat mag niet, dus moeten we nu optreden." Middelburg zit tot eind januari zonder koffieshops; veel gebruikers van hennep of hasj voorzien daardoor een toe name van de straathandel. NEELTJE JANS - Deskundigen en an dere geïnteresseerden discussiëren volgende week maandag over kli maatverandering, voedselkwali teit, duurzaam bouwen en maat schappelijk ondernemen. Dat gebeurt tijdens de slotconfe- rentie Leren voor Duurzame Ont wikkeling die in Deltapark Neeltje Jans wordt gehouden, 's Ochtends worden de documentaires Afval is voedsel, Hoera, het klimaat veran dert en We feed the world ver toond. Rob van Hattem, regisseur van Afval is voedsel, leidt zijn film in. In de middag zijn er work shops over water, voedsel, maat schappelijk ondernemen en over duurzaam bouwen en wonen. De ze thema's worden op de Zeeuwse situatie toegespitst. Zo is er een aantal Zeeuwse verzorgingstehui zen waar bij wijze van proef biolo gisch is gekookt. WAARDE - Een vrachtwagen heeft gisterochtend rond kwart over ne gen op de A58 bij Waarde een deel van zijn lading verloren. De 36-jarige uit de gemeente Rei- merswaal afkomstige chauffeur van de vrachtwagencombinatie verloor een complete systeem wand van ongeveer 8 meter lang. De wand raakte de auto van een 46-jarige Duitse automobilist. TERNEUZEN - Ambtenaren trokken hem gisterochtend gauw zijn broek weer uit. Maar van zondag avond acht uur tot de volgende morgen negen uur had het Vesa- liusbeeld aan de Scheldedijk een boxershort aan. De drie jongeren die het beeld van Thom Puckey het broekje aande den, maakten een filmpje voor YouTube. In een mailtje meldt het drietal dat het de 'schaamte' van het beeld heeft bedekt, omdat het standbeeld 'onnodig' is. www.Wbazonwenng. jONWttHNC. Uviögstoneweg te nemen Kom oQK- aanbiedingen Kom kijken n<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31