Zeeland Nieuwe iPod? Even geld bij pa lenen Hoge reclamemast bij Sloepoort afgewezen DE HAARZAAK Binnenkort overleg over jeugdhonk Wemeldinge Aangelijnde hond doodt zwarte zwaan jj|U 1 jf Prosta Totaal voor een I gezonde prostaatfunctie. Basisschoolleerlingen leren spelenderwijs met geid omgaan. Kapelse wethouder Kosten kondigt een 'radiostilte' aan. jj jj MOOI HAAR VOOR IEDEREEN! Prosta Totaal: 3 halen 2 betalen! B PZC Dinsdag 2 oktober 2007 27 Leerlingen van De Poeljeugd leren spelenderwijs beter om te gaan met hun zakgeld. foto Dirk-Jan Gjeltema door Susan Docters 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Leer lingen van basisschool De Poel jeugd in 's-Heer Hendrikskinderen weten maar al te goed hoe het is om schulden te hebben. „Ik heb nog tien euro schuld bij mijn va der. Soms doe ik klusjes voor mijn ouders. Ze houden ook wel eens mijn zakgeld in, dat vind ik niet door Harmen van der Werf 'S-HEERENHOEK - Plaatsing van een twintig meter hoge reclamemast bij het toekomstig bedrijventer rein Sloepoort, ten westen van 's-Heerenhoek, stuit op bezwaren. Volgens de provinciale adviescom missie gemeentelijke bestemmings plannen hoort zo'n reclamemast niet in een (nog) landelijk gebied. In een reactie laat de Borselse wet houder M. Vermue-Vermue (CDA, ruimtelijke ordening) weten dat zij geen moeite heeft met het schrap pen van de mast. Hetzelfde geldt leuk", treurt Bart Beukering (li). Bart is niet de enige basisscholier met schulden. Om die reden heeft Nationaal Instituut voor Budget voorlichting (Nibud) een leskoffer voor leerlingen van groep 6, 7 en 8 samengesteld. Het zakgeldspel, les voor speurneuzen over bankbiljet ten en het raadsel van plastic geld. Deze 'spelletjes' zijn onderdeel van de speciaal samengestelde Geldkoffer. Leerlingen van groep 8 van De Poeljeugd kregen de koffer giste ren als eerste uitgereikt uit handen volgens haar voor havenschap Zee land Seaports, exploitant van Sloe poort. Het is zo goed als zeker dat de provincie binnenkort bestem mingsplan Sloepoort goedkeurt en bezwaren van stichting Behoud Zak van Zuid-Beveland en dorps raad 's-Heerenhoek verwerpt. De dorpsraad vreest overlast van Sloe poort en vindt dat er in Vlissingen- Oost nog genoeg ruimte is. G. Eijs- sens van de dorpsraad verwacht dat beroep wordt aangetekend bij de Raad van State. Dit kan de aan leg van Sloepoort vertragen. van de Goese wethouder Sophie van 't Westeinde en Trudi Boog- aart van Stichting Maatschappelijk Werk en Welzijn Oosterscheldere- gio (SMWO). Het Nibud wil met de koffer berei ken dat jongeren zo vroeg moge lijk leren hoe zij met hun zakgeld moeten omgaan. Boogaart denkt dat de kinderen hun ouders straks misschien nog wat kunnen bijle ren. „Veel volwassenen hebben nooit geleerd hoe zij met hun toen malige guldens om moesten gaan." Volgens Van 't Westeinde worden jongeren meer dan ooit ge prikkeld om hun zakgeld uit tege- ven. „Als je niet de nieuwste iPod en merkkleding hebt, hoor je er echt niet bij", zegt Van 't Westein de. Jasper van Schaik (11) wil aan het einde van het jaar vuurwerk kopen. „Daar moet ik voor sparen. Maar als ik in de stad ben, wil ik ook altijd heel veel." De leerlingen geven aan hun zakgeld op te ma ken aan 'kleine dingen als snoep of sieraden'. Alle Goese basisscholen krijgen de Geldkoffer. door Willem van Dam WEMELDINGE - De Kapelse wethou der L. Kosten (SGP) van jeugdza ken voert binnenkort overleg met jongeren uit Wemeldinge over de problemen die zijn gerezen rond de jongerenontmoetingsplek (jop). Het overleg vindt donderdag over een week plaats. Ook wil Kos ten op korte termijn praten met de omwonenden. Vorige week werd tijdens een voor bereidende raadsvergadering dui delijk dat de gemeenteraad van Ka- pelle voorlopig weigert in te stem men met een voorstel van het col lege van B en W om in Wemeldin ge een nieuwe jongerenontmoe tingsplaats neer te zetten. Het grootste struikelblok vormen be zwaren van omwonenden. Begin augustus brandde het oude jeugd honk (op de hoek van de Prinses Beatrixweg en de Spoorlaan) af. De vermoedelijke oorzaak is brand stichting. Wethouder Kosten wil op dit mo ment niet nader ingaan op de pro blemen rond het jeugdhonk. „Het lijkt me verstandig om even een ra diostilte in acht te nemen." Deze week geeft hij in het plaatse lijke advertentieblad De Schelde- post een toelichting op de ontsta ne situatie, waarin hij de jongeren oproept 'vooral geen ondoordach te dingen te doen'. Kosten meldt in die toelichting ook, dat uit een bijeenkomst van de buurtvereniging is gebleken dat 'men in het algemeen niet tegen een jop' is, mits er goede afspra ken met de jongeren zijn gemaakt en die afspraken ook worden nage leefd. De Wemeldingse jongeren kregen bijna twee jaar geleden een eigen jeugdhonk. Daarmee maakte de ge meente een eind aan overlast die jongeren in de directe omgeving van dorpshuis De Wemel veroor zaakten. GOES - Een zwarte zwaan is zon dagavond aan de Westerstraat in Goes aangevallen door een hond en kort daarna overleden. Twee mannen liepen met de hond, vlak bij molen De Koorn- bloem aan de rand van de Goese binnenstad. De hond (ongeveer 65 centimeter en met een witte bef) was aange lijnd. Hij trok bij de aanval op de zwaan zijn baas bijna het water in. De dode zwaan werd door een me dewerker van de dierenambulance uit het water gehaald. Haarwerk specialist De Haarzaak "DE ZAAK" voor personen die een oplossing zoeken voor hun haarprobleem.... Professioneel advies voor dames, heren en kinderen. Ons specialisme bestaat uit: Haarwerk op maat, uitgebreide keuze in trendy en klassieke pruiken, afgestemd op uw persoonlijkheid en naar uw eigen wensen. Nanogen, haarverdikkers haarverzorgers vezels die de doorschijnendheid van dun haar camoufleren. Extensions van echt haar om zelf te bevestigen. Erkend leverancier zorgverzekeraars. Haarwerk op maat voor dames, heren Kinderen Het Zand 53 4576CB Koewacht 0114 - 36 14 94 Behandeling uitsluitend volgens telefonische afspraak! Nü 135 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk A ft"i Cf h'rCt S? tt CI f r C7f~r f 1 Cf t111 Ér f Vff fTf 1 2 ffflÖOJfiilailtêR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29