Zeeland PZC Meer vrijwilligers thuiszorg nodig wm Bergers trekken schip vlot bij haven Yerseke 25 Diefstallen in Goes en Kapelle BEVELANDEN-THOLEN 35 31 Steunpunt in Goes is op zoek naar mensen om wachtlijst te verkorten. Nieuw strandje langs het Veerse Meer Hmhmm Dans en opzwepende muziek in Goes Dinsdag 2 oktober 2007 Pottenkijkers op de Pijlerdam Tip? redgoes@>pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Het Steunpunt Zorgvrijwil- ligers in Goes heeft dringend be hoefte aan minimaal twintig nieu we vrijwilligers. Ze moeten wel ste vig in hun schoenen staan en le venservaring bezitten, want de hulpvragen worden steeds com plexer. „Neem een dementerende die jou niet herkent en je het huis wil uitjagen. Dat moet je tactvol zien te sussen." Het steunpunt telt momenteel honderd vrijwilligers die 380 men sen op de Bevelanden helpen. De vrijwilligersbank is een bont gezel schap van vutters, wao'ers, uitke ringsgerechtigden, huisvrouwen en mensen die werken. De jongste vrijwilliger is 19 jaar, de oudste 97. De vrijwilligers vullen professione le zorginstanties aan, zoals de regu liere thuiszorg en Emergis. Het steunpunt werkt er nauw mee sa men. De hulpvragen variëren nog al. „Ze strekken zich uit van een lamp vervangen, boodschappen doen tot gaan tennissen met ie mand die een beginnende vorm van Alzheimer heeft. In veel geval len blijken mensen eenzaam, ze hebben behoefte aan een maatje", zegt coördinator Ronald Masclé van het steunpunt. Bij de meeste hulpvragen draait het echter allang niet meer om een simpel huisbezoek of een warm contact. „Door de vergrij zing en het beleid om mensen lan ger thuis te laten wonen, neemt Wl Het Steunpunt Zorgvrijwilligers in Goes kan zeker twintig nieu we vrijwilligers gebruiken om aan de groeiende vraag naar hulp in en om huis te voldoen. het aantal hulpvragen toe. We heb ben inmiddels een wachtlijst waar op tien mensen staan. Dikwijls hebben die hulpvragers meer dan één probleem. Dan praat je bij voorbeeld over ex-psychiatrische patiënten met een borderli- ne-stoornis of autisme, maar ook over mensen met verstandelijke be perkingen of vluchtelingen met oorlogstrauma's. In dit soort geval len geeft een vrijwilliger veel en krijgt hij meestal weinig terug." Om aan de groeiende vraag te vol doen, zoekt het steunpunt mini maal twintig nieuwe vrijwilligers. Mensen met tijd, levenservaring, creativiteit en het vermogen om met wisselende stemmingen van hulpvragers om te gaan. Het steun punt accepteert overigens niet elke schreeuw om hulp. „We selecteren scherper en als we zien dat ie mand professionele hulp nodig heeft, verwijzen we door naar in stanties", zegt Mieke Loeve, de an dere coördinator van het steun punt. Het steunpunt laat de vrijwilligers niet in het diepe springen. Als voorbereiding krijgen ze een intro ductietraining. Daarnaast worden onkosten vergoed en tijdens het werk zijn ze verzekerd. GOES - Dieven hebben in de nacht van zondag op maandag en giste rochtend hun slag geslagen in Goes en Kapelle. In een school in Goes werd giste rochtend tussen 9.00 en 9.25 uur een portemonnee uit de tas van een leerkracht gestolen. Een onbekende man was de school binnengelopen en heeft uit de tas de portemonnee, met daar in persoonlijke papieren en enkele euro's, weggenomen. De man ging er op de fiets vandoor in de rich ting van de Middelburgsestraat. En kele leerkrachten zijn nog achter de man aangegaan, maar zij verlo ren hem uit het oog. In de nacht van zondag op maan dag werd ingebroken in een kerk in Kapelle. De dader(s) kwam(en) het kerkgebouw binnen door een raam tè vernielen. Er werden enke le kasten en laden opengebroken, die daardoor beschadigd raakten. Uiteindelijk werd een portemon nee met enkele tientallen euro's ge stolen. In dezelfde nacht werd ingebroken in een bedrijfsgebouw aan de Sta tionssingel in Goes. Er werd een deur vernield en het gebouw werd doorzocht. Er is een onbekend geldbedrag ontvreemd. Tip? redactie@pzc.nl In hun 42-jarig huwelijk vol staat voor het Middelburgse echt paar een enkel woord om te we ten wat de ander bedoelt. Zo bleek maar weer eens toen hij naar bed ging en zij nog bene den bleef om een televisiepro gramma te kijken dat haar inte resse trok. „En, was het interessantvroeg hij voorzichtig, toen zij twee uur later zachtjes in bed schoof. Zij volstond met een gedempt maar duidelijk 'hmhmm'. „Heb je het helemaal afgeke ken?", vervolgde hij met enige argwaan. Wederom klonk een besmuikt 'hmhmm'. „O, je bent in slaap gevallen." KORTGENE - Waterschap Zeeuwse Eilanden is be gonnen met de aanleg van een nieuw strandje ten westen van camping De Paardekreek in Kort- gene, aan het Veerse Meer. De eerste scheepsla ding zand is gisteren aangekomen, er volgen er nog twee. Behalve het strandje wordt er ook een nieuwe, 72 meter lange en 1.90 meter brede aan legsteiger gebouwd. Dat was een wens van de Ge bruikersraad Veerse Meer. De steiger komt die per in het water te liggen, waardoor ook grotere jachten kunnen afmeren. Het strandje, waarvoor in totaal 1950 kuub zand wordt gebruikt, wordt 200 meter lang en 10 meter breed. Het strand is onderdeel van het project Rondom Het Veerse Meer en heeft als doel om het gebied aantrekke lijker te maken voor dagjesmensen. Het werk moet vóór het eind van het jaar klaar zijn en kost 85.000 euro. foto Dirk-Jan Gjeltema YERSEKE - Bergers hebben gis terochtend om zeven uur op de Oosterschelde bij Yerseke de Engel se coaster Pipit vlotgetrokken, De Pipit was met 1400 ton schel pen onderweg van Engeland naar Yerseke, waar de coaster zondag avond strandde. Een poging het schip dezelfde avond nog met een mosselkotter vlot te trekken, mis lukte. De kapitein weigder verdere hulp. Hij wilde proberen op eigen kracht vlot te komen. Dat lukte niet, waarop hij gisterochtend ber gers inschakelde. Het schip blok keerde de haven van Yerseke en lag bovendien op de zoutwaterlei ding van mosselbedrijven. Sleepbo ten van Multraship en Polderman trokken de coaster vlot, die daarna afmeerde in Yerseke. Over schade is nog niets bekend. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800- 0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27