Msdis 'Vuurzee' doet zijn titel nog meer eer aan Pamela Anderson gaat weer trouwen Miljoenen Shakira voor rampenhulp 'Ik rook te veel wiet', geeft Michael toe Renée Zellweger geeft een paar Blahniks weg PZC Dinsdag 2 oktober 2007 21 De opnames voor het tweede seizoen van Vuurzee zijn begonnen. De start wordt spectaculair: Peer Looman komt vrij en zijn huis gaat in vlammen op. Liefhebbers zullen echter nog even moeten wachten. De tweede serie komt pas 'ergens in 2008' op de buis. foto CPD door Monique Brandt Het begint allemaal met een klein vlammetje in de pan, maar het vuur breidt zich angstwek kend gestaag uit. Het zwaar getrof fen kookeiland is in een mum van tijd gehuld in dikke rookwolken. In de hoek van de keuken ligt de roerloze actrice Lineke Rijxman, zich kennelijk niet bewust van de toenemende temperatuur en het gevaar. De hitte wordt intussen haast ondraaglijk, het is bijna on mogelijk om nog achterin de keu ken te blijven staan. Grote opluch ting dus, als de opnameleider een einde maakt aan deze spannende camerarepetitie tijdens de opna men van de tweede serie van de dramaserie Vuurzee. In een oude kledingfabriek in Zaandam is een uitgebreide crew al sinds mei bezig met de opna men van de Vara-serie die vorig jaar voor het eerst te zien was en door velen werd vergeleken met het Amerikaanse, mysterieuze tv-feuilleton Twin Peaks. „Ik heb die vergelijking nooit begrepen", aldus Robert Kievit, eindredacteur Drama bij de Vara. „Twin Peaks was bovennatuurlijk drama, dit is psychologisch drama." In feite, ver telt Kievit tijdens een rondje over de set, was het helemaal niet de be doeling dat Vuurzee i er zou ko men. „We wilden de eerste reeks mooi afronden. Maar het bleek een succes, en toen zijn we voor zichtig gaan denken aan een ver volg. In dat proces bleek dat er nog zoveel losse eindjes waren, dat die tweede serie er wel móest ko men." Mark Rietman, Carine Crutzen, Ali (lifted, Lineke Rijxman en Mar cel Musters vervullen opnieuw de hoofdrollen in de serie die zijn ti tel nog meer eer aan zal doen, be looft Joram Lürsen, één van de drie regisseurs van de serie. Behal ve Lürsen (In Oranje, Alles is Lief de) verzorgen Boris Paval Conen Negen dagen van de gier, Deadline) en Frank Ketelaar de regie. Lürsen: „In het vorige seizoen vormden de zee en de kust het decor, in dit sei zoen ligt de nadruk vooral op vuur." In Vuurzee, bedacht en uitge werkt door scenarist Frank Ke telaar en Robert Kievit, draait het om de families Looman en Asian die wonen in het dorpje Boedzand. De Asians zwaaien de scepter over de plaatselijke strand tent Lido, Peer Looman (Mark Rietman) is de eigenaar van de staalfabriek bij het dorp. Zoomde serie in op de verdwijning van Yasmin Asian (Eva van de Wijde- ven), de vriendin van Sander Loo man (Emiel Sandtke) die uiteinde lijk verkracht bleek door haar aan staande schoonvader, in de nieu we reeks wordt Peer tot afschuw van de betrokkenen vrijgelaten na dat zijn zaak is geseponeerd. Prompt gaat zijn huis in vlammen op. Een hele reeks branden brengt de onrust en het onheil vervol gens terug in het zo lieflijke ogen de duindorp, waarvoor Wijk aan Zee, aangevuld met wat snufjes Bergen en Egmond aan Zee, mo del heeft gestaan. Juist de scherpe tegenstelling tussen de idyllische omgeving en het kwaad dat er broeit is een van de redenen waar om er gemiddeld achthonderddui zend kijkers op Vuurzee afstem den, denkt Kievit. „Toen ik het be dacht, stond me vooral dat con trast helder voor ogen: het mooie dorp met op de achtergrond de walmende pijpen van de Hoog ovens als symbool voor het drei gende onheil. Niets is wat het lijkt in Boedzand, iedereen heeft zijn geheimen." Nieuwelingen Victoria Koblenko, (zij speelt Kim, de geheimzinnige nieuwe vriendin van zoon Asian) en Jochum ten Haaf, die de rol van politieman Tom voor zijn reke ning neemt, moeten beiden wen nen aan het zware schema tijdens de honderd draaidagen. Ten Haaf: „Er wordt snel gewerkt en er is best weinig tijd voor repetities. Zo'n brandscène, die wordt als je een film opneemt uitgesmeerd over een hele dag, nu doen we het in een halve dag. Maar het is wel super, allemaal. Een heel goede vi be, hier op de set." Het filmen moet snel en efficiënt, gevolg van het feit dat het budget hetzelfde is gebleven, aldus de re gisseur. Lürsen: „Het gaat allemaal net. We hebben behoorlijk wat stunts en effecten, en dat eist nog al wat. Maar van mij krijg je geen klaagverhaal, het is tegenwoordig al heel bijzonder om zulk mooi tv-drama te kunnen maken." Kievit: „Ik was jaren geleden in New York tijdens een Emmy-uit- reiking, omdat onze serie De Encla ve was genomineerd. Die kostte destijds anderhalf miljoen euro. 'Per aflevering?', vroegen de aanwe zige Britten me lichtelijk gering schattend. „Nee, voor de hele se rie!" Die budgetten waarmee ze daar werken, die zijn vele malen hoger. Toch kunnen we aardig con curreren op internationale festi vals, dat blijft toch heel bijzonder." ■Pj De eerste serie gemist? Op vuur- zee.web-log.nl zijn de 12 afleverin gen nog te bekijken. ALLEMENSEN Pamela Anderson (40) gaat trou wen met Rick Salomon (38). Het paar heeft in Las Vegas de benodigde toestemming van de autoriteiten gekregen. Het wordt het derde huwelijk van de 40-ja- rige Baywatch-actrice en moeder van twee kinderen, die eerder ge trouwd was met rockzanger Kid Rock en met de drummer van de band Mötley Crue, Tommy Lee. Salomon staat vooral be kend om zijn relaties met be roemde vrouwen en de seksvi- deo One night in Paris, die hij op nam met zijn toenmalige vrien din Paris Hilton. Popster Shakira heeft maar liefst 28 miljoen euro toegezegd aan de heropbouw van de door na tuurrampen getroffen landen Pe ru en Nicaragua. Ook investeert ze met haar stichting Alas drieën half miljoen in de gezondheids zorg en het onderwijs in verschil lende Latijns-Amerikaanse lan den. Dat maakte Shakira in New York bekend, tijdens een confe rentie over het klimaat en ont wikkelingssamenwerking, die werd georganiseerd door Bill Clinton. „Ik geloof dat onder wijs de sleutel is tot het oplos sen van de problemen die heb ben bijgedragen aan de sociale crisis in Latijns-Amerika", zei de 30-jarige zangeres, die hits scoor de met nummers als Whenever, wherever en Hips don't lie. Zanger George Michael vindt zijn wietgebruik af en toe wel 'een probleem' en hij probeert voortdurend minder te gebrui ken. „Jazeker, ik zou minder wil len roken", zei hij in een radio interview voor de BBC. Hij voeg de daaraan toe dat hij niet vindt dat zijn drugsgebruik hem hin dert in het dagelijks leven. „Ik ben een opgewekt type en ik kan me wel wat mariuhuana ver oorloven. Dus dat is geen enkel probleem." Een verkoopster van het chique warenhuis Saks in New York is sinds vorige week een paar kost bare schoenen rijker. Actrice Renée Zellweger knoopte op de schoenenafdeling van Saks een praatje aan met Wendy Faranci- no, verkoopster op de make- upafdeling. Beide vrouwen von den hetzelfde paar Manoio Blah- nik-pumps prachtig. Toen Wen dy na de lunchpauze terugkeer Renée Zellweger foto EPA de op haar afde ling, kwam het hoofd van de schoenenafdeling langs met een ca deautje: de pumps in geschenkverpak king. „Met de compli menten van Renée Zellwe ger", aldus de bezorger van de ver rassing. „Zij heeft ze voor je gekocht."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21