Geld en werk Als automatische Succesvol in je werk Papierwinkel bij verkoop van auto stukje kleiner Re-integratie 1 8 Dinsdag 2 oktober 2007 PZC door Ingrid Merks Het onjuist uitvoeren van de regels heeft grote boete tot gevolg Sinds de invoering van de nieuwe wet WIA (Werk en In komen naar Arbeidsvermogen) per t januari 2006 zijn ook de werkgevers van Nederland zich nog meer bewust geworden van het feit dat zieke werknemers niet zonder meer na 2 jaar een uitkering gaan krijgen. Vanaf de eerste dag van ziekte moeten werkgevers bezig zijn met re-integreren van hun zieke werknemer. Kan de zieke nog terugkeren naar zijn/haar huidige werk? En zo ja, hoe lang gaat het herstel duren? Mocht blijken dat herstel niet mogelijk is, dan moeten er direct re-integratie-inspanningen plaatsvin den om de zieke werknemer klaar te stomen voor passend werk. Kortom, er rust veel verantwoordelijkheid op het bordje van de werkgever. Het niet juist uitvoeren van deze re-integra tieverplichtingen heeft grote boetes tot gevolg. Company Partners is een bedrijf met vijftien werknemers. Het verzorgt mailings voor bedrijven, zoals de bank-giroloterijen en Duitse lotto's. Geadresseerde mailings die iedereen wel eens ontvangt. Gerard werkt daar al ruim 7 jaar en is een ge waardeerde kracht. Hij maakt de mailings op de computer. Hij verzorgt als het ware de lay-out. Gerard heeft veel last van zijn rug en op een dag valt hij uit. Hij wordt geopereerd en is maanden uit de roulatie. Specialis ten en fysio schrijven therapie en rust voor. Company Partners houdt contact met hem en gaat ervan uit dat Gerard na verloop van tijd weer terug komt op zijn werk plek. Ook is deze werkgever druk bezig met re-integratie-in- spanningen. Op verzoek van Gerard schaffen zij een bureau aan, waarvan de hoogte makkelijk kan worden aangepast door middel van een druk op de knop. Gerard kan zo zijn werkplek verhogen om zijn werk staand te doen, wat voor zijn rug beter is. Tevens wordt er een rustbank geplaatst, waar Gerard 's mid dags even kan gaan liggen. Company Partners is zelfs zo begaan met Gerard dat hij op kos ten van zijn werkgever een interne training mag volgen in een privékliniek, om beter te kunnen ontspannen en inspannen. Deze training duurt 6 weken. Na 7 maanden ziekte begint Gerard weer voor 4 uur per dag te werken aan zijn nieuwe bureau. Dit gaat prima en na 6 weken mag hij weer volledig aan de slag van de bedrijfsarts. Helaas heeft Gerard andere plannen. Voordat hij helemaal hersteld is, zegt hij zijn baan op bij Company Partners. Hij wil helemaal opnieuw beginnen en is toe aan een nieuwe uitdaging in zijn leven. Company Partners wordt bedankt! De werkgever heeft voor tienduizenden euro's kosten gehad aan re-integratie-inspanningen voor onder meer loondoorbeta ling, vervangingskosten voor Gerard, bureau en privétraining. Zij krijgen nu wel heel erg weinig terug voor al hun investerin gen. Een klein bedrijf als Company Partners kan hier wel aan onderdoor gaan. Helaas houdt de wetgever daar echter geen re kening mee. Auto- en motorbezitters hoeven sinds vorige maand geen royements verklaring meer door te sturen als zij overstappen naar een andere verzekeringsmaatschappij. Als ze hun verzekering opzeggen, ontvangen ze van hun oude verze keraar nog wel een royementsbe vestiging met onder meer het aan tal opgebouwde schadevrije jaren op papier, maar die is alleen om zelf te bewaren en te controleren. Het Verbond van Verzekeraars heeft met motorrijtuigenverzeke raars een overeenkomst afgesloten om de verzekeringsgegevens geau tomatiseerd uit te wisselen. De ge gevens worden voortaan geregis treerd in het zogenaamde systeem Roy-data. Daarin worden de roye- mentsgegevens met een positief aantal schadevrije jaren maximaal tien jaar bewaard. Het zal je maar gebeuren. Wordt er ineens een bedrag van je rekening afgetrokken en blijkt het een automatische incasso te zijn. Hoe krijg je je geld terug? door Johan Bosveld illustratie Job van Celder Volgens het Verbond was de oude werkwijze met papieren roye mentsverklaringen achterhaald en bewerkelijk. „Met de ingebruikna me van Roy-data kunnen motorrij tuigenverzekeraars een aanmerke lijke efficiencywinst behalen." Maar ook de auto- en motorbezit- ter heeft voordeel bij de regeling. Want de papieren royementsver klaringen raakten nog wel eens zoek. Dat behoort nu tot het verle den. Het aantal schadevrije jaren is van belang voor de vaststelling van de premiehoogte van een autoverze kering. Hoe meer schadevrije ja ren, des te lager is de maandelijkse of jaarlijkse verzekeringspremie. Meer informatie over autoverzeke ringen is onder te vinden op www.verbondvanverzekeraars.nl Meneer Van Hou ten is hogelijk verbaasd. Van zijn Postbank in- ternetrekening is een bedrag van ruim 7 euro geïn casseerd door het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (Vrom). Bij de toelich ting staat 'teveel ontvangen huur subsidie'. Maar meneer Van Hou ten heeft nog nooit huursubsidie ontvangen. Sterker nog: hij heeft nog nooit een huis gehuurd. Vanaf zijn eerste zelfstandige woonruim te woont hij in een koophuis. Ge lukkig kan hij met een simpele ac tie het geld laten terugstorten (stor neren) op zijn rekening. Na een telefonische rondgang door het doolhof van het ministe rie van Vrom heeft hij eindelijk zijn verhaal aan een ambtenaar kunnen vertellen en gevraagd om ervoor te zorgen dat er geen geld meer van zijn rekening wordt afge trokken. Het duurt vervolgens ne gen maanden en evenzoveel onte rechte afboekingen tot meneer Van Houten een brief krijgt van het ministerie. Ze kunnen zijn tele fonische klacht niet in behande ling nemen, alles moet schriftelijk én met bewijzen worden overlegd. Na een avondje speuren in zijn ad ministratie en kopieën maken van bankafschriften, denkt meneer Van Houten voldoende bewijs te hebben de onjuiste incasso's aan te tonen. Vijf maanden (en weer evenzoveel onterechte afboekin gen) later krijgt hij een brief van het ministerie dat het bewijs onvol doende is. Was getekend, de amb tenaar. Meneer Van Houten belt nog één keer op en vraagt hoe het in vredesnaam mogelijk is dat hij moet bewijzen dat het ministerie iets fout doet als dat ministerie het bewijsmateriaal niet accepteert. Dat weet het ministerie helaas niet. Meneer Van Houten moet maar een brief schrijven... Het voorgaande verhaal is niet ver zonnen. Net zo min als dat van honderden andere gedupeerde re keninghouders die ontdekken dat er door overheden, bedrijven, in stellingen en particulieren onte recht geld van hun rekening is afge- De meeste mensen streven naar succes in het werk en in het leven. De vraag is of succes altijd loont. door Peter de Jaeger Het valt niet mee niks te doen en daarvan te genieten. Zelfs op va kantie nemen sommi gen nog hun laptop mee. Ze zouden maar eens een be langrijke e-mail missen. En waar is het allemaal goed voor. Om succes vol te zijn en, belangrijker nog, te blijven. Maar zijn die hardwerken de mensen wel te benijden? Maakt succes ook gelukkig? Waar komt die drang tot succes vandaan? Vragen te over. Iemand die daar over nadenkt, is de filosoof Bas Ha ring. In zijn nieuwste boek Voor een echt succesvol leven neemt hij de lezer bij de hand. Stap voor stap legt hij uit waarom volgens hem elk mens succes nastreeft. Het woord succes komt van het La tijnse succedere, dat opvolging be tekent. Successierechten betaal je over een erfenis en in het planten rijk is successie zoiets als vegetatie patronen die na elkaar in de tijd VAN AOW TOT ZVW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 18