KLAVERBLAD ZE EELAND obstakel: bureaucratische horror l' gouden klaver voor braille menukaart van rp holidays (roompot) bereikbaar fusie ziekenhuizen: wat vindt de zeeuw? ook uw stem laten horen? beleving in beeld Donderdag 11 oktober 2007 opent Kla verblad Zeeland officieel het nieuwe pand aan de Van Hertumweg in Goes. De ope ning zal in het teken staan van 'inclusief beleid': Klaverblad Zeeland vindt het van zelfsprekend dat iedereen gewoon mee kan doen. nieuwe naam waarderingsrege ling voor mantelzorgers De waarderingsregeling voor mantelzor gers heeft een nieuwe naam: Het Mantel zorgcompliment. Het Mantelzorgcompli ment is een blijk van waardering voor het vele werk dat mantelzorgers langdurig, in tensief en onbetaald voor een ander doen. De overheid wil mantelzorgers daarom een bedrag van maximaal 250 euro geven. Ie dereen die zorgt voor iemand met een indicatie voor AWBZ-zorg van langer dan zes maanden komt daarvoor in aanmer king. Er zitten helaas nog heel veel haken en ogen aan het Mantelzorgcompliment. Zo veel dat de meeste mantelzorgers niet in aanmerking komen voor het bedrag van 250 euro. Mezzo zal zich daarom blijven inzetten voor verbetering en dus uitbrei ding van de regeling. tien maanden wmo, wat vindt u? genda oproep: waar bent u als mantel- zorger mee geholpen? waar heeft u ondersteuning in nodig? kijk op www.klaverbladzeeland.nl. Formulieren, vermaningen, oproepen, besluiten en beschikkingen, informatie brieven en nog meer formulieren. Dat is wat je in Nederland overkomt als je gebruik maakt van zorg- en dienstverle ning. Want de zorg en steun die je ont vangt moet altijd weer gecontroleerd en verantwoord worden. Gevolg is dat je in een woud van regelingen terechtkomt waar je al snel in verdwaalt. Wij willen dat beleidsmakers een eind maken aan deze bureaucratische horror. Klaverblad hoopt dat het landelijke actie plan 'AWBZ: naar eenvoud in uitvoering' ervoor zal zorgen dat er meer begrijpelij ke informatie komt over voorzieningen. Suggesties voor Gouden Klaver en Obsta kel kunt u melden bij de redactie. Zorgeloos op vakantie, ook als je zorg nodig hebt! RP Care, de 'zorgtak' van RP Holidays komt gasten die op het vakan tieadres extra begeleiding en gemak no dig hebben graag tegemoet. Een nieuw initiatief van RP Care is het invoeren van menukaarten in brailleschrift. Sinds kort beschikken alle horecagelegenhe den op de Roompot en Euroase parken in Nederland (naast de gewone menu kaarten) over deze speciaal ontwikkelde menukaarten. Braille is een zogenaamd reliëfalfabet; de letters en andere aan duidingen worden door middel van puntjes in het papier gedrukt, zodat kleine verhogingen voelbaar zijn, die met de vingertoppen 'gelezen' kunnen worden. Met de braille menukaarten wil RP Holidays een vakantie voor mensen met een visuele beperking aantrekkelij ker maken en dat verdient een pluim! Voor meer informatie over deze braille menukaarten: RP Holidays, telefoonnr. (0113) 374 000. Klaverblad Zeeland Van Hertumweg 17-19, 4462 EV Goes T. 0113 - 256 856 Op werkdagen van 09.00-17.00 uur algemeen@klaverbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl Redactie: Marleen Vermeer, Marloes Nieuwenhuize, Angelica Cats, Marcel de Ronde Zorglnfo Klaverblad Zeeland Informatie, advies en ondersteuning m.b.t. gezondheidszorg, gehandicap tenvoorzieningen en problemen rondom WAO. Telefonisch bereikbaar van maan dag t/m vrijdag van 09.00 - 13.00 uur. T. 0113 - 212 783 E. zorginfo@klaverbladzeeland.nl Cliënt Vertrouwens - Persoon Jeugdzorg Pepijn: 06 53 840 452 p.vdbeemt@klaverbladzeeland.nl Sjoek: 06-55 80 08 88 s.dvries@klaverbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl/jeugdzorg OKTOBER 2007 Klaverblad Zeeland heeft haar e-panel ingezet om meningen op te halen over de ziekenhuiskwestie. Uit de resultaten blijkt o.a. dat de bereikbaarheid van de ziekenhuiszorg aanleiding is tot veel on gerustheid: het openbaar vervoer is niet goed afgestemd op de ziekenhuizen, je bent te lang onderweg en hoe moet het nu wanneer er een spoedgeval is? Wat blijft er nog over van het ziekenhuis op Walcheren? Opmerkelijk is dat mensen kiezen voor de beste kwaliteit van zorg, maar niet bereid zijn hiervoor te gaan reizen. Het is moeilijk een passende oplossing te vinden waar iedereen blij mee is. De belangen zijn erg divers en soms ook te genstrijdig. Klaverblad Zeeland gaat met haar achterban dit onderwerp uitdiepen en de verschillende belangen tegen el kaar afwegen. Naar aanleiding van de definitieve uitkomst van de vragenlijst, zal Klaverblad vanuit cliëntenperspectief een standpunt formuleren en dit met de ziekenhuisdirecteuren bespreken. Een verslag van beide informatiebijeen komsten vindt u op onze website. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Mieke van Marissing. Wilt u óók uw stem laten horen over be langrijke ontwikkelingen op het gebied van zorg in Zeeland. Ga naar onze web site en meld u aan als lid voor het e- panel. www.klaverbladzeeland.nl -> uw ervaring -> e-panel. Officiële genodigden hebben inmiddels een uitnodiging ontvangen. Eventueel kunt u als belangstellende de opening bij wonen. Aanmelden is verplicht, dit i.v.m. de beschikbare ruimte. Kijk bij 'bereik baar' voor onze adresgegevens. Foto: Viviane Rose In het kader van de opening heeft con ceptueel kunstenaar Viviane Rose ge voelens vastgelegd van mensen met een beperking die zich niet begrepen voelen én van mensen die juist wel die aandacht krijgen die ze verdienen. Na de opening bent u vrijdag 12 en 19 oktober van 09.00 - 13.00 welkom om de expositie en het nieuwe pand te bezich tigen. Geeft u van tevoren even een bel letje dan zetten wij de koffie klaar. Op de website van Mezzo (www.mezzo. nl) kunt u meer informatie lezen over het mantelzorgcompliment, of u wel of niet in aanmerking komt en hoe u te werk moet gaan. Daarnaast kunt u uw vragen ook stellen aan één van de medewerkers van Zorglnfo Klaverblad Zeeland. Zij helpen u graag verder. Tot vorig jaar had men in Nederland te ma ken met twee afzonderlijke wetten wanneer het ging om huishoudelijke zorg of voorzie ningen: de AWBZ voor huishoudelijke zorg en de WVG. Per 1 januari 2007 zijn deze twee wetten opgegaan in de WMO, de Wet Maat schappelijke Ondersteuning. Dit heeft voor de cliënten de nodige gevolgen gehad. Klaverblad Zeeland is na 10 maanden WMO benieuwd naar uw ervaringen: Meldweek huishoudelijke zorg in de WMO Wat hebben de veranderingen in de huis houdelijke zorg per 1 januari 2007 voor u betekend? Laat het ons weten! Van 8 t/m 12 oktober kunt u uw ervaringen aan ons mel den. U kunt bellen naar 0113 - 212 783 van 09.00 - 13.00 uur. De ervaringen worden verwerkt in een rapport en worden o.a. aan geboden aan de gemeenten en het college van zorg en welzijn, zodat zij op de hoogte zijn van de voornaamste knelpunten. Voor meer informatie: Mieke van Marissing Enquête naar financiële gevolgen WMO Begin oktober onderzoekt Klaverblad Zee land in de gemeenten Middelburg, Hulst en Borsele welke financiële gevolgen de invoering van de WMO heeft voor de cliën ten. Iedereen die in 2007 bij één van deze gemeenten een aanvraag vanuit de WMO heeft ingediend, krijgt een enquête thuis gestuurd. Eind november worden de resultaten van het onderzoek bekend gemaakt via de media en de website van Klaverblad Zeeland. Wij verwachten dat de resultaten van het on derzoek in deze 3 gemeenten representatief zullen zijn voor heel Zeeland. Klaverblad Zeeland zal de resultaten en aanbevelingen voor verbetering dan ook bespreken met alle Zeeuwse gemeenten. Tijdens de studiedag op 21 november a.s. (zie agenda) wordt uitgebreid gesproken over knelpunten en gevolgen van de eigen bijdragen. De studiedag is bedoeld voor alle Zeeuwen: gebruikers van zorg- en dienst verlening, Colleges van burgemeester en wethouders, gemeenteraadsleden, gemeen teambtenaren, maatschappelijke organisa ties, WMO-adviesraden, ouderenadviseurs etc. Half oktober gaan de uitnodigingen de deur uit, reserveer alvast de datum in uw agenda! Voor meer informatie: Alie Kooiman. 3 oktober Bijeenkomst voor raadsleden en leden Wmo-adviesraden Oosterschelderegio 19.30 - 22.00 uur, de Vroone te Kapelle. 10 oktober Bijeenkomst voor raadsleden en leden Wmo-adviesraden Zeeuws-Vlaanderen 19.30 - 22.00 uur, Hampshire Hotel Churchill te Terneuzen. 11 oktober Opening Klaverblad. 21 november Studiedag over financiële ge volgen van ziekte of handicap de Stenge te Heinkenszand,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16