Economie Dow in Terneuzen blijft fors investeren Opel bouwt aan een schonere toekomst. Beurs Contacta in vernieuwde Zeelandhallen grootser dan ooit Duitse treinen staan vrijdag opnieuw stil Vijftien nieuwe banen door uitbreiding polyurethanenfabriek. Mediaplein moet ondernemersbeurs interactiever maken. Veel vrouwen in de top levert bedrijf winst op Airbus krijgt stevige order van Vietnam Air en betaal bij Opel slechts de helft... PZC Dinsdag 2 oktober 2007 1 5 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Dow Benelux inves teert ruim zeventig miljoen euro in twee reactoren en een eindver- werkingstrein voor de polyuretha nenfabriek in Terneuzen. De uit breiding van de fabriek, waarmee eind dit jaar wordt begonnen, le vert zo'n vijftien arbeidsplaatsen op. Met de uitbreiding wordt de Ter- neuzense vestiging voor Dow de grootste productielocatie van po- lyol. Polyol is een grondstof die on der meer wordt gebruikt als vul ling van autozittingen, meubelen en matrassen, terwijl het spul ook wordt verwerkt in lakken en lij men. De polyolcapaciteit in Ter- neuzen stijgt van 390.000 tot 570.000. Voorzitter Gerard van Harten van de Raad van Bestuur van Dow Be nelux is blij met de uitbreiding van de polyurethanenafdeling, voor welk product Dow in 1964 de eerste fabriek in Terneuzen bouw de. De investeringen van tiental len miljoenen in de fabriek geven niet alleen aan dat Terneuzen nog steeds belangrijk is voor de produc tie van polyol. Ze maken ook dui delijk dat Dow Terneuzen - dat vo rig jaar ook enorme bedragen Het complex van Dow Benelux in Terneuzen. foto Peter Nicolai pompte in de afdeling onderzoek en ontwikkeling, een nieuw kra kerfornuis en uitbreiding van de Dowlexfabriek - de belangrijkste productiesite buiten de Verenigde Staten blijft. Bovendien versterkt Dow door de aangekondigde financiële injectie de grootste buitenlandse investeer der in Nederland, meldt Dow Be- PW Investering van tientallen miljoe- nen maakt van Terneuzen niet al leen grootste Dow-producent van polyol, maar geeft ook ver trouwen voor de toekomst. door Jeffrey Kutterink GOES - De Zeeuwse ondernemers- beurs Contacta is dit jaar van op zet grootser dan ooit. Bijna 280 ex posanten presenteren zich van 16 tot en met 18 oktober in de Zee landhallen in Goes. Al zijn nog niet alle plaatsen 'uitverkocht'. Bedrijven die op het laatste mo ment een stand willen, kunnen nog zonder problemen een plekje krijgen, vertelt Jeanet Menheere van de Zeelandhallen. Het is voor het eerst dat de Contacta in de ver nieuwde Zeelandhallen wordt ge houden. Dat betekent dat de beurs nu is verdeeld over drie hallen. Hoewel de opzet vergelijkbaar is met voorgaande jaren, biedt de extra ruimte wel meer mogelijkhe den. Zo wordt Contacta voorafge gaan door het mini-symposium 'kansen en bedreigingen voor on dernemend Zeeland'. Diverse spre kers uit de landelijke en Zeeuwse politiek en het bedrijfsleven geven hun visie onder leiding van André Bosman uit Middelburg, vice-voor- zitter van de WD-Kamercentrale en bij de afgelopen verkiezingen kandidaat-Kamerlid. Op de Con tacta hebben verschillende Zeeuw se gemeenten en branches weer een plein of paviljoen. Nieuw dit jaar zijn het mediaplein, Vlissin- gen boulevard en het RBC-plein (waarin de Zeeuwse sponsoren van de Roosendaalse voetbalclub zich presenteren). Reimerswaal, Middelburg, Schouwen-Duiveland en de automotive branche zijn met een plein aanwezig. Terneu zen, Hulst en Sluis presenteren zich in het Zeeuws-Vlaamse Pavil joen. Op het mediaplein 'beleven' bezoe kers het ondernemen in Zeeland; live in theater en op tv. Ook zijn er seminars en presentaties. De or ganisatie verwacht ruim 12.000 be zoekers. De Contacta is open op 16 oktober (18.00-22.00 uur) en op 17 en 18 oktober (14.00-22.00 uur). nelux in een persbericht. Voor de uitbreiding moet de infrastructuur van de polyurethanenfabriek gron dig op de schop. Er komen nieuwe tanks en laadstations. De nieuwste productietechnieken leveren daarnaast 'aanzienlijke mi lieuwinst' op, vooral door minder belasting van de afvalwaterzuive ring op het fabrieksterrein. Polyol is, merkt Van Harten op, van natu re een duurzaam en milieuvriende lijk product omdat voor de produc tie van de grondstof beduidend minder energie nodig is dan voor het maken van andere producten. NEW YORK - - Bedrijven die veel vrouwen in de top hebben, maken meer winst dan ondernemingen die vrijwel uitsluitend door man nen worden gerund. Dat blijkt uit een onderzoek onder 500 grote Amerikaanse bedrijven, onder meer General Electric, ExxonMo bil, Apple en IBM, zo meldde giste ren de Financial Times. De winst op investeringen lag bij 'vrouwelijke' bedrijven 66 procent hoger dan in mannenbolwerken. PARIJS - Vietnam Airlines heeft een bestelling geplaatst voor dertig nieuwe vliegtuigen van het Euro pese Airbus van de types A350 en A320. De toestellen hebben een ge zamenlijke cataloguswaarde van 3,8 miljard dollar, bijna 2,7 miljard euro. De Aziatische luchtvaartmaat schappij maakte ook bekend vori ge week twaalf Boeings 787-8 te hebben besteld. FRANKFURT - Duitse treinmachinis ten leggen vanaf komende vrijdag het werk opnieuw neer omdat loononderhandelingen met de na tionale spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn zijn vastgelopen. Daardoor zal het personen- en goe derenvervoer in heel Duitsland stil komen te liggen. Dat maakte de machinistenvak bond GDL gisteren bekend. GDL, waarbij 34.000 machinisten zijn aangesloten, eist een loonsverho ging tot 31 procent omdat de bond vindt dat de lonen in Duitsland te laag zijn in verhouding met ande re Europese landen. In de zomer maanden hield de vakbond wer konderbrekingen om de looneisen kracht bij te zetten. Deutsche Ba hn en GDL besloten daarop in sep tember verder te onderhandelen. Het Duitse staatsspoorbedrijf bood vorige week nog een loons verhoging tot 10 procent, maar dit voorstel werd verworpen door GDL. URfcL. BETAAL 50% NU 50% OVER 2 JAAR RENTEVRIJ Bij Opel werken we al jaren aan manieren om het milieu te sparen. Maar we vinden het ook belangrijk dat u betaalbaar kunt blijven rijden. Daarom hebben we het unieke 50/50 aan bod. En dat betekent dat u nü voor de helft van de prijs in een nieuwe, schonere auto stapt. Want de andere helft rekent u pas af over twee jaar, rentevrij. Zo is het zowel voordelig voor u als voor het milieu. Ga dus snel naar de Opel dealer of kijk op www.opel.nl voor meer informatie. Astra 5-deurs Temptation vanaf 50% van de verkoopprijs Stel: inruil huidige auto 20.845,- 10.422,50 8.250,- U betaalt nu 2.172,51 Te betalen over twee jaar 10.422,51 Model contante verkoopprijs aanbeta- ling/inruil krediet bedrag looptijd in maanden krediet- vergoe ding effectieve rente op jaarbasis slottermijn over 2 jaar prijs bij ver koop op afbetaling Meriva Temptation €19.195,- €9.597,50 €9.597,50 24 €0,- 0% €9.597,50 €19.195,- Astro 5-deurs Temptation 20.845,- €10.422,50 €10.422,50 24 €0,- 0% €10.422,50 €20.845,- De 50/50 deal is van toepassing op nieuwe orders t/m 30 november 2007 en geldt voor alle Opel personen auto's (m.u.v. nieuwe Corsa, GT en Antara) met een uiterlijke kentekenregistratie t/m 29 februari 2008. Maximaal 1 financiering per klant. Minimale aanbetaling van 50%. De financiering wordt aangeboden via GMAC Financial Services geregistreerd bij de K.v.K. te Breda onder nr. 24107861 en bij de AFM onder nr. 12013025. Prospectus verkrijgbaar via www.gmacfs.nl. Vraag de Opel dealer naar de exacte voorwaar den. Prijzen incl. BTW en BPM en energielabel verrekening, excl. kosten rijklaar maken en verwijderings bijdrage. Afgebeelde uitvoeringen kunnen in detail verschillen van de werkelijke uitvoeringen. Gemiddeld brandstofverbruik en CO?-uitstoot volgens Richtlijn 1999/100/EU of 2004/3/EU. Benzinemotoren km/liter; van 8,6 tot 17,9. Liter/100 km: van 11,6 tot 5,6. CO? gr/km: van 278 tot 134. Dieselmotoren km/liter: van 11,0 tot 21,7. Liter/100 km: van 9,1 tot 4,6. CO? gr/km: van 240 tot 124.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15