Zeeland Euregio heeft miljoenen te verdelen Terhole blikt terug op tien jaar dorpsfeest Evacuatie voor bomruiming in kanaaldorp Acht provincies in zuidelijke grensstreek krijgen samen 94 min. Succesvolle activiteitendag van Emergis Boete van 270 euro voor vuistslag Nieuwe jeugdsoos in Kloosterzande succes Elf boetes uitgedeeld bij koffieshopcontrole Beurs levert 1400 euro op voor speeltuin Vijf hennepkwekerijen in regio ontmanteld pzc Maandag 1 oktober 2007 I 1 5 door Wout Bareman BLANKENBERCE - De Euregio Schel- demond is toe aan de vierde subsi dieronde. Tussen dit jaar en 2013 is in totaal 94 miljoen euro aan Euro pese subsidies beschikbaar. Dat geld is niet enkel gereserveerd voor grensoverschrijdende projec ten in de provincies Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland, maar ook voor Brabant en Lim burg. Voor het vierde, zogenoemde, In- terregprogramma zijn de Euregio Scheldemond en het Benelux Mid dengebied aan elkaar gekoppeld. Ze opereren voortaan als Grensre gio Vlaanderen-Nederland. Die be strijkt voortaan acht provincies en daarmee de hele grensstreek van Retranchement tot Maastricht. Het secretariaat is gevestigd in Ant werpen, maar het Euregiosecreta- riaat in Gent wordt gehandhaafd; er werken straks nog drie project leiders. Het nieuwe Euregiopro- gramma kent drie prioriteiten: eco nomie, leefmilieu en mens. Euregiosecretaris Hans de Jonge, PW Euregio Scheldemond is voor de komende Europese subsidieron de gekoppeld aan het Benelux Middengebied en reikt nu van Re tranchement tot Maastricht. tijdens de startbijeenkomst van de nieuwe subsidieronde in Blanken- berge: „Het programma voor de komende periode en de geformu leerde doelstelling zijn erg breed van opzet. Het is minder strikt toe gespitst op de Scheldemondregio. Dat betekent dat projecten waar mogelijk grensbreed moeten wor den opgezet. Maar daarnaast blijft er ruimte voor projecten met een meer regionaal karakter. Denk maar aan de toeristische sector, aan het thema kust (toerisme en beveiliging) en het belang van wa ter en waterwegen." Als het aan de De Jonge ligt, wordt de komende periode veel aan dacht besteed aan havenontwikke lingen, logistieke processen, de bio-industrie, de belabberde grens overschrijdende wegenstructuur, de vergrijzing en de leefbaarheid in de kleine kernen. Op econo misch gebied staan zaken als inno vatie en de uitbouw van de kennis economie centraal, maar ook het grensoverschrijdend ondernemen. Verder is er veel aandacht voor na tuur en landschap, voor culturele samenwerking (musea, theaters) én grensoverschrijdende zorg. Ook op het gebied van openbare orde en veiligheid zijn er legio mo gelijkheden tot samenwerking. De Oost-Vlaamse gedeputeerde Mare De Buck: „Recent werd gesproken over een fusie tussen Nederland en Vlaanderen. In onze Euregio zijn we al een heel eind op weg." TERNEUZEN - Maanden hadden ze zich erop voorbereid. En het werd een grandioos succes. De cliënten van Emergis in Terneuzen hielden zaterdag een activiteiten dag. De rommelmarkt, de loterij en de verkoop van wa fels en oliebollen brachten 1500 euro op, bestemd voor de stichting Kinderen Kankervrij. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De politie hield zater dagochtend omstreeks kwart voor drie in de Nieuwstraat in Terneu zen een Oostenrijker aan. Die had kort daarvoor een taxichauffeur om onduidelijke redenen een vuistslag in het gezicht gegeven. De man werd meegenomen naar het bureau, waar hij bekende. Hij kreeg een boete van 270 euro. KLOOSTERZANDE - De jeugd van Kloosterzand kan, na jaren, weer terecht in een eigen soos. De eer ste soosavond, vrijdag in De Rei zende Man, trok 60 jongelui. Die jumpten en hiphopten op muziek, gedraaid door twee dj's. De soos wordt gerund door vrijwilligers (ouders). De volgende soos wordt gehouden op vrijdag 26 oktober. terneuzen - De politie heeft bij een controle in de directe omge ving van de koffieshops Check point en Miami in Terneuzen elf boetes uitgedeeld: vier voor wild- plassen, twee voor het niet dragen van de autogordel, drie voor ver keerd parkeren, één voor niet handsfree bellen en één voor fiet sen zonder licht. terneuzen - Speeltuin Oranje kwartier in Terneuzen kan een schenking van 1400 euro tegemoet zien. Het is de opbrengst van de succesvolle najaarsbeurs van de stichting Kinderkleding- en Speel goedbeurs, die zaterdag werd ge houden in het Zeldenrust-Steelant- college. Er werd vooral winterkle- ding en speelgoed verkocht. door Edy de Witte TERHOLE - Terhole vierde dit week einde met veel vertoon en vooral plezier de tiende editie van het dorpsfeest. Het organisatie-comité pakte in en nabij de feesttent in de dorpskern uit met een driedaags programma, dat in het teken stond van 'the best of tien jaar dorps feest'. De hoogtepunten uit het verleden kwamen weer aan bod. De keuze van de favoriete artiesten viel op de regionale zanger Harrie Bakker en de rockband Suck on This. Zij traden zaterdagavond op tijdens de drukbezochte feestavond. Het spits van het bindingsfestijn in de gemeenschap was vrijdaga vond afgebeten door hypnotiseur Patrick Pickart. De jeugd nam hier na de fakkel over bij de disco. Zaterdagmorgen studeerden zo'n vijftig jonge kinderen circusacts in. Als apotheose vertoonden ze hun kunsten in de piste voor ouders en andere belangstellenden. Als sportief onderdeel kwamen die middag acht teams in het strijd perk voor de zeskamp. De klim -en glijbaan en puzzelstukken grabbelen in een berg stro leidden tot hilarische taferelen. De zes kamp werd gewonnen door het team Harry Hangzak. Na de licha melijke inspanning schoven ruim 120 personen aan tafel voor de dorpsbarbecue. Hierna gingen alle Terholense jeugd komt tenauwernood de zeephelling op. foto Peter Nicolai remmen los op de feestavond. Gis termorgen was er eerst een stukje bezinning bij de gezinsmis. Het feest werd afgesloten met een schieting op de liggende wip. Co mitélid Luciën van de Walle noem de het een geslaagd jubileum. „Jong en oud hadden het naar de zin. Voor de sociale contacten een prachtig evenement." TERHOLE - Op vijf verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen heeft de politie hennepkwekerijen opgerold. Agenten troffen in totaal 545 hennepplanten aan, plus 2957 stekjes en 241 gram gedroogde hen nep. In Kapellebrug werd een per soon aangehouden. In Graauw trof de politie ook nog twee nep- pistolen aan. EVERCEM-RIEME - Ruim 300 bewo ners van 130 woningen in het ka naaldorp Rieme op de westoever van het Kanaal Gent-Ternenzen zijn gisteren geëvacueerd. Dat ge beurde nadat bij saneringswerken op het terrein van Total een Ameri kaanse vliegtuigbom was gevon den. De bewoners van zeven stra ten rond de vindplaats moesten 's morgens om acht uur hun huis verlaten. Een aantal van hen werd opgevangen in een sportcentrum in Evergem. Nadat de bom in de loop van de middag door de Dienst voor Opruiming van Ont- ploffingstuigen onschadelijk was gemaakt, konden de bewoners te gen de avond terug naar hun huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63