overbodige luxe bij Zuidbos t m Te veel op Zeeuwse jeugdbrandweer doet het goed in finale Dj Tiger en jumpstyle bij disco van CJV Verkeersongeval op Vlissingse kruising 'Stage lopen bij Jezus' via kerken Westhoek Politie houdt controle indrinken in Dirksland Nieuw fietsteam deelt eerste bonnen uit Lezing over leven in resonantie in Qint SI* VW1 s PZC Maandag 1 oktober 2007 1 5 Het aanbod is divers, maar Van Oorschot streeft nog steeds naar uitbreiding van het aantal deelnemers aan de biologische markt in Noordgouwe. Dat 'kost' echter standplaatsvergunningen. Over de kwestie ligt Van Oorschot sinds begin dit jaar met de gemeente in de clinch. foto Marijke Folkertsma SCHERPENISSE - Een 51-jarige man van Schouwen-Duiveland is in de nacht van zaterdag op zondag aan gehouden in Scherpenisse voor het rijden onder invloed. De man had tweeënhalf keer de toegestane hoeveelheid alcohol op. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur. ZWOLLE - De Zeeuwse jeugdbrand weer heeft zaterdag goed gescoord tijdens de landelijke finale hoge druk in Zwolle. De jeugdploeg Borsele-Goes werd landskampioen. De aspiranten- groep uit Bruinisse sleepte de tweede prijs in de wacht. Tijdens de wedstrijd moest een brand in een molen worden bestre den. Geen gemakkelijke opdracht, om dat er zowel in technisch als tac tisch opzicht veel van de jonge deelnemers wordt verwacht. Het was voor het eerst dat de jeugdpost Bruinisse uitkwam in een landelijke finale. Volgende week is het de beurt aan de aspiranten en junioren van de jeugdbrandweer Westerschouwen. Zij strijden in Hoorn in de cate gorie lage druk om de nationale ti tel. ZIERIKZEE - In gebouw de Drie hoek aan het Kerkhof Noordzijde 8 in Zierikzee houdt het CJV Zie- rikzee zaterdag disco. Aan het feest wordt meegewerkt door dj Tyger. Er is leuke muziek en - natuurlijk - aandacht voor jumpstyle. De dis co is bedoeld voor jongeren van zes tot vijftien jaar. De avond be gint om 19.30 en eindigt om 21.30 uur. Jeugd mag gratis naar binnen. VLISSINGEN - Een 18-jarige automo bilist uit Veere is op een kruising op de Nieuw-Vlissingseweg in Vlis- singen tegen de auto van een 21-ja- rige Vlissingse gebotst. De jongen dacht nog over te kunnen steken, maar moest vlak voor de stop- streep alsnog op de rem omdat het licht op rood sprong. De Vlissingse kwam uit tegenovergestelde rich ting aanrijden. Zij is met nekklach- ten naar het ziekenhuis gebracht. RENESSE - In het kader van Wind kracht 8 wordt in de Westhoek be gonnen met de cursus Stage lopen bij Jezus. Uitgangspunt is dat niet alleen theorie er toe doet, maar juist ook ervaringen in de praktijk. De cursus begint donderdag en is om de twee weken. Meer informa tie is te krijgen bij T. Neeleman (461923) of W. Lemkes (676125). Windkracht 8 is een samenwer king tussen zeven kerken. DIRKSLAND - De politie heeft zater dag in Dirksland een indrinkcon- trole gehouden. Bij iedere bezoeker van een disco feest in de Victoriahal is een blaas- test afgenomen. Jongeren onder de zestien jaar werd de toegang ge weigerd. Van de 232 bezoekers mochten uiteindelijk acht jonge ren niet naar binnen. Zij zijn door hun ouders opgehaald. MIDDELHARNIS - Het gloednieuwe fietsteam van de politie district De Eilanden heeft dit weekend de eer ste bekeuringen uitgedeeld. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft het team gesurveilleerd in de buurt van het winkelcentrum en uitgaansgebieden in Middelharnis. Eenentwintig mensen gingen op de bon - onder meer voor het drin ken van alcohol op straat, wildplas- sen, nachtelijk rumoer schoppen en openbaar dronkenschap. BROUWERSHAVEN - In het Activitei tencentrum Qint in Brouwersha ven houdt Jenny Menheere-Ko- men op vrijdag 12 oktober een le zing over leven in resonantie en de kracht van het hier en nu. In re sonantie zijn, ofwel fysiek geaard zijn, voorkomt dat we energie van anderen overnemen of leeglopen. Menheere, die een praktijk voor healing en bewustzijn heeft, praat vanaf 20.00 uur. tijdens onze OPEN OEUR DAGEN BINNEN EN BUDEN zonwering kopen Wij nodigend pnj een k.n opendeurdagen. _21:00 u. Openingstilden- 0900.17.30 u. za. 10.°°-16n00on"e spectaculaire Kom OOK en panda's - dorrenl aanbiedingen op fe de showroonm Kom kijken naar onzev

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59