Zeeland Museum wordt opgeknapt i 13 Muziekkroeg d'Ouwe Smisse is niet meer Vijf kwekerijen ontmanteld 21 1 SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Drukte in Onderdak door DruMa-festival Restauratiewerk kan, als raad akkoord gaat, in najaar 2008 starten. Tegenvallende klandizie doet uitbater café besluiten te stoppen. Nieuw Zeeuws kamerorkest TY geeft eerste concert Tip? redzzee@pzc.nl Echte paardenkrachten voor de ploeg in Wolphaartsdijk Maandag 1 oktober 2007 ZIERIKZEE - De muzikanten zijn strak in het pak, de gezichten staan serieus. Glans en glimlach typeren de looks van de majo rettes. Het was showtime, zaterdag, tijdens het DruMa-festival in sportcentrum Onderdak in Zierikzee. Een lange rij aan drumfanfares en majorettepeletons trok een dag lang aan de goed gevulde tribunes voorbij. Dat laatste tot grote verbazing van wethouder W. Renden, die de afsluiting van het voor de twaalfde keer georganiseerde festijn verzorgde. „Gelukkig heb ben we goede tribunes", grapte hij over de smalle rugleuning- loze banken. „Maar ik kan u bijna beloven: bij de zestiende edi tie hebben we een nieuwe hal." foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het Stadhuismuseum in Zierikzee wordt volledig opge knapt. De plannen om het com plex bouwkundig grondig onder handen te nemen, liggen klaar. Schaart de Schouwen-Duivelandse gemeenteraad zich in het najaar achter de herinrichtingsplannen van het museum, dan kan het on derhoud na de zomer van 2008 be ginnen. De restauratieklus staat op zich los van de plannen tot herinrichting van het museum. Maar de gemeen te heeft die twee zaken wel gekop peld, zodat werkzaamheden op el kaar kunnen worden afgestemd. De grootscheepse opknapbeurt van het stadhuiscomplex dient ech ter sowieso te gebeuren, maakt M. Verduijn (beleidsambtenaar ruim te en milieu) duidelijk. De beno digde vergunningen liggen inmid dels ter inzage. Belangrijk onderdeel is het depot. „Het gebouw mist nu een aantal goede onderdelen om als museum te kunnen functioneren", aldus Verduijn. Om daar verandering in te brengen, wordt onder meer een installatie voor klimaatbeheersing neergezet. Eveneens ter bescher ming van de museumpracht wordt aan de oostgevel op het bin nenplaatsje van het complex een glazen tochtsluis aangebracht. Stukken kunnen zo naar binnen worden geloodst, zonder dat regen en wind het museum binnentrek ken. Bewust is gekozen voor een zo transparant mogelijke construc tie, geeft Verduijn aan. Voor het overige gaat het puur om onderhoudswerk aan het gebouw. In een dik boekwerk zijn de werk zaamheden vastgelegd. Die varië ren van het vernieuwen van dak leien tot de aanpak van voegwerk. Het Stadhuismuseum in Zierik zee wacht een grootscheepse op waardering. Behalve vernieuwing van het museum is sprake van re novatie van het complex. In feite het repareren van het cas co, zoals Verduijn het zegt. Maar desalniettemin geen simpele klus. Deels omdat de aanpak van histori sche gebouwen bepaalde specialis men vergt. „En het is ook een heel complex gebouw, met hier een hoekje en daar een gaatje." Parallel aan de renovatieplannen wordt verder gewerkt aan de ver nieuwingsslag van het museum. Al enige tijd zijn medewerkers druk doende met inventarisatie, schoonmaak en restauratie van de collectie. Het definitieve ontwerp, waarin zowel museumvernieuwing als ge- bouwherstel zijn opgenomen, wordt dit najaar gepresenteerd. In clusief bijbehorende kosten. door Esme Soesman ZONNEMAIRE - Hoe klein het plaats je Zonnemaire ook is, dorpskroeg d'Ouwe Smisse was altijd een kroeg met groot aanzien. Was ja, want het spraakmakende trefpunt van weleer is sinds van daag niet meer. Met een optreden gisteravond van Pure Sunday, is er afscheid genomen. De deur gaat dicht, heeft uitbater Frank Willem- se besloten. Met pijn in zijn hart, erkent hij meteen. „Ik vind het heel erg, was echt verliefd op die tent. Maar ik ben ondernemer ge noeg om te zien wanneer ik moet stoppen." Frank stapte, met zijn broer Hans, ongeveer anderhalf jaar geleden in het Zonnemairse avontuur. Hoe enthousiast ze ook waren, en hoe bijzonder d'Ouwe Smisse ook is, het wilde niet lukken. Klein dorp. Mensen van buiten moeten altijd de auto in voor een bezoek aan de Zonnemairse kroeg - schetsen de broers de situatie. Het slechte weer deed twee zo mers achter elkaar de spontane aanloop de das om. Natuurlijk: een vaste klantenkring opbouwen, kost tijd. Maar ook op andere vlak ken veranderde het één en ander bij de broers, zowel zakelijk als pri- TERHOLE - Op vijf verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen heeft de politie hennepkwekerijen opgerold. De politie trof verspreid over deze locaties 545 hennepplan ten aan, plus 2957 stekjes en 241 gram gedroogde hennep. In Kapel- lebrug werd een persoon aange houden. De meterkast werd daar verwijderd omdat deze gevaar op leverde. In Graauw trof de politie ook nog twee neppistolen aan. Tip? redactie@pzc.nl vé. „En dan houdt het ergens op." Het optreden van Pure Sunday is veelzeggend. „Ik ben met muziek begonnen, ik ga er ook zo uit", ty peert Frank. Het is zo'n beetje the ma van d'Ouwe Smisse, die - met gepassioneerd muziekliefhebber Jo Linssen een kwart eeuw aan het roer - faam tot buiten de grenzen van Schouwen-Duiveland ver wierf Na problemen met zijn ge zondheid is Linssen medio 2003 definitief gestopt. Job van zeven zit met zijn zusje Jitte van drie en oppas Adriënne op de bank gezellig televisie te kijken. Tijdens de onvermijdelij ke reclameblokken komt een spot je van Tena Lady voorbij. Een vrolijke, fietsende dame moet be wijzen dat kleine ongemakken dankzij Tena Lady een vrolijk fietstochtje niet in de weg hoe ven te staan. Job zit aandachtig te kijken, maar blijkt een kritische consu ment te zijn. Hij heeft sterke twij fels over het waarheidsgehalte van het filmpje, want op een goed moment waarschuwt hij de oppas: „Hé Adrie, daar moetje niet intrappen hoor. Je gaat er echt niet harder van fietsen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57