veel kwaliteit in deze ploeg' t1* Bejaarde Tholenaar ramt auto's en een huis Inwoners lanceren ideeën voor Veere Vijf kwekerijen ontmanteld Strand, wandelroutes en huizen moeten stadje aantrekkelijker maken. II ■MfVMI B PZC Maandag 1 oktober 2007 1 5 De aspiranten van de jeugdbrandweer Borseie-Goes willen weten dat ze (voor het eerst) landskampioen hoge druk zijn. De laatste nationale successen dateren van 1993 (aspiranten lage druk) en 1994 (junioren lage druk), maar toen ging het nog om de Goese jeugdbrandweer. foto Erik Schwartz THOLEN - Een 84-jarige Tholenaar heeft zaterdagmorgen in Tho- len-stad met zijn auto een ravage aangericht. Vier auto's, een tuin en een woning liepen door zijn ac tie schade op. 's Middags rond één uur kwam de man vanaf de Prinses Beatrixstraat gereden en liet op de kruising Machteld van de Gelrestraat met de Koningin Julianalaan een van links komende fietser voorgaan. Toen hij vervolgens optrok, botste hij op de auto van een 23-jarige au tomobilist uit Leiden, die van rechts kwam. Door de knal ramde de 84-jarige een geparkeerde auto, die op zijn beurt doorschoot en een andere geparkeerde auto raakte. Daarna reed de Tholenaar via een voor tuin tegen de deur van een aan grenzend huis. De ravage was enorm, wonderwel bleef de ge schrokken bejaarde, op een wond je aan zijn hoofd na, ongedeerd. Over de totale schade is nog niets bekend. door Emile Calon VEERE - Wandel- en fietsroutes, een strandje, de wallen beter zicht baar en in oude luister herstellen, niet langer parkeren op de Kaai en meer woningen. Zo luiden enkele ideeën die Veere aantrekkelijker moeten maken voor zowel (nieu we) bewoners als toeristen. Die ideeën zijn het resultaat van een serie gesprekken en bijeen komsten met bewoners en onder nemers. Tijdens de sessies bleek dat zowat iedereen vindt dat met de monumentale Grote Kerk iets moet gebeuren. Dat varieert van meer activiteiten in het gebouw tot het zeer karakteristieke pand verbouwen tot een luxe vijfsterren hotel of zelfs een appartementen complex. Door er een hotel of ap partementen in te bouwen, is het gebouw te behouden, zo luidt de redenering. Op het gebied van wonen zijn tal van ideeën geopperd. Zo zou bij voorbeeld in de te herbouwen Montfoortse Toren seniorenappar tementen kunnen komen, paalwo ningen aan de haven bij Oostwate ring, landhuizen ten oosten van Oostwatering en ook het Arsenaal kan verbouwd worden tot een se rie woningen voor zowel ouderen als jongeren. Daarnaast leeft ook de wens om in Veere woningen voor starters te bouwen en om nu eens serieus werk te maken van wonen aan het Oranjeplein. Een andere diepgekoesterde wens van de Veerenaren is een super markt. Door de gemeente wordt echter duidelijk gesteld dat het draagvlak voor zo'n winkel veel te klein is. Niet voor niets sloot enke le jaren terug de laatste super markt de deuren. Meer ligplaatsen voor de plezier- vaart, het autovrij maken van de Markt, meer hotels, een autoluwe kern en een restaurant of hotel in het munitiedepot zijn ideeën die leven bij inwoners en onderne mers. In opdracht van de gemeente is ook gekeken naar de financiële haalbaarheid van de ideeën. Een aantal levert geld op, een aantal kost geld. Dat laatste mag volgens de gemeente geen reden zijn om niets te doen. Door een beroep te doen op de subsidiepotten kun nen sommige ideeën toch worden uitgevoerd, zo is de verwachting. TERHOLE - Op vijf verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen heeft de politie hennepkwekerijen opgerold. De politie trof verspreid over deze locaties 545 hennepplan ten aan, plus 2957 stekjes en 241 gram gedroogde hennep. In Kapel- lebrug werd een persoon aange houden. In Graauw trof de politie ook nog twee neppistolen aan. JwjP graag samen MET u tijdens onze 0pen deur dagen binnen en buiten zonwering kopen nodigen u uit om te nemen ujdens opendeurdagen. „„.jv.00 u. Openingstijdendo „30 u. za. 10-00"16'0°onze spectaculaire w en profiteer van horren! Kom ook en tdeuren, verandas en aanbiedingen op 9» de showroom! Kom kijken naar onze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55