Zeeland 'Er zit gewoon Militair uit Kortgene krijgt taakstraf voor mishandeling Pedigree zoekt de mooiste hond Dwei,en op het ™ime sop voor nieuwe reclamecampagne Stadhuismuseum in Zierikzee wordt opgeknapt 14 I Maandag 1 oktober 2007 PZC B Duo slaat tijdens avondje stappen in Ede man bewusteloos. Meisje (3) gewond bij val van trap Vrouw beroofd in Goes Meezingmiddag in Ellewoutsdijk Hogeschool Zeeland King of the Channel Jeugdbrandweer Borsele-Goes landskampioen. Hondenbezitters laten opgedofte viervoeter poseren in Koudekerke. ZIERIKZEE - Het Stadhuismuseum in Zierikzee wordt volledig opge knapt. De plannen om het com plex bouwkundig grondig onder handen te nemen, liggen klaar. Schaart de Schouwen-Duivelandse gemeenteraad zich in het najaar achter de herinrichtingsplannen van het museum, dan kan het on derhoud na de zomer van 2008 be ginnen. De restauratie staat op zich los van de plannen tot herinrichting van het museum. Maar de gemeente heeft die twee zaken wel gekop peld, zodat werkzaamheden op el kaar kunnen worden afgestemd. „Het gebouw mist nu een aantal goede onderdelen om als museum te kunnen functioneren", aldus be leidsambtenaar M. Verduijn. Het definitieve ontwerp, waarin zowel museumvernieuwing als gebouw herstel zijn opgenomen, wordt dit najaar gepresenteerd. ARNHEM - Een avondje stappen in Ede is voor twee militairen, onder wie een man uit Kortgene, uitge draaid op een bezoek aan het Arn hemse Paleis van Justitie. Omdat zij vorig jaar augustus tijdens een ruzie een andere man volledig in elkaar sloegen veroordeelde de po litierechter hen tot taakstraffen en voorwaardelijke celstraffen. Beide militairen, 25 jaar oud en af komstig uit Kortgene en Utrecht, kregen het in een kroeg aan het Museumplein aan de stok met een groep medebezoekers. De onenigheid ging buiten door. De Utrechter liep naar een lid van de andere groep, deelde een keihar de elleboogstoot uit en begon de man te schoppen en te slaan. Zijn KAMPERLAND - Een driejarig meis je raakte gistermiddag in Kamper land gewond toen ze van een trap op een betonnen vloer viel. Het kind was in een woning aan de Stekeldijk in een onbewaakt ogenblik de trap opgeklommen. Zij kwam met haar hoofd op de vloer terecht. Het meisje werd per een ambulan ce naar het ziekenhuis vervoerd. Ook de traumahelikopter was inge zet. GOES - Een vrouw is zaterdagavond beroofd op de Goese Lijnbaan. Toen zij in haar auto zat, kwam een man op haar af en vroeg naar de tijden van de treinen. Nadat ze de deur had geopend en hem een papier met de tijden had gegeven, pakte hij haar tas en rende weg. In de tas zaten enkele tientallen eu ro's en persoonlijke documenten. even oude maat besloot ook een duit in het zakje te doen door de militair te helpen. Het slachtoffer raakte buiten bewustzijn en hield aan de mishandeling bloeduitstor tingen, een kapot gebit en een ge broken duim over. De Utrechter stelde tijdens de rechtszitting dat hij uit zelfverdedi ging heeft gehandeld. Hij vroeg de andere man gewoon om een vuur tje en kreeg vervolgens een trap te verduren. „Ik heb als reactie geslagen, maar niet geschopt. Later ben ik wegge rend omdat ik geschrokken was van mezelf', luidde de versie van de militair. Zijn kompaan zei al leen maar tussenbeide te zijn geko- Twee militairen, onder wie een 25-jarige soldaat uit Kortgene, zijn veroordeeld voor mishande ling van een man in Ede. Ze kre gen werkstraffen. ELLEWOUTSDIJK - 't Kerkje van El- lesdiek in Ellewoutsdijk houdt zon dagmiddag weer een meezingmid dag. Door het gevarieerde repertoire is het voor iedereen die van zingen houdt interessant. Lenie Stokman begeleidt de zang op piano. Tus sen de bedrijven door zijn er optre dens van de twee jonge muzikan ten Malou Remijn en Pien Malde- gem. De meezingmiddag begint om 14.30 uur. MIDDELBURG - Op het Kanaal door Walcheren bij Middelburg is zater dag de inmiddels traditionele roei- wedstrijd King of the Channel ge houden. Zesentwintig teams uit het bedrijfsleven, de gemeenten Vlissingen en Middelburg, de Roosevelt Academy en de Hoge school Zeeland namen het tegen elkaar op. De laatste won. men om de vechtersbazen uit el kaar te halen. Maar de officier van justitie geloof de de verhalen waarmee de solda ten op de proppen kwamen niet. Terwijl ze behoorlijk onder in vloed verkeerden besloot het duo de bewuste nacht de ander 'flink in elkaar te rammen', aldus de aan klager. Getuigen hadden namelijk gezien dat het wel degelijk de Utrechter was die met de matpar- tij begon. De politierechter veroordeelde de Utrechter tot 180 uur onbetaalde arbeid, naast vier maanden cel voorwaardelijk. Omdat de soldaat uit Kortgene een kleiner aandeel in de mishan deling had kreeg hij een lagere straf opgelegd: 150 uur werkstraf en drie maanden gevangenis voor waardelijk. Deze straffen zijn ge lijk aan de eis van de officier van justitie. door Frank Balkenende GOES - Eindelijk is het gelukt. De aspiranten van de jeugdbrandweer Borsele-Goes zijn zaterdag in Zwol le landskampioen hoge druk ge worden. De laatste jaar grepen ze steeds zilver, waarbij ze vorig jaar op een schamel puntje na Wester- schouwen voor moesten laten gaan. Hoofdleider L. de Jonge van de jeugdbrandweer: „We zullen maar zeggen: 'driemaal is scheeps recht'." Zaterdagavond komt het verlossen de telefoontje. „We zijn landskam pioen geworden!" In Goes berei den brandweerlieden en ouders een warm onthaal voor. Ze plak ken in allerijl letters op de kazerne deur: 'Aspiranten landskampioen'. Erom heen hangen ballonnen. Harry en Karien van Baal staan za terdagavond om kwart voor elf te glimmen. Hun dochter Myrthe (17) is het enige meisje in het suc cesvolle aspirantenteam. Boven dien is ze de nummer één, die de eerste verkenning bij brand uit voert. Ze moet haar ogen goed de kost geven, want als ze zaken over het hoofd ziet, scheelt dat veel punten. In de praktijk kan het le ven van een slachtoffer er van af hangen. „Myrthe zit al sinds haar twaalfde bij de jeugdbrandweer. Vooral het teamwerk spreekt haar aan", ver klapt vader Harry. „Onze dochter Eline die in Utrecht studeert, wil nu bij de brandweer van Zeist. En onze zoon Stijn zit bij de junioren van de jeugdbrandweer Borse le-Goes." Een brandweerfamilie dus? „Nou ja, ze hebben het niet van ons", prikt hij een duim op de borst. 'Jongens, de aspiranten komen er aan'. Enkele brandweerwagens sprinten weg om de kampioenen De aspiranten van de jeugdbrand- weer Borsele-Goes zijn zaterdag in Zwolle landskampioen gewor den. Debutant Bruinisse werd knap tweede. vanaf de Vierwegen bij Kapelle te escorteren naar Goes. Uiteraard met zwaailicht - 'daar hebben we netjes toestemming voor ge vraagd'- en af en toe een duw op de claxon. Onder applaus arriveert de rode stoet in Goes. „Het ging hartstikke goed, we waren een geoliede ma chine", grijnst een blije Willem Braam uit 's-Gravenpolder. Toch was het een pittige opdracht, zegt leider van de aspiranten Jaap van der Schraaf: „Brand in een molen is een lastige klus, zeker als er ook een slachtoffer is. Je komt er moei lijk in met al die trapjes. De vuur- belasting is hoog, want het is het allemaal hout. Spinraggen zorgen voor een snelle verspreiding van het vuur en als de kap vlam vat, kunnen de wieken op hol slaan." Laten ze toevallig vorige week nog hebben geoefend in de Goese mo len De Korenbloem. „Ik geloof niet dat dat de doorslag heeft gege ven", zegt hoofdleider De Jonge. „Er zit gewoon enorm veel kwali teit in deze ploeg, misschien wel meer dan sommige ploegen van de reguliere brandweer." Ook My rthe is tevreden. „Het ging zo goed als vlekkeloos. Zo'n brand bestrij den geeft een enorme kick." De Borsels-Goese aspiranten wil len nadrukkelijk ook hun collega's uit Bruinisse feliciteren met de tweede plaats. Knappe prestatie voor een debutant. Jeugdbrandweer y De jeugdbrandweer Borse le-Goes bestaat sinds 2001 en telt 24 leden: junioren van 12 tot 16 jaar, aspiranten van 16 tot 18 jaar. De wachtlijst telt tien jongeren. Een kwart van de jeugdbrand- weerlieden stroomt door naar het reguliere korps, waar ze wel met perslucht werken. De aspiranten zijn landskam pioen hoge druk geworden. De aspiranten kunnen komen de zaterdag in Hoorn ook kam pioen lage druk worden, net als de junioren lage druk. Een triple is dus mogelijk. door Miriam van den Broek KOUDEKERKE - In een winkelwagen tje van Intratuin in Koudekerke zit ten zaterdagochtend drie honden op een zachte badhanddoek. Het zijn de lievelingen van John Lank- haar uit Zoutelande. De drie teefjes zijn zojuist op de fo to gezet. Ze doen mee aan een wedstrijd van Pedigree. De leukste of mooiste hond van Nederland wordt het nieuwe model voor de Pedigree-reclame. In tientallen vestigingen van het tuincentrum konden trotse eigena ren hun honden laten fotografe ren. In Koudekerke moesten de deelnemers meteen 's ochtends al aanschuiven in de rij. Voor John is het niet de eerste keer dat zijn honden poseren. „Ik doe mee aan tentoonstellingen door het hele land en in België. Maar dit hier, is gewoon voor de fun hoor." Het zijn echte rashonden, vertelt hij. De grootste, een grijze hond met krulletjes, is een Bedlington terriër die Twinkle heet. De mid delste is een lichtbruine Skye ter riër, genaamd Magie. Het kleine zwartje is eveneens een Skye ter riër en heet Gwen. In hetzelfde winkelwagentje staat ook een kleine beautycase. Daarin zitten onder meer borstels en een nagelknipper. „Ik heb ze net even geborsteld, voordat ze op de foto gingen. Dat doe ik altijd", zegt John. Hij geeft de borstel door aan zijn moeder Coby, die laat zien hoe de Bedlington geborsteld moet wor den. Tegen de haren in, dus. John vertelt dat zijn honden elke zondag geborsteld worden. Van elf uur tot één. „Dat is een vast bor stelmoment", zegt hij. „Ik borstel ze buiten, op de tafel in de tuin. En daarna, om half twee, gaan we altijd naar de boulevard van Zoute lande. Dan gaan ze paraderen, net jes lopen. Dat is als training voor de wedstrijden." Van alle honden die in Nederland op de foto zijn gegaan voor deze actie, gaan er twaalf naar de finale. Zes finalisten worden gekozen door een vakjury. Daarnaast kan op internet ook ge stemd worden. Op die manier wordt bepaald wie de andere zes fi nalisten zijn. Van de twaalf overgebleven kandi daten wordt een professionele foto reportage gemaakt. Uiteindelijk be paalt diervoederoproducent Pedi gree wie de winnaar wordt. Die zal op een poster verschijnen in de volgende reclamecampagne. HANSWEERT - Vrolijke boel zondag in Hansweert. Overal klinkt getoeter. De muzikanten tijdens het Dweilbandfestival dragen kostuums in knalkleuren. Je kunt ook meevaren op De Onderneming, die het fiets-voetveer Hans- weert-Perkpolder onderhoudt. Aan boord vermaakt een dweilband zoals Te Zot uit Goes (foto) je toepasselijk met Yellow River, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54