Geen opzienbarende cijfers voor Vlissingen r* Lopen voor het goede doel DAGEN 'Jliü'J'üiH ■BUI m Hockeyteam is duidelijk sterker, maar boekt krappe i-o-zege. Erwin van der Linde- Neve zamelt geld in voor Tibet naar School. li! tl Edith Gerards Middelburg Winnende tijd: 3.33.44 L_ da Pieter Heggen Zuidland Winnende tijd: 2.55.57 AFTELLEN TOT DE door Peter Snelders GOES - Het was een goede dag voor de Zeeuwse hockeyteams. De vrouwen van Vlissingen wonnen met 1-0 van Shot, Rapide speelde doelpuntloos gelijk tegen Tempo en Olympia versloeg Geldermal- sen met 4-1. Bij de mannen boekte Rapide een belangrijke 3-2-zege op Derby. Onverdiend was de 3-2-ne- derlaag van Olympia bij DES. Vrouwen derde klasse: Vlissin- gen-Shot 1-0 De uitslag was niet il- d3 lustratief voor het spelbeeld. Vlis singen had de gehele wedstrijd een veldoverwicht en kreeg een aantal kansen. Gezien die mogelijk heden had de ploeg met ruimere cijfers moeten te winnen. In de af ronding ontbrak het juist aan scherpte. Zo werd er net naast ge schoten en kon de keepster van Shot enkele knappe reddingen ver richten. Brechtje de Schipper scoorde twaalf minuten na rust 1-0 uit een strafcorner. Daarna was Danielle Sturm nog dicht bij de 2-0. Tempo-Rapide 0-0 Rapide speel de opnieuw een degelijke wed strijd. Op het veld toonde het team zich duidelijk de sterkste. Met name in de tweede helft na men de Hulstenaren meer risico door met drie aanvalsters te spe len. Acht goede kansen werden niet benut. Het leek aan geluk te ontbreken. Tempo moest zelfs een bal van de lijn halen. Met het ge lijkspel bewees Rapide opnieuw dat het steeds beter aan het niveau van de derde klasse went. Vierde klasse: Geldermal- sen-Olympia 1-4 Een klinkende zege van een sterk collectief Verde digend kwam Olympia nauwelijks in de problemen en kon het op een betere spelopvatting bogen dan de thuisploeg. In de zevende minuut opende Daphne Verhoe ven namens Olympia de score. Na een individuele actie sloeg zij kort W4| Rapide begint steeds meer aan het niveau van de derde klasse te wennen. De vrouwen uit Hulst gaven in de derde klasse geen punten weg aan Tempo. voor rust ook de 0-2 binnen. Na de doelwisseling probeerde de thuisploeg de druk op te voeren. Olympia bleef echter de bal goed rondspelen. Na een mooie aanval scoorde Renee Pieters 0-3. Nadat de thuisploeg op 1-3 was gekomen, bepaalde Daphne Verhoeven de eindstand op 1-4. Mannen derde klasse: Rapi- de-Derby 3-2 Het jeugdige Derby oogde technisch beter dan de thuisploeg, maar Rapide compen seerde dat met inzet. In combina tie met scherpe counters dwong het de beste doelkansen af Op aan geven van Yannick van Putte open de Jelle Inghels de score: 1-0. Rapide ging op advies van coach Ab Klaijssens in de tweede helft fel van start. Het scoorde direct 2-1 via Jelle Inghels uit een strafcor ner. Derby kwam nog op gelijke hoogte. Vervolgens scoorde Joep Smits uit de rebound van een straf corner de winnende treffer voor Rapide. DES-Olympia 3-2 Olympia was de beter samenspelende ploeg Toch ontbrak het ook hier aan goe de afwerking. Bovendien speelde de arbiter een cruciale rol door Olympia een tweede strafbal te onthouden. Uit zo'n strafbal kwam Olympia overigens wel op 0-1 door Gijs Schueler. Voor rust werd het gelijk. In de tweede helft liep DES uit naar 3-1. Drie minu ten voor tijd scoorde Ingvar Neve op aangeven van Edwin Buijs. De gelijkmaker voor Olympia was dichtbij, maar bleef uit. PZC Maandag 1 oktober 2007 3 9 Eregalerij van de Kustmarathon door Koen de Vries VLISSINGEN - Hardlopen is niet zijn favoriete bezigheid, want dat is fiet sen. Toch debuteert Erwin van der Linde-Neve zaterdag tijdens de Zeeuwse Kustmarathon. Omdat hij op zoek is naar sportieve uitda gingen en naar manieren om geld in te zamelen voor Tibetaanse vluchtelingen. Eerder fietste de 33-jarige Vlissin- ger met zijn mountainbike van In dia naar Tibet, een tocht over 1200 kilometer met zes bergpassen bo ven de 4500 meter. Het geld dat hij inzamelde, kwam ten goede aan een fonds dat beheerd wordt door de Tibetaanse regering in bal lingschap en zich richt op de aller armsten. Dit keer schenkt Van der Lin de-Neve het sponsorgeld aan de stichting Tibet naar School www.tibetnaarschool.nlDe Vlis- singer heeft er hard voor getraind. Sinds april is hij bezig. Wilt u hem iets toestoppen, doe dat dan voor of na de marathon, want tijdens de marathon gaat hij behoorlijk snel. Vorige week, in de Goese Be- drijvenloop, legde hij de ruim 7 ki lometers af in een half uurtje en werd hij verdienstelijk 42e. Van der Linde-Neve heeft nummer 69. De sponsoractie van Van der Lin de-Neve is niet de enige tijdens de Kustmarathon. Er is ook een actie van KiKa, wat staat voor kinderen kankervrij. Vrijwilligers verkopen zogenaamde KiKa beren. Die wor den zaterdag en zondag verkocht Een vreemde eend in de lijst van winnaars is Sébastièn Schletterer. Hij was in 2004 een specialist op de 800 meter. Desondanks liep de Middelburger de marathon fluitend uit. Zijn tijd is nog altijd het parkoersrecord. Jan van der Marei en Martine Lust wonnen de Kustmarathon al twee keer. bij de start in Burgh-Haamstede (zaterdag van 10.00 uur - 13.00 uur en zondag van 7.00 uur - 10.00 uur) en bij de finish in Zoutelande (zaterdag en zondag van 12.00 uur - 17.00 uur). De gehele opbrengst van de beren (6,95 euro per stuk) gaat naar KiKa. Voor meer infor matie zie www.kika.nl. Erwin van der Linde-Neve zoekt sportieve uitdagingen voor sponsoracties. foto Ruben Oree! „Uitgerekend vandaag had ik een day-off. Vanaf de eerste kilometer voelde ik mijn spieren al. Ik heb eigenlijk nooit lekker gelopen." Sébastièn Schletterer Middelburg Winnende tijd: 2.46.50 Jan van der Marei Aarlanderveen winnende tijden: 2.48.03 en 2.51.40 Martine Lust Brielle Winnende tijden: 3.34.38 en 3.27.29 „Drie weken geleden heb ik de Jungfraumarathon gelopen. Die zat nog in mijn benen. Ik wilde hier gewoon lekker meedoen." „Het ging zo gemakkelijk. Ik zou bijna zeggen: is dit nu alles? Ik heb niet het gevoel dat ik een marathon gelopen heb, het was meer een lange cross." „Ik werk in Leiden en rijd na afloop wel eens naar Wassenaar. Maar het strand daar is vergeleken met dat van hier een asfaltbaan. Daar liep ik soepeitjes, hier zakte ik steeds weg." „Op de Stormvloedkering kreeg ik gewoon kippenvel. Ik zag kilometers verderop al die toeschouwers in de zon staan. Maar daarna werd ik verschrikke lijk misselijk. Ik heb overgegeven, dat wil je niet weten..." „Het was wel een zware wedstrijd, maar ik heb lange tijd met een groepje mannen kunnen lopen. Pas vanaf Westkapelle kwam ik alleen te zitten. Daardoor kan ik nu, zeggen dat ik toch nog hard heb moeten werken voor dit resultaat." PZC Felix Binlcewicz bron Roeland van Vliet Marlies Jongerius-Kort Zierikzee Winnende tijd: 3.03.14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41