Sport Vrijmoed wint saaie koers Primeur Zweistra en Hexagons Truppa Rinus van de Ven voor De stormvoSel maakt indruk bij net eerst op NK-podium Driedaagse voor meisjes-junioren start nationale zwemcompetitie Goede eindklassering X-treme jeugdrenners Indoor Zeeland niet helemaal van de baan Talent uit Rijswijk zal 54e ronde niet snel vergeten. Combinatie wint in Zweedse Flyinge Prix Saint George. Vlissingse motorcrosser rijdt in Oss rondenlang aan de leiding. Darters Bar de Belt boeken tweede succes Jansen in gouden estafetteploeg Attila 38 Maandag 1 oktober 2007 PZC door Koen de Vries GOES - Indoor Zeeland is nog niet helemaal van de baan. Het overleg tussen de eigenaren van de Zee landhallen en de organisatie van het elfdaagse paardensportevene ment is op initiatief van de Goese wethouder Van 't Westende nieuw leven ingeblazen. Inmiddels ligt er een nieuw voor stel van de directie van de Zee landhallen, waarin financiële con cessies zijn gedaan. De organisatie wijst het niet af, maar wil het eerst op papier zien. „Er lag al een voorstel waarmee beide partijen akkoord waren. Het is eenzijdig opgezegd door Libéma, de eigena ren van de Zeelandhallen", zegt or ganisatievoorzitter Piet Huige. „We willen nu eerst zeker weten dat ze het voorstel dat ze doen ook zullen nakomen. Libéma heeft zich geen betrouwbare part ner getoond." Wat Huige betreft is de eerstko mende editie van Indoor Zeeland, begin 2008, van de baan. „Het is oktober, dus veel te kort dag om nog iets te organiseren. De spon sors zien ons al aankomen. Wat mij betreft praten we over 2009. Of Libéma moet iets heel speciaals komen." door Koen de Vries KWADENDAMME - Over de 54e Ron de van Kwadendamme zal niet lang worden nagepraat. Ondanks de vele voorinschrijvingen versche nen zaterdag nog geen veertig wiel renners aan de start. Bovendien kende de wedstrijd een saai ver loop en regende het tijdens de slot fase in het anders zo vriendelijke Bevelandse dorp. Maurice Vrij moed zal een van de weinigen zijn die zich de wedstrijd nog lang zal herinneren. De 18-jarige renner uit Rijswijk boekte in Kwadendam me zijn allereerste zege bij de elite renners zonder contract. Het zag er allemaal zo prachtig uit. Op de startlijst stonden zaterdag morgen zeventig namen, een hoog aantal voor Zeeuwse begrippen. In de loop van de dag regende het echter afmeldingen en toen om 16.00 uur het startschot klonk, ble ken er ook nog eens vele renners zonder tegenbericht te zijn wegge bleven. Dankzij twaalf zogenaam de bijschrijvers gingen er toch nog 39 renners op pad voor een koers over tachtig kilometers. Al na een paar ronden bleek ech ter dat een kwart van dat schame le aantal tot de kanslozen behoor de. Ze werden er door het peloton meteen afgereden. Bovendien vie- door Koen de Vries GOES - Thamar Zweistra heeft met het paard Hexagons Truppa voor het eerst een internationale dres- suurwedstrijd gewonnen. De ama zone en de zevenjarige ruin won nen zaterdag in het Zweedse Flyin ge de Prix Saint George met een score van 66,95%. Het was een onverwachte zege. De combinatie kwam als een van de eersten in actie en overleefde alle proeven van de concurrentie. „Er waren nog een paar dingen die be ter konden", vond haar trainer/ door Rudy Boogert OSS - Rinus van de Ven heeft giste ren voor de eerste keer in zijn car rière het podium gehaald in het Open Nederlands Kampioen schap. De motorcrosser uit Vlissin- gen sloot de vijfde ONK-wedstrijd in Oss af op de derde plaats. Ook in het totaalklassement staat Van de Ven derde, achter Joel Roelants en Erik Eggens. Met name in de tweede manche vestigde Van de Ven zijn naam. Hij reed zo'n twintig minuten aan len de beslissingen al na tien kilo meter. Eerst vertrokken Maurice Vrijmoed en Rob Disseldorp uit Rijpwetering uit het pelotonnetje en even later sloten Frank Wiers tra uit Burgum en Kasper Schotte uit Rozenburg aan. Hun voor sprong kwam nooit in gevaar en in bijna gesloten formatie reed het kwartet naar de finish. In de slotkilometer probeerde de 22-jarige Disseldorp zijn twee over gebleven tegenstanders - Kasper Schotte had moeten lossen - te ver rassen en zo zijn twaalfde seizoen zege binnen te halen. coach Leunus van Lieren. „Maar niemand bleef foutloos. Het is prachtig dat Truppa nu al wint. Het paard is nog maar zeven, hij mag dit jaar voor het eerst aan in ternationale wedstrijden mee doen. Truppa was het jongste paard van de wedstrijd." Gisteren eindigden Zweistra en Truppa in de Intermediare I als vierde. Die plaats gaf bijna even veel voldoening als de eerste plaats van een dag eerder. Van Lieren: „Truppa scoorde ruim 69%. Voor een paard van zeven is dat op dit niveau super." De wedstrijd werd gewonnen door Anky van Gruns- ven. Ze scoorde met Nelson 73%. De Zweedse Tinne Vilhelmson werd tweede, de Nederlandse Stép- de leiding. Uiteindelijk werd hij in die manche vierde. „Misschien had ik ook nog wel derde kunnen worden, maar ik heb Roelants voorbij laten gaan. Ik wist dat ik met die vierde plaats nog steeds op het podium zou staan. Ik wilde dus geen risico's nemen." Ook in de eerste manche reed Van de Ven een tijdje op kop. Eggens en Roelants kwamen uiteindelijk voorbij, maar de derde plaats gaf Van de Ven niet meer uit handen. Over twee weken is in Mill de laat ste ONK-wedstrijd. Van de Ven: „Theoretisch kan ik nog winnen, maar ook nog tiende worden. Het zou mooi zijn als ik derde kon blij ven." De jump was Wierstra te machtig, maar Vrijmoed sprong in het ach terwiel van Disseldorp en ging in de laatste rechte lijn erop en er over. Vrijmoed had zijn zege voor een deel te danken aan zijn ploegge noot Johnny Hoogerland uit Yerse- ke. Beiden rijden voor de Van Vliet-formatie. Zodra de Zuid-Hol lander in de vluchtgroep zat, hield Hoogerland de benen stil. Mede daardoor kwam een georgani seerde jacht nooit op gang. „Ik heb Johnny dit jaar veel geholpen en hij wilde vandaag iets terug doen", hanie Peters derde. Van Grunsven schreef in Zweden ook de Grand Prix op haar naam. Met Painted Black bleef ze de Zweed Jan Brink en de Mexicaanse Pujols voor. Tha mar Zweistra werd in die wed strijd met Kyrain 14e met 64%. Gisteren, tijdens de kür op mu ziek, trok Zweistra Kyrain terug. Haar paard was enigszins kreupel vanwege een probleem met een hoef. Deze wedstrijd werd gewon nen door Jan Brink, voor Louise Nathhorst. Thamar Zweistra en de zevenjari- ge ruin maken in Zweden hun in ternationale doorbraak. De ama zone en de piepjonge ruin win nen de Prix Saint George. door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - De Stormvogel is de nationale zwemcompetitie goed begonnen. Nu de competitie een andere op zet heeft gekregen, waarbij spor ters maar in één leeftijdscategorie voor de punten kunnen zorgen, wordt er meer en meer de nadruk gelegd op de breedte van de sport verenigingen in Nederland. De Vlissingers hebben de beste papie ren behaald in de B-afdeling, met een score van 6190,67 seconden wordt er gemikt op een hoge rang schikking. In Breda kwamen de Vlissingers sa men met De Schelde in actie. De belangrijkste prestaties kwamen niet alleen van de gebruikelijke topzwemmers als Judith Stap en vermeldde de getalenteerde win naar na zijn zege. Daarmee nam Hoogerland een klein risico. Sa men met Disseldorp en de niet in Kwadendamme aanwezige Marco Bos staat hij aan kop van het klas sement van de renner met de meeste seizoenzeges. Alle drie stonden op elf Dat bleef zo, dankzij de geslaagde - sprint van Vrijmoed. „Normaal ge sproken sprint ik als een strijk- ijzer", gaf hij aan. „Maar nu kon er in de laatste meters weinig mis gaan. Hij zat in de wind en ik in zijn wiel. Ik geloof niet dat Dissel dorp zo'n sterke sprint heeft." De inwoner van Rijpwetereing, het ge boortedorp van Joop Zoetemelk, moest dat beamen. Desondanks maakt hij een goede kans het win naarsklassement - dat geen geld, al leen eer oplevert - te winnen. Ter wijl hij nog diverse criteriums in den lande afwerkt, rijdt Hooger land de Franco-Beige, een zware etappekoers in Noord-Frankrijk en Zuid-België voor profs en ama teurs. Er gaan zestien Pro-Tour teams van start. Hoogerland werd elfde, de sprint van de achtervolgende groep werd gewonnen door -Peter van Agt- maal uit Huijbergen. Maurice Rijswijk won de 54e ron de van Kwadendamme. Ploegge noot Johnny Hoogerland uit Yer- seke werd elfde. Aan de ronde deden circa veertig renners mee. GOES - Na de Juniorendriedaagse voor jongens krijgt Zeeland ook een Juniorendriedaagse voor meis jes. Het wielercomité dat jaarlijks de Omloop van Borssele organiseert, houdt komend jaar van 25 tot 28 april ter gelegenheid van de 25e editie in en om 's-Heerenhoek een driedaagse voor de beste ju nior-meisjes, die meetelt voor de wereldbeker. De wedstrijd bestaat uit een korte etappe, een rit over het parkoers van de Omloop, een tijdrit en een rit in lijn. Zoals gebruikelijk wordt op zater dag de wedstrijd voor vrouwelijke eliterenners gehouden. Ook zijn er wedstrijden voor junior-jongens. Sonny Corré, maar ook van Eelco van Gemert en Jan Brink. Bij de vrouwen moest de jeugd het team completeren, die dat heel goed deed. De Schelde kon tevreden te- rugkijken op de eerste ronde, waar Kevin Hondsmerk met 4.18,25 een Zeeuws jaargangsrecord zwom op de 400 meter vrije slag. In de districtscompetitie waren er uitstekende prestaties van de Mid delburgse vereniging Luctor et Emergo. Zij mikken dit seizoen op promotie naar de landelijke C-afde- ling en met zwemmers als Joeri van Wallenburg, die onder meer 1.01 op de 100 meter vlinderslag zwom, en Bob Dalmeijer (voor het eerst onder de minuut op de 100 meter vrije slag), beschikken zij over veel potentie. HONSELERSDIJK - Bij de landelijke kampioenschappen mountainbike jeugd heeft Aimee Schoe uit Vrouwenpolder de afsluitende wedstrijd gewonnen. Ook in het eindklassement eindigde ze als eer ste. In categorie 3 werd Erik Boer uit Wolphaartsdijk derde en Martijn de Vrieze uit Renesse achtste. Middelburger Milan Vader won het eindklassement in categorie 4. In categorie 6 werd Niels van de Boomgaard uit Kattendijke twee de in de wedstrijd en het eindklas sement. Britta Schoe uit Vrouwen polder werd derde. OOST-SOUBURG - Drie Zeeuwse teams kwamen zaterdag uit in de tweede ronde van de Superleague Darts. Het team van Bar de Belt uit Oost-Souburg speelde tegen De Salamander, het enige volledi ge damesteam in de competitie. Met een eindstand van 7-3 kon den Wander Snoeck, Jelger Tuins- tra, Wybren Tuinstra en Jean-Paul van Acker de tweede overwinning in de league op hun naam schrij ven. Red Lions uit Sas van Gent won met 9-1 glansrijk van De Apollo uit Vlijmen. HVM Darts Middel burg verloor met 3-7 van De Boe mel Dordrecht. AMSTELVEEN - Wouter Jansen uit Souburg heeft in Amstelveen met zijn team van Attila uit Tilburg de Nederlandse titel behaald op de 4 x 1500 meter. Het Attilateam, bestaande uit Ron Szegetti, Gijs Peters, Wouter Jan sen en Luc Schout, pakte de titel na een spannende strijd met Lei den Atletiek in een tijd van 16.23.21. Leiden Atletiek noteerde 16.25.20. Vrijmoed rijdt aan kop in de Ronde van Kwadendamme. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40