voor alle volgers s dicht bij de wereldtitel 1 Interessante judoblessures Strijd om de site bij Kloetinge Doping bepaalt sportuitzendingen Vader neemt motor van zoon in beslag PZC Maandag 1 oktober 2007 3 7 tm partij en pakt ze haar vierde wereldbekerzege van 2007. foto Marcel Antonisse/ANP Wereldbeker judo In haar vijf partijen in de klasse -63 kreeg Elisabeth Wille- boordse geen enkele score te gen. De Canadese Jennie Bon sant (1e ronde), de Fran^aise Rizlein Zouak (3e ronde) en de Nederlandse Anicka van Em- den (halve finale) versloeg ze op ippon. Alleen tegen Alice Schlesinger (2e ronde) moest ze tot het ui terste gaan. De Israëlische scha kelde haar uit op het EK in april en werd zaterdag pas ver schalkt met een golden score. In de finale trof ze de Oosten rijkse Claudia Heill, van wie ze op het WK van twee weken ge leden heel eenvoudig won. Nu scoorde ze een yuko en maak te ze de partij geconcentreerd af. Anicka van Emden was de tweede Nederlandse op het po dium van de klasse -63. Ze won de kleine finale van landge note Margot Wetzer. Net als Elisabeth Willeboordse veroverde Edith Bosch (-70) het goud. Zij mocht de arbiter die de finale leidde bedanken. Twee seconden voor het ver strijken van de tijd stond ze nog achter, maar toen gaf de scheidsrechter tegenstandster Böhm (Dui) een strafje, waar door Bosch won. Claudia Zwiers (-78 kg) en Henk Crol (-100 kg) hebben _brons-gewonnen. Mark-Huizin— ga (-90 kg) greep een zilveren plak. en figuurlijk een onverzettelijke ju doka op de mat - won ze vijf par tijen op rij. „In de eerste twee ron den heb ik nog wel echt zitten vechten. Ik wilde toch goed over komen in Rotterdam. Maar daarna besefte ik dat ik niet per se hoefde te winnen en dat ik hier was geko men om goed judo te laten zien. Toen werd ik dus wat vrijer en ging het ook makkelijker." Trots toonde Willeboordse de gou den medaille aan de verzamelde Nederlandse sportpers. „Goud is normaal gesproken mooier dan zil ver en brons, maar ik heb mis schien toch wel iets liever brons op een WK dan goud op een we reldbekertoernooi." Door die bronzen WK-medaille kan de 29-jarige studente genees kunde namelijk relatief ontspan nen toeleven naar de Spelen van Peking. „Ik moet in de loop van 2008 nog wel vormbehoud tonen, maar daar zit ik niet over in. Het belangrijkste is dat ik geen blessu res oploop. Ik ga niet meer over de grens op een training. En als ik echt moe ben, zal ik dat nu wel op tijd aangeven. Aan mij zal het dus niet liggen." Doordat Willeboordse dit jaar vier wereldbekerzeges boekte en het WK-podium haalde, weet ze dat ze één van de favorieten voor olympisch goud is. Voorheen zou ze moeilijk met die druk hebben kunnen omgaan, maar tegenwoor dig is ze mentaal ijzersterk. „Het maakt mij niet meer uit of ik favo riet ben of niet. Ik weet dat ik van iedereen kan winnen." Door haar vroege uitschakeling op het EK in april besefte ze dat ze an ders moest gaan judoën. Toen heeft ze een grote mentale slag ge maakt: ze moest niet meer bang zijn om te verliezen, maar genie ten van de mooie sport. „Dat is mijn belangrijkste stap van dit jaar geweest. Mentaal sta ik er nu goed voor. Maar op judotechnisch ge bied zie ik nog steeds wel wat ver- beterpunten. Dat biedt dus per spectief voor de Olympische Spe len." Liuzzi (achtste) een tijdstraf kreeg. De Italiaanse Toro Rosso-rijder had onder gele vlaggen ingehaald, wat verboden is. Sakon Yamamo- to, de Spyker-Japanner die zowel vrijdag als zaterdag nog voor eigen publiek crashte, kwam als twaalf de over de finish. Koploper Hamilton heeft met twee races te gaan twaalf punten voorsprong op Alonso, de twee voudige wereldkampioen. De 22-ja- rige zou volgende week in Shang hai al de jongste wereldkampioen en de eerste gekleurde winnaar in de Formule 1 kunnen worden. De Brit finishte in de stromende regen met meer dan acht secon den voorsprong op de Fin Heikki Kovalainen, die voor het eerst op het podium stond in zijn Renault-carrière. Zijn landgenoot Kimi Raikkönen werd derde. Op de ranglijst staat de Ferrari-cou- reur ook derde met zeventien pun ten achterstand op Hamilton. Hamilton pakte zijn vierde titel in zijn eerste seizoen in de Formule 1 onder zware omstandigheden. Het was de eerste keer sinds Brazilië in 2003 dat een race gestart werd met een safetycar wegens het weer. Er waren hevige regenbuien en hing mist. Na negentien ronden verscheen de safety car opnieuw. De cou reurs reden gemiddeld twee minu ten en dertien seconden per rond je, 40 seconden langzamer dan normaal. Honda-rijder Rubens Barrichello, die als tiende finishte, was het duidelijkst in zijn bewoor dingen: „Het was levensgevaarlijk. Er had vandaag iemand dood kun nen gaan." Hamilton maakte tijdens de race licht contact met de BMW van Ro bert Kubica, maar bleef op de baan. Alonso had minder geluk. De Spanjaard werd geraakt door Torro Rosso-rijder Sebastian Vet- tel, slipte en reed zijn auto in puin. Hamilton vond dat hij geluk had gehad de eindstreep te halen, maar droomde aan het eind van de race al van een titel. „Er gingen een hoop dingen door mijn hoofd heen. Tijdens de laatste rondjes dacht ik aan races die (Ayrton) Senna en (Alain) Prost ooit heb ben gereden. Ik krijg nu echt het gevoel dat ik iets ga presteren op hun niveau." „We zullen over deze wedstrijd napraten en eventueel maatregelen nemen. Als we dat doen, dan vertellen we dat niet aan de pers." Ajax-trainer Henk ten Cate in het Parool na afloop van het nipt gewonnen bekerduel bij Kozakken Boys. Hij nam maatregelen en deze stonden de volgende dag gewoon in de krant. „Ik heb vorige week die documentaire over 9/11 gezien en ik kan me daar zorgen over maken. Uruzgan, Pakistan, Afghanistan, Irak, elke dag is het ellende. En dan maken wij ons druk over 4-3-3 en 4-4-2." PSV-spits Danny Koevermans relativeert het belang van voetbal. In Sportweek. „Ja, ik ben aan mijn vierde huwelijk bezig. So whatBen ik de eni ge in de wereld Voormalig tennisser Björn Borg in de Volkskrant. „Als je Sneijder manieren had geleerd, was hij nog beter geweest. Ajax heeft een kans voor open doel gemist." Basketbalcoach Ton Boot in VI. „Ligt er een fotograaf van Weekend in de bosjes voor mijn apparte ment te wachten tot we naar buiten komen. Op zondagochtend! Goh, wat heb ik een medelijden met die gozer." Tennisser Raemon Sluiter over zijn relatie met hockey ster Fatima Moreira de Melo. In Sportweek. „Als die pannenkoek nou gewoon aanbelt, dan laat ik hem bin nen, kan hij een fotootje schieten en krijgt hij nog een bakkie thee ook." Wederom Sluiter in Sportweek. Tijdens de tweede dag van het wereldbekertoernooi judo in Rotterdam vielen Bryan van Dijk (schouder uit de kom) en Henri Schoeman (vleeswond aan middelvin ger) uit met blessure. De Middelburgse Elisabeth Willeboordse had het ook opgemerkt. „Ik blijf er liever weg van. Ik hoef dat op zo'n dag niet te zien", zei ze. „Maar ik moet toegeven: het is ook wel weer interessant voor mij." Willeboordse studeert name lijk geneeskunde in Rotter dam. De ARD zond gisteren in Duitsland de marathon van Berlijn rechtstreeks uit, evenals de finale van het WK vrouwenvoetbal. Het WK wielrennen in Stuttgart was slechts in samenvatting te zien vanwege alle dopingaffai- res. Toch was doping ook on derwerp van gesprek bij de marathon, die gewonnen werd door Haile Gebrselassie. Zijn manager: „Ik vind het best dat die Duitsers zo'n jacht maken op doping. Maar het moet wel een beetje nor maal blijven, ze moeten geen Gestapo-achtige methodes gaan hanteren." NUMMER De voetbalvereniging Kloe tinge is tegenwoordig in het bezit van twee websites. Naast de clubsite (www.kloe- tinge.nl) hebben enkele spe lers van de hoofdmacht nu ook een eigen site ontwor pen, www.vvkloetingei.nl. Waarom twee sites? Om de doodeenvoudige reden dat de spelers de clubsite te mager tjes vonden. In hun ogen wa ren de gegevens vaak niet ac tueel. Dat schoot de makers van de clubsite weer in het verkeerde keelgat en dus is de strijd in alle hevigheid losge barsten. Motorcrosser Bas Verhoe ven ontbrak gisteren bij de vijfde wedstrijd van het Open Nederlands kampioen schap (ONK) in Oss. De rijder uit Best had een opval lende reden daarvoor: zijn va der heeft zijn motor afgeno men. Verhoeven senior greep in omdat junior onvoldoende presteerde in het WK-circuit. „We hadden afgesproken dat ik voor eind augustus een be paald niveau moest halen, an ders zouden we stoppen", al dus Bas Verhoeven. „Ik haal de dat niveau niet en dus hield het op." Nederland is gisteren op het wereldkampioenschap wielren nen in Stuttgart als tweede geëindigd in het medailleklas sement. Met het goud voor Lars Boom (tijdrit voor beloftes), het zilver van Marianne Vos (wegwedstrijd voor vrouwen) en de bronzen plak van Stef Clement (tijdrit voor mannen) pakte de Oranje-equipe net zo veel medailles als nummer één Italië. De Zuid-Europese equipe pakte echter twee gouden medail les. Thuisland Duitsland kwam met één gouden medaille uit op de gedeelde derde plaats. In totaal vielen elf landen in de prij zen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39