Fortis moet in slotfase AKC laten gaan GUUSMeeuwis Tjoba is ellende van vorige week tegen Swift nog niet te boven. Marcelle de Kam ziet in paard PamPam de opvolger van lbouche Zware nederlaag futsallers Sranang Podiumplaatsen voor judoka's Bart Oierckx weg bij Apollo'69 Eversdijk derde tijdens studententitelstrijd Vrouwen EMM knap langs Saturnus Zege Tholense Boys bij Kogelvangers 34 I Maandag 1 oktober 2007 PZC Aanval van Ondo op de korf van 't Capproen. De topper in de derde klasse eindigde in 10-10. foto Ruben Oreel door JaapJan Ritsema GOES - Wisselend succes voor de Zeeuwse korfbalclubs in de vierde speelronde. In de hoogste regio nen kregen Fortis, All Ready en Tjoba klop. Positieve uitschieter was Swift dat de eerste punten bin nen haalde. AKC-Fortis 16-10: Fortis maakte het de tegenstander knap lastig, maar kende een slap eerste (5-1) en een kapot gespeeld laatste kwar tier. „Er lopen een paar bepalende toppertjes rond bij AKC", was de analyse uit het Fortiskamp na het geflatteerde verlies. In Almelo werd de overgangsklasser al vroeg op achterstand gezet, wist zich bij rust terug te knokken naar 6-6 en liep zelfs door naar 6-8. Breekpunt was de afgekeurde 10-10. Scores Fortis: Niels Bebelaar 3, Remco Crucq, Elze Blankenburgh en Wander Koole allen 2, Mark Trimpe 1. De Vinken-All Ready 16-14: Be rusting bij All Ready na de vierde verliespartij. Een extra pijnlijke de ze keer, omdat de onderste vier ploegen in twee rechtstreekse duels uitmaakten wie onderaan aan moest sluiten. Rust Roest-Tjoba 16-13: Liever werden coach en spelers er niet meer aan herinnerd, maar de nega tieve ervaring van vorige week had zijn weerslag in Eindhoven. Niels Westmaas was niet van de partij vanwege een schorsing van drie duels. Slechts op twee momenten kon de eersteklasser dichtbij de Eindhovenaren komen. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas en Ger- ben van Boven beiden 4, Sander Harinck 2, Esther van Boven, Melissa de Jonge en Jojanneke Fokke allen 1. Swift-Sagitta 17-8: Vanaf de start was een gretig Swift de Ridderker kers de baas. Sagitta vond door Middelburgse slordigheden bij rust nog aansluiting tot 10-6. „Daarna werd het een veredelde trainingspartij", aldus trainer Ralf Gillissen, die de ploeg zag doorsto men van 12-6 naar 17-8. Scores Swift: Richard Geldof 5, Rob San- derse 4, Ivo de Hond en Anita Hoekstra beiden 3, Paul van den Berg 2. Oranje Nassau-TOP 9-14: TOP had in Vlaardingen weinig te duch ten. Coach Edwin Coppoolse was vooral te spreken over het aanval lende niveau van zijn ploeg: „Scherp in de korte kansen en sterk in de rebound." Scores TOP: Jantine Meulmeester 5, Peter van Belzen 4, Jordi Meulmeester en Petra de Ridder beiden 2, Nelleke van Bel zen 1. Ondo-'t Capproen 10-10: Ondo speelde de eerste helft fris tegen de koploper uit Hellevoetsluis. De 7-4-ruststand was veelbelovend, daarna stokte de score aan Sint Laurense kant. 't Capproen liep kort voor tijd door naar 8-10. On do toonde veerkracht door toch nog een punt binnen te halen. Scores Ondo: Martijn Walraven 5, Wim Allaart, Joris Hoogwerf, Sanne Platz- beecker, Renee Groenleer en Annelie Wis se allen 1. Nikantes-Stormvogels 8-10: Na een slappe start (4-1) was ook in Rotterdam de scoringsdrang van het Westkapelse collectief teveel voor de tegenstander. Een fysieke partij korfbal en een karige produc tie, maar Stormvogels wist ook de derde van vier speelrondes win nend af te sluiten en doet daar door bovenin mee. Scores Stormvogels: Frank Peene 3, San- der Koole 2, Francky Koole 2, Arjen Schoe, Linda de Witte en Loura Kleine- pier allen 1. Oranje Zwart-Togo 10-8: De Goe- se derdeklasser kreeg in no-time drie afstandschoten om de oren. De ploeg herstelde zich enigszins en leverde met 7-5 toch nog een puike eerste helft af vond trainer Machielsen. In een matige tweede helft wist Oranje Zwart het gat van twee punten te verdedigen. Luctor-Seolto 10-11: Een allesbe halve soepele overwinning voor de Vlissingers. In een evenwichti ge, maar rommelige wedstrijd vol strafworpen maakte Seolto een kwartier voor tijd het verschil door weg te lopen naar 8-11. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 3, Ralf Dourlein, Anniek Reijnierse, Daisy Verkerk allen 2, Tom Harthoorn en Jolan- da Kerkhof beiden 1 GOES - Marcelle de Kam is gisteren in Varsseveld op het NK military op ZZ-niveau met haar paard Pam Pam op de zesde plaats geëindigd. De Domburgse was daarmee zeer tevreden. De tienjarige PamPam kwam voor het eerst op dit niveau uit. „Ik denk dat ik met PamPam een opvolger heb voor lbouche, die 17 jaar is. PamPam deed het op alledrie disciplines boven verwach ting. De dressuur en het springen gingen prima en de cross ook, hoe wel het terrein slecht was." De Kam neemt met lbouche volgende week waarschijnlijk deel aan de military van Boekelo, een van de zwaarste military's die er zijn. VELDHOVEN - De futsallers van FM Sranang leden een even ruime als onnodige nederlaag tegen Oud Veldhoven. In Veldhoven had de ploeg het beste van het spel, maar verloor met 7-3. Het verschil zat hem in de afwerking. Halverwege was het 2-2. Via 4-2 en 4-3 werd het in de tweede helft vervolgens 7-3. Voor de Zeeuwse hoofdklasser scoorden Steven Fitch, Ugur Kah- veci en Ibi Elfüarichi. SINT TRUIDEN - Tijdens het interna tionale judotoernooi in het Bel gische Sint-Truiden heeft Gilbert Tolhoek (20, -90 kilo) een zilveren en Crum van der Linden (21, -73 ki lo) een bronzen plak weten te be machtigen. De Vlissingers, in dienst van Sportschool Geelhoed, judoden in een poulesysteem waarin ze beiden slechts één partij verloren. GOES - Trainer Bart Dierckx is op gestapt als trainer van Apollo'69. De trainer uit Goes kon het naar ei gen zeggen niet meer opbrengen om de spelersgroep van de zater dag-derdeklasser voor honderd procent te motiveren. Peter Bleuming, die Dierckx al eni ge tijd assisteerde bij de trainin gen, staat als interim-trainer voor de groep. Hij debuteerde zaterdag met een 4-4-gelijkspel bij Noad'67. GOES - De Kapelse wielrenster An ne Eversdijk is zaterdag tijdens het Nederlands studentenkampioen schap als derde geëindigd. De studente bedrijfseconomie fi nishte op het parkoers op de Utrechtse Heuvelrug achter Anne- miek van Vleuten en Sigrid )o- chems. Eversdijk fietst voor Theo Middel kamp en is lid van Jong Oranje. GOES - Uit de remise van vorige week tegen Internos hebben de handbalvrouwen van EMM veel moed geput. Dat werd in Ridder kerk wel duidelijk. Regioklasser Sa- turnus'72 kreeg voor eigen publiek met 13-20 klop van de equipe van coach Hans Nijsen. Teleurstellend was het vervolg tegen competitiete genstander Tachos. De tweede par tij van de driekamp werd met de zelfde cijfers verloren: 20-13 WILLEMSTAD - Tholense Boys heeft zaterdag in de derde klasse B een uitoverwinning geboekt. Kogelvan gers werd in Willemstad met 2-1 verslagen. Laurant Contant opende de score voor de Thoolse ploeg, maar de thuisploeg kwam op gelijke hoog te uit een strafschop. Na rust maak te Thijs Nijmeijer de winnende treffer. mm grootsMETEENZACHTEG 14 JUNI 2008 «Sure STADION BNDHOVEN '.ticketservice.i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36