Wesselopark in vuur en vlam Defensief sterk Hoek naar tweede plaats René Brasser GRATIS The, Kloetinge verspeelt in turbulente slotfase zege tegen Spakenburg. Hoofdklasser wint bij Bennekom (0-3) en houdt opnieuw de nul. WPZC Maandag 1 oktober 2007 31 Verkeersschool Voor uw auto- en motorrijlessen 0118-471950/417464 www.renebrasser.nl iiiiLöL MOTORRIJLES: 20 motorrijlessen examen voertuigenbeheersing examen verkeersdeelneming 795,- Theorielessen Opfriscursus (cat. A en B) RIS (rijden in stappen) AUTORIJLES: le 10 autolessen €225,- Autorijles Aanhanger (EAB) Motorrijles Training/Training verhoogde rijvaardigheid (cat. A) Karakteristieken Bennekom-Hoek 0-3 (0-1). 15. Sam Ysebaert 0-1, 58. Pie- ter de Munnik 0-2, 74. Ferry Alfons 0-3. Scheidsrechter: J. Schuurink (Meppel). Gele kaart: Arnaud Weideman (Ben- nekom). Aantal toeschouwers: 150. Hoek: Joan van Belzen; Pieter de Munnik, Björn Langeveld, Giovanni Siereveld, Maarten van Rosevelt (79. Mamadouba Gueye); Thomas Ragut, Gideon Imagbudu, Ramazan Kesikbas (88. Bert de Hamer); Sam Yse baert, John Schot (76. Eric Atuahene) en Ferry Alfons. Kloetinge-Spakenburg 1-1 (0-0). 60. Daan Esser 1 -0, 90+3. Thijs Houwing 1-1 (straf schop). Scheidsrechter: S. B. den Haan (Oud-Beijerland). Ge le kaart: Jaap Esser, Bram Plomp, Jaco van der Schee, Ar jan van der Smissen, Daan Es ser en Mervin Niemantsver- driet (allen Kloetinge), Taoufik Ameziane (Spakenburg). Rode kaart: 90. Diederik Hiensch (trainer Kloetinge). Aantal toe schouwers: 600. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt (87. Robin de Pagter), Bram Plomp, Arjan van der Smissen; jaap Esser, Niels Kole, Daan Esser; Regilio Pinas, Bésar Xhoxhaj (58. Etienne Mallie) en Mervin Niemantsverdriet. door Jan Dagevos KLOETINGE - Een rode kaart voor de trainer, zes gele prenten voor spelers, schermutselingen op het veld en een afkoelingsperiode van tien minuten. De rust op het an ders zo vredige Wesselopark in Kloetinge werd zaterdag wreed ver stoord. De voetbalwedstrijd tussen Kloe tinge en Spakenburg (t-t) in de hoofdklasse B kende een turbulen te slotfase. Een strafschop in bles suretijd vormde de inleiding tot het gekrakeel. Bij een aanval van Spakenburg was scheidsrechter Den Haan van mening dat Arjan van der Smissen spits Thijs Hou wing bij het shirt vastpakte. „En als Van der Smissen ballen heeft, geeft-ie dat toe", stelde de arbiter uit Oud-Beijerland later. „Als ik een fout maak, geef ik dat altijd toe",' diende de verdediger van Kloetinge de leidsman van re pliek, „maar ik heb me alleen breed gemaakt. Als er beelden van de wedstrijd waren, zou blijken dat ik onschuldig was." Houwing beweerde later dat er aan zijn shirt was getrokken, al was hij verbaasd dat er een penal ty kwam. „Negen van de tien scheidsrechters geven in dat soort gevallen geen strafschop." De emoties liepen hierna hoog op. Trainer Diederik Hiensch kreeg kort erop rood, omdat hij aan de zijlijn, ter hoogte van de dug-out van Spakenburg, om opheldering vroeg aan scheidsrechter Den Haan. „Hij was buiten zijn instruc tiezone", verklaarde de arbiter. „En stond naar mij te gillen. Niet echt een voorbeeld voor zijn spe lers dus." Hiensch: „Ik heb niet ge scholden. Ik heb alleen gevraagd waarom hij die strafschop gaf. Dat deed ik aan de zijlijn, buiten het speelveld." Terwijl Hiensch achter de afrastering plaatsnam, zette Thijs Houwing zich achter de bal en schoot Spakenburg langszij: 1-1. Het pandemonium dat hierna ont stond, was bijna niet met een pen te beschrijven. Spakenburg wilde na de 1-1 snel verder met de wed strijd en probeerde Kloetinge-doel- man Jaco van der Schee de bal te ontfutselen. Toen er vervolgens een supporter van Spakenburg het veld opkwam, waren de rapen gaar en sloegen de stoppen door. Op tal van plaatsen ontstonden op stootjes en vielen er zelfs klappen. Spelers, toeschouwers en suppor ters van beide partijen lieten zich niet onbetuigd bij het tumult. Arbiter Den Haan zag het van een afstand aan en besloot tot een af koelingsperiode. Na een pauze van tien minuten en na overleg met beide aanvoerders werd het duel hervat. Voor één minuut weltever staan en dus kwam er in de ï-i-stand geen verandering meer. Ver na afloop nam Hiensch de schade op van een middagje voet bal. Zes gele kaarten en een naar het zich Tiet aanzien zware enkel blessure voor Erwin van der Woerdt stemden de oefenmeester droevig. „Maar het ergste is natuur lijk dat we twee punten te weinig hebben." Kloetinge had op basis van de tweede helft recht op een overwin ning. De Bevelandse hoofdklasser had toen, in tegenstelling tot de Kloetinge verspeelt tegen Spa- kenburg de volle buit. Een straf schop, een afkoelingsperiode en veel kaarten kleuren de tumultu euze slotfase. eerste helft, controle over het duel en creëerde de beste kansen. Zo schoot Niels Kole via het lichaam van de keeper naast, raakte uitblin ker Jaap Esser met een ziedend schot de onderkant van de lat en schoot invaller Robin de Pagter van dichtbij over. De ï-o viel in de 6oe minuut via een combinatie door het midden, waarbij Daan Es ser knap raakschoot. Die voorsprong bleef tot de 93e mi nuut gehandhaafd. Daarna sloeg de vlam in de pan, moest Kloetin ge nog twee punten inleveren en trokken de kruitdampen om even voor halfzes pas goed op. Dat ge beurde na een felle discussie tus sen de arbiter en Hiensch, die met een handdruk werd bezegeld. Bram Plomp (rechts), die een sterke wedstrijd speelde voor Kloetinge, zit Taoufik Ameziane (ex-Hoek) op de huid. foto Willem Mieras door Rudy Boogert BENNEKOM - Björn Langeveld speelt het liefst op het midden veld, bekende hij zaterdag. Maar in middels heeft hij als centrale verde diger bij Hoek de smaak te pak ken. Met zijn kompanen in de de fensie hield hij zaterdag tegen Ben nekom voor de derde keer op rij 'de nul'; 0-3. Hoek klom naar de tweede plaats in de hoofdklasse B. Het centrale verdedigingsduo was vorig seizoen de zwakste schakel bij Hoek. Trainer Cees Houtepen probeerde zes verschillende varian ten uit, maar de ideale en zorgelo ze combinatie werd niet gevon den. Ook Langeveld werd regelma tig op die positie geprobeerd, maar nu blijkt dat Giovanni Siereveld, overgekomen van Kloetinge, de 'missing link' was. „We vullen el kaar goed aan", vindt Langeveld. „Gio is sneller dan ik en heeft meer duelkracht." Trainer Paul Te- lussa: „En Björn heeft het over zicht, zorgt voor de coaching en heeft een pass in zijn benen." Lan geveld: „Het liefst speel ik op het middenveld, maar hier haal ik net zoveel voldoening uit." Met Joan van Belzen op het doel en Pieter de Munnik als rechtsach ter staat de defensie van Hoek al weken als een huis. De achilleshiel is vooralsnog de positie linksach ter. Eric Atuahene mocht het er proberen, maar voldeed niet. Nu staat Maarten van Rosevelt op die plaats, maar ook hij kon zaterdag niet overtuigen. Niettemin hield Hoek voor de vier de keer dit seizoen de nul. Alleen tegen Sparta Nijkerk moest de club twee goals incasseren. Na za terdag heeft Joan van Belzen al ruim vijfenhalf uur geen doelpun ten meer tegengekregen. Daarmee verdrong hij de Belgische doelman Glenn van Wijnsberghe als record houder. Hij hield in 2000 dik vijf uur zijn doel schoon. Maar niet alleen defensief toonde Hoek zich in Bennekom van zijn beste kant. Zeven dagen na de prutwedstrijd tegen Ajax, die wél werd gewonnen (1-0), toonde Hoek dat het wel degelijk aardig kan voetballen. De motor van het elftal was de Nigeriaan Gideon 'Het liefst speel ik op het middenveld, maar hier haal ik net zoveel voldoening uit.' Imagbudu. De verdedigende mid denvelder kreeg onbegrijpelijk veel ruimte van Bennekom. Hij liep ga ten dicht, was altijd aanspeelbaar en zorgde voor twee assists. Die ruimte ontstond ook doordat Hoek al vroeg op voorsprong was gekomen. Na een kwartier draaide John Schot een vrije trap richting het doel, die Sam Ysebaert maar licht hoefde te toucheren: 0-1. Toen Bennekom in de tweede helft moest komen, profiteerde Hoek van de ontstane ruimte. Na een uur stoomde Pieter de Mun nik, spelend met een maskertje vanwege zijn gebroken neus, op aangeven van Imagbudu op naar het doel. Met een lichaamsschijn beweging zette hij de laatste verde diger op het verkeerde been en scoorde in het dak van het doel: 0-2. Een kwartier voor tijd soleer de Ferry Alfons na een pass van opnieuw Imagbudu langs drie man en schoot laag binnen: 0-3. Diezelfde Alfons had eerder al twee kansen gemist. Bennekom had weinig vertellen. Een kans in de eerste helft werd verijdeld door Van Belzen, een fraaie volley in de tweede helft werd gekeerd door de lat. „Verder hebben we weinig weg gegeven", vond Langeveld. „Het geloof is in de groep", consta teerde Telussa. „Voetballen hoef ik ze niet te leren, dat kunnen ze alle maal. Het gaat erom ze bewust te maken van hun kwaliteiten, dat ze durven te voetballen. Ik heb het idee dat ik ze kan bereiken." En dat is een prettige gedachte met de topper tegen IJsselmeervogels in het verschiet. Record Joan van Belzen Hoek heeft voor de derde keer in de hoofdklassejaren voor het derde duel op rij de nul gehouden. André de Letter was in 1996 de eerste doelman die dat luk te. Zijn serie strandde na 284 minuten. Glenn van Wijnsberghe was in 2000 de tweede en zijn se rie werd na 301 minuten onder broken. De serie Joan van Belzen staat momenteel op 331 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33