Kopmannen Nederland buigen op het WK pas bij de laatste aanval NUMMER NODIG? BEL1B5Q inf WWW. BEL1B5QNL Zilver gewonnen, goud verloren Beloften slagen niet in opzet Boogerd en Dekker komen tekort in finale van WK wielrennen. NUMMERINFORMATIE EN DOORVERBINDEN GRATIS DOORVERBINDEN MET JE EIGEN ADRESBOEK OOK NAAR HET BUITENLAND? KIJK OP: Anand pakt titel op WK schaken Zilver voor Van Meurs op EK mountainbike Volleybalsters Italië veroveren EK-titel Lafeber en Derksen naar World Cup China Achtste plaats voor Bleekemolen in A1GP STUTTGART - De zilveren plak werd achteloos weggestopt in het achterzakje van haar oranje wie- Iershirt. Voor Marianne Vos had de tweede plaats op het WK geen enkele waarde. „Zilver gewonnen. Goud verloren." Zo voelde het aan. Zo straalde ze het uit. Als een nederlaag. „Ik had mee moeten gaan met Marta Basti- anelli. Ik kon het op dat moment." Ze besloot iets anders. Omdat ze alle krachten wilde sparen voor de eindsprint. De inschatting dat Bas- tianelli het niet zou redden, bleek een verkeerde. De jonge, kleine Ita liaanse (een maand ouder dan Vos) hield tot haar eigen verbazing stand en reed in tranen naar het goud. De onttroonde Vos sprintte balend naar de tweede stek. STUTTGART - Dat Tom Leezer in de eindsprint stilviel en met een vier de plaats net het podium miste bij het WK voor beloften, deed bij bondscoach Egon van Kessel nog het minste pijn. Wel dat Neder land er niet in geslaagd was de twee kopmannen Bauke Mollema en Lars Boom voorop te krijgen in de finale. „Een sprint met zo'n groep, zo had ik het niet verwacht", zei Van Kessel. Nederland had de finale in Stuttgart verrassend willen ope nen in de voorlaatste ronde. Boom zou als eerste doortrekken voor een eerste schifting, waarna Molle ma in de laatste ronde met een tweede versnelling de laatste aan- klampers zou lossen. De aanzet was veelbelovend. Boom trok een groep van dertien, met veel favorieten los van het pe loton. Bij het ingaan van de laatste ronde hadden ze een marge van meer dan dertig seconden. Daarna ging het mis. De kopgroep viel uit een. Boom was een van de afge haakte renners en Mollema zat met mannen die volgens hem niet langer voluit wilden gaan. Van Kes sel zag het peloton terugkomen. Toen had hij nog een troef(je): de sprint van Tom Leezer. De West lander zette sterk aan, maar viel stil, waardoor in een tumultueuze eindsprint de in Tongeren wonen de Slovaak Peter Velits het goud kon oprapen. De Nederlandse renners zijn in het begin van de wegwedstrijd op het WK voorin te vinden. foto Thomas Kienzle door Ad Pertijs STUTTGART - In de box achter de fi nish zat Michael Boogerd er ogen schijnlijk rustig bij. Zijn laatste WK was verlopen zoals vele mon diale kampioenschappen ervoor: meegestreden tot in de finale maar nooit een van de medailles binnen handbereik. „Ik was sterk op met name het stei le klimmetje. Ik kwam in de laat ste ronde ook even weg met Weg- mann, maar toen Bettini, Schuma cher en Schleck er overheen kwa men, kon ik niet mee", vatte Boo gerd zijn beleving van dé slag van de koers samen. Samen met Kolobnev en Evans probeerde hij daarna naar de drie leiders te rijden. „We waren er bijna toen mijn wiel in een bocht weggleed." Geschrokken hield hij even in en weg was de aansluiting met de twee medejagers, die even later aansloten met de drie vooraan. Dat het zijn laatste WK was, kwam pas daarna echt in hem op. „Daarvoor niet. Dan ben je te veel met de koers bezig." Op het einde probeerde hij alleen het gat naar de vijf dicht te rijden. Om het toch nog een allerlaatste keer gepro beerd te hebben. Na afloop werd lang tijd gediscussi eerd of Nederland er goed aan had gedaan om vroeg in de koers Den Bakker en Moerenhout op te offe ren in een jacht op twee opeeen- volgende kopgroepen. De twee ervaren renners hadden zelf dat besluit genomen. „Beter zo dan zo'n groep tien minuten te geven. Dan moet je alsnog met de hele ploeg gaan werken", zei Moe renhout. Bondscoach Egon van Kessel kwam ten langen leste tot de con clusie dat het allemaal weinig had uitgemaakt voor het eindresultaat. „De koers is hard gemaakt en in rw Michael Boogerd en Thomas Dek- ker rijden mee in de finale van het WK, maar de medailles blij ven buiten bereik. De kopman nen zijn niet sterk genoeg. de finale hadden we drie renners, onder wie onze twee kopmannen Boogerd en Dekker, bij de groep van vijftien man zitten. Dan wordt er even gas gegeven en zijn we er niet meer bij. Dat heeft dan niets meer te maken met het werk dat de anderen daarvoor hebben verricht", dacht de bondscoach. Volgens hem waren de twee kop mannen 'vandaag net niet goed ge noeg'. Daarmee valt of staat vol gens hem elke tactiek. Thomas Dekker was het helemaal met hem eens. „Als je echt goed bent, zit je er direct bij", keek hij terug op het vallen van de slag. „En ook als ik mee had kunnen schuiven met die vijf, win je niet. Ik had onderweg al gemerkt hoe sterk Betiini was. Het was alleen leuker geweest als ik wel met die eerste groep naar de finish had kunnen rijden." Ook Boogerd deed niets af aan de zege van Bettini. „Ik vind het mooi dat hij na alles wat er is ge beurd weer wereldkampioen is ge worden. Hij verdient het ook. Hij en zijn ploeg hebben er voor ge koerst." 1,30 PER GESPREK MEXICO-STAD - Viswanathan Anand heeft zaterdag in Mexi- co-Stad het wereldkampioenschap schaken naar zijn hand gezet. De Indiase grootmeester had aan een snelle remise tegen de Hongaar Peter Leko genoeg om zijn eerste plaats veilig te stellen. Die levert hem volgend jaar een WK-tweekamp op met de Russi sche titelverdediger Vladmimir Kramnik. Anand had wit in de veertiende en laatste ronde. Na zijn 20e zet besloten hij en Leko al tot deling van het punt. SANKT WENDEL - Mountainbikester Ariëlle van Meurs heeft op het Eu ropese kampioenschap marathon in het Duitse Sankt Wendel een zilveren medaille behaald. De Ne derlandse moest na 118 kilometer alleen de Duitse wereldkampioene Sabine Spitz voor zich dulden. De Nederlandse mannen waren in Sankt Wendel niet zo succesvol. Bas Peters was met de negentien de plaats de beste Nederlander. Eu ropees kampioen werd regerend wereldkampioen Christoph Sauser uit Zwitserland. LUXEMBURG - De Italiaanse volley balsters zijn voor het eerst in de historie Europees kampioen ge worden. De Azzurri wonnen gisteravond in Luxemburg opmerkelijk gemak kelijk van Servië. Alleen de eerste set was spannend: 3-0 (26-24 25-18 25-21). Het brons was voor Rusland. De wereldkampioen versloeg Polen, de titelverdediger in het toernooi in België en Luxemburg, met 3-1 (21-25 25-22 25-14 26-20). Neder land eindigde als vijfde. KUALA LUMPUR - Nederland mag eind november in China deelne men aan het golftoernooi om de World Cup. Maarten Lafeber en Robert-Jan Derksen stelden giste ren in Kuala Lumpur het startbe wijs voor Oranje veilig. Het Nederlandse topduo eindigde tijdens de International Challenge na vier ronden op de tweede plaats, drie slagen achter de win nende Thaise ploeg. De eerste vijf teams van het kwalificatietoernooi in Maleisië verdienden een ticket voor de World Cup in China. ZANDVOORT - Jeroen Bleekemolen is zondag tijdens de eerste AiGP-wedstrijd van het seizoen als achtste geëindigd in de hoofdra ce. De Noord-Hollander had op het circuit van Zandvoort bijna 50 seconden achterstand op de Britse winnaar Oliver Jarvis. Eerder die dag was Bleekemolen in de sprintrace op het podium geëindigd. Hij werd derde. In de I hoofdrace startte Bleekemolen als elfde. Dankzij enkele inhaalacties kon de Aerdenhouter nog enkele plaatsen opschuiven, maar meer dan een achtste plek zat er niet in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31