Paolo Bettini schiet terug Duel van Kloetinge ontspoort 30 26 Italiaan prolongeert wereldtitel na bizarre week vol frustraties. toom Duitse voetbalsters wereldkampioen Mark Huizinga stopt na Olympische Spelen Willeboordse pakt wéér goud Haile Gebrselassie excelleert in marathon van Berlijn Maandag 1 oktober 2007 Louis van Gaal wil niet van een crisis weten bij AZ Tip? sport@pzc.nl door Ad Pertijs STUTTGART - Diep in vijandelijk ge bied heeft Paolo Bettini gisteren te ruggeschoten op alles en iedereen die hem de afgelopen dagen terg de. „Wie denkt dat mijn zegege baar voor hem of haar bedoeld was, zal er wel een reden voor heb ben", sprak de renner na afloop. Bettini als wereldkampioen wiel rennen in Stuttgart. Het moet voor de Duitse organisatie aanvoe len als een dolksteek. Een week lang probeerde Stuttgarts 'sport- burgemeester' Susanne Eisen- mann - tot aan de rechtbank toe - de Italiaan te weren van 'haar' eve nement omdat Bettini bleef weige ren de anti-dopingverklaring te te kenen. Ze haalde bakzeil en de monstratief ging de kleine Paolo voor de start op de foto met Val- verde, die andere niet bepaald wel kome gast op het Duitse WK. En dan was er nog de affaire-Sinke- witz. De betrapte Duitser zou het Bundes Kriminal Amt hebben la ten weten dat Bettini zijn doping- leverancier was. Woedend kreeg Bettini het voor elkaar dat Sinke- witz zijn woorden introk. Maar voor Eisenmann en co was het een reden temeer om Bettini weg te houden van het WK. In een snoeiharde finale gisteren had Stefan Schumacher in zijn thuisstad het angstbeeld nog kun nen voorkomen. „Maar ik voelde op de laatste klim al dat Paolo van daag te sterk was voor me. In de sprint had ik helemaal geen kans tegen hem." En zo kreeg Bettini zijn mooist denkbare wraak. Met de Italiaanse vlag om de nek wachtte hij op het podium zijn nieuwe regenboogtrui af „Die vlag was er vorig jaar ook bij en wij als ploeg hebben gezworen dat we hem dit keer weer op het po dium zouden brengen." Voor de start al had Bettini aange kondigd alles en iedereen strafrech terlijk te gaan vervolgen: van de stad Stuttgart tot de zender ZDF, die het Sinkewitz-verhaal naar bui ten bracht. Na de huldiging ging hij vrolijk verder. Nadat UCI-voor- zitter Pat McQuaid hem voor de persconferentie had aangekondigd met een 'Veni, vidi, Vinei' (Hij kwam, hij zag en hij overwon), stak een strak kijkende Bettini fel van wal. „Ik laat niemand mijn car rière beschadigen. Wij renners heb ben het laatste jaar geleerd dat wie een fout maakt, gestraft wordt. „Wie denkt dat mijn zegegebaar voor hem of haar bedoeld was, zal er wel een reden voor hebben", aldus Bettini. foto Thomas Kienzle/AP Dat geldt echter ook voor jullie." Zoals Bettini op het podium met een simpel gebaar de 'uitfluiters' stil kreeg, zo kreeg hij op de pers conferentie ook McQuaid, die Bet tini aanvankelijk ook wilde weren van het WK, weer op zijn hand. Lachend schudden ze elkaar de hand nadat Bettini had gezegd dat zijn schietende zegegebaar niet was bedoeld voor hem of de UCI. pagina 29: Boogerd grijpt mis [VI Paolo Bettini zet de spanning van de afgelopen weken om in de wil om te winnen. De felheid be zorgt hem de wereldtitel. Op de finish maakt hij een schietge- baar. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. r*" SHANGHAI - De Duitse voetbalvrou wen hebben in Shanghai de we reldtitel geprolongeerd. De speelsters van bondscoach Sil via Neid versloegen in de eind strijd Brazilië met 2-0. Birgit Prinz en Simone Laudehr tekenden in de tweede helft voor de Duitse treffers. ROTTERDAM - Na de Olympische Spelen van Peking zet judoka Mark Huizinga (34) een punt ach ter zijn loopbaan. De Schiedam mer zei dat de beslissing vrijwel ze ker is, nadat hij gisteren bij de Su per World Cup zilver won. „Ik wil nog één kunststukje leveren. Dan is het mooi geweest." ROTTERDAM - Er staat momenteel geen maat op Elisabeth Wille boordse. De uit Middelburg afkom stige judoka won zaterdag in Rot terdam voor de vierde keer dit jaar een wereldbekertoernooi. Eerder was ze ook al de sterkste in Vejen, Moskou en Lissabon. Willeboordse, die uitkomt in de klasse -63, maakte voor eigen pu bliek grote indruk. In de stad waar ze woont en studeert kreeg ze in vijf partijen geen enkele score te gen. Voor de Zeeuwse topsportster zit het seizoen er nu haast op. Op 10 november is nog wel het NK, maar ze weet nog niet of ze daar aan meedoet. Willeboordse: „Ik ben nu aan rust toe. Misschien dat ik het NK alleen als voorberei- dingstoernooi gebruik voor een in- vitatietoernooi in Japan, dat in de cember is. Maar ik weet nog niet of ik daar heen mag van de bond." Willeboordse kreeg de uitnodiging voor het Japanse toernooi nadat ze brons had gepakt op het WK. „Ik zou heel graag willen, maar weet dus niet of het gaat gebeuren." Bondscoach Marjolein van Unen bracht snel uitsluitsel. „Ik heb het Elisabeth nog niet verteld, maar ze gaat gewoon naar Japan, hoor." pagina 36 en 37: goud is mooi cadeau voor de volgers KLOETINGE - De wedstrijd tussen Kloetinge en Spakenburg in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal krijgt een staartje. Beide clubs zullen zich bij de KNVB moeten verantwoorden voor onge regeldheden op het veld. De ontmoeting liep zaterdag uit de hand, nadat scheidsrechter Den Haan Spakenburg in blessuretijd een strafschop had toegekend. De penalty werd gegeven, omdat Kloe- tinge-verdediger Arjan van der Smissen spits Thijs Houwing van Spakenburg bij zijn shirt zou heb ben gegrepen. Trainer Diederik Hiensch van Kloetinge kreeg rood, omdat hij aan de zijlijn de scheids rechter in woord en gebaar om uit leg vroeg. Toen Houwing vervolgens de straf schop benutte en Spakenburg langszij (1-1) schoot, ontstonden her en der op het veld opstootjes. Supporters en spelers bemoeiden zich ermee. Hierbij werd geduwd en geslagen. Ook buiten het veld was het rumoerig. Scheidsrechter Den Haan besloot een afkoelingsperiode van tien mi nuten in te gelasten. Daarna werd de wedstrijd nog voor één minuut hervat. In de stand (1-1) kwam geen verandering meer. Scheids rechter Den Haan maakte na af loop rapport op en stuurt dat door naar de voetbalbond. Pagina 31: Wesselopark in vuur en vlam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27