Vlotvaren op de Berkel eist levens Wederopbouw Uruzgan een zaak van lange adem 11 Gezant ontmoet gevangen activiste in afgesloten Myanmar. Uitje van medewerkers Kruidvat Winterswijk eindigt in een drama. Opbouwers zijn nog geen opruimers Janoekovitsj lijkt te winnen in Oekraïne Helft van autokopers let amper op milieu Word ook abonnee! Paoli Bettini prolongeert titel 16° HET WEER: Regen Maandag 1 oktober 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 231 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl VN praten met Suu Kyi DEN HAAG - Hoewel de junta in Myanmar (het voormalige Birma) nog steeds keihard optreedt tegen de protesten in het land, kreeg VN-gezant Ibrahim Gambari giste ren toestemming voor een ont moeting met Aung San Suu Kyi, de oppositieleidster die al sinds 1990 onder huisarrest staat. De VN-gezant ontmoette Aung San Suu Kyi - in 1991 winnares van de Nobelprijs voor de Vrede - in een gastenverblijf van de junta. Na afloop van het onderhoud van een uur werd geen enkele medede ling over het gesprek gedaan. In het weekeinde heeft China, de grootste bondgenoot - van Myan mar, de junta opgeroepen de orde met vreedzame middelen te her stellen. Premier Wen Jiabao riep de mili taire machthebbers op te werken aan nationale verzoening, demo cratie en ontwikkeling. Vorigé week liet de regering in Peking nog weten zich niet te zullen men gen in de binnenlandse aangele genheden van het buurland. Zaterdag traden ordetroepen in de hoofdstad Yangon hard op tegen enkele honderden demonstranten. Het bleef verder rustig in de stad. In Mandalay daarentegen zouden opnieuw dertigduizend mensen de straat op zijn gegaan, onder aan voering van duizend monniken. Mandalay is het geestelijk hart van Myanmar. Ook in de kustplaats Sittwe kwa men enkele duizenden mensen op straat. In beide steden lieten orde troepen hen met rust. In Yangon waren gisteren overal wegversperringen opgezet. Elke au to werd gecontroleerd. Rond de pa- De speciale VN-gezant voor Myanmar, Ibrahim Gambari, heeft gisteren een uur gesproken met de gevangen leidster van de oppositie, Aung San Suu Kyi. godes staan nu militaire kampe menten. Burgers is verboden door de ramen van hun woning naar buiten te kijken. Als een demon strant een huis in vlucht, wordt dat met de grond gelijk gemaakt, zo hebben de militaire machtheb bers laten weten. Het leger stuurde gisteren nog meer troepen naar Yangon. De jun ta zou al 2100 mensen hebben la ten oppakken die worden gezien als aanstichters van de protesten. De ongeveer duizend monniken die zijn gearresteerd, zitten in de beruchte Insein-gevangenis in Yangon. Sommigen zijn door spe ciale rechtbanken al tot zes jaar cel veroordeeld. nrrwiMiiMiiiii nnnum iiiinurn ihiib—iimiihiuhi i iniiiiiiiii Hf ii" De resten van het vlot liggen op de oever van de rivier de Berkel bij de stuw bij Rekken. door Ruud Klumpers REKKEN - Bij een bedrijfsuitje van het Kruidvat in Winterswijk zijn gisteren in Rekken twee vrouwen verongelukt. Een 24-jarige vrouw uit Lichten voorde kwam direct om bij het on geluk. Een tweede medewerkster, die in kritieke toestand in het zie kenhuis was opgenomen, overleed 's avonds. Achttien vrouwelijke werknemers van het Kruidvat, tus sen 16 en 25 jaar, voeren in een vlot op het riviertje de Berkel. Bij een stuw stortte het vlot twee me ter naar beneden. Het ongeluk kostte uiteindelijk twee opvaren den het leven.Vier anderen raak ten gewond. Drie gewonden wa ren volgens de politie 'stabiel'. Het andere slachtoffer mocht naar huis. De vrouwen kwamen al pedde lend rond één uur bij de stuw, hal verwege Rekken en Eibergen. De bedoeling was het vlot via land om de stuw heen te trekken en dan verder te varen. Maar het luk te niet het vlot aan te landen, waar na het gezelschap op het stromen de water over de rand van de bijna twee meter hoge stuw stortte. Het leeuwendeel van de jonge vrouwen wist op de kant te ko- W* Achttien vrouwelijke personeels- leden van het Kruidvat verloren gisteren de controle over hun vlot. Twee van hen overleefden de val van een stuw niet. THOLEN - De vondst van zo'n 150 hulzen en patronen op het Bol werk in Tholen-stad zorgde giste ren voor consternatie. Politie en marechaussee stelden meteen een onderzoek in. Zij kregen hulp van jongeren. Het bleek slechts om los se flodders te gaan. Reserveofficie ren van Idea, de wederopbouw- poot van Defensie, bereidden zich in Tholen-stad voor op hun uitzen ding naar Uruzgan. Zij oefenden er ook gevechtssituaties, maar zij hadden daarna slecht opgeruimd. KIEV - Het pro-Russische blok ge leid door premier Viktor Janoeko vitsj heeft volgens een exit poll de parlementsverkiezingen van giste ren in Oekraïne gewonnen. Het blok kreeg 35,5 procent van de stemmen, terwijl het blok van Joe- lia Timosjenko op 31,5 procent bleef De partij van president Vik tor Joesjtsjenko zou 13,4 procent van de stemmen halen. pagina 9: een vrouw moet de orde herstellen APELDOORN - Bijna de helft van al le autobestuurders in Nederland let bij de aanschaf van een nieuwe of gebruikte auto niet op de mi- lieukenmerken van het voertuig. Bestuurders selecteren hoofdzake lijk op prijs, rijcomfort en uiterlijk. Dit bleek gisteren uit onderzoek in opdracht van verzekeraar Centraal Beheer Achmea. pagina 4: consument is bij kopen au to niet zo bezig met het milieu Milieukenmerken horen keuze van auto te bepalen reageer op www.pzc.nl Boycot Total is overdreven eens 69% oneens 31% aantal reacties: 373 foto Torna Tudor/ANP men, anderen werden door hulp verleners uit het water gehaald. Vijf van hen werden vanwege on derkoeling naar ziekenhuizen over gebracht. De anderen werden op gevangen in de brandweerkazerne van Eibergen. Toen pas bleek dat één deelneemster ontbrak. Duikers van de brandweer vonden haar rond vier uur in de buurt van de stuw. Zij was overleden. De politie is gisteravond met het technisch onderzoek begonnen. Daaruit moet blijken of justitie moet worden ingeschakeld. EN Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 11; Agenda: 19; Cul tuur: 21; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 t/m 43; Televisie: 46 en 47. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 1 IKE I 1 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1