Pedigrees Next Topmodel gezocht r<a®a^® Pedigree zoekt nieuwe modelhond voor reclamecampagne. WPZC Maandag 1 oktober 2007 1 5 door Miriam van den Broek KOUDEKERKE - In een winkelwagen tje van Intratuin in Koudekerke zit ten zaterdagochtend drie honden op een zachte badhanddoek. Het zijn de lievelingen van John Lank haar uit Zoutelande. De drie teef jes zijn zojuist op de foto gezet. Ze doen mee aan een wedstrijd van Pedigree. De leukste of mooiste hond van Nederland wordt het nieuwe model voor de Pedigree-re clame. In tientallen vestigingen van het tuincentrum konden trotse eigena ren hun honden laten fotografe ren. In Koudekerke moesten de deelnemers meteen 's ochtends al aanschuiven in de rij. Voor John is het niet de eerste keer dat zijn honden poseren. „Ik doe mee aan tentoonstellingen door het hele land en in België. Maar dit hier, is gewoon voor de fun hoor." Het zijn echte rashonden, vertelt 'Ik dacht dat mijn Chihuahua te klein zou zijn om mee te doen aan de competitie' hij. De grootste, een grijze hond met krulletjes, is een Bedlington terriër die Twinkle heet. De mid delste is een lichtbruine Skye ter riër, genaamd Magie. Het kleine zwartje is eveneens een Skye ter riër en heet Gwen. In hetzelfde winkelwagentje staat ook een kleine beautycase. Daarin zitten borstels en een nagelknip per. „Ik heb ze net even geborsteld voordat ze op de foto gingen. Dat doe ik altijd", zegt John. Hij geeft de borstel door aan zijn moeder Coby die laat zien hoe de Bedling ton geborsteld moet worden. Te gen de haren in dus. John vertelt dat zijn honden elke zondag geborsteld worden. Van elf uur tot één. „Dat is een vast bor stelmoment", zegt hij. „Ik borstel ze buiten, op de tafel in de tuin. En daarna, om half twee, gaan we altijd naar de boulevard van Zoute lande. Dan gaan ze paraderen, net jes lopen. Dat is als training voor de wedstrijden." Ook Eveline Seij uit Vlissingen Verloop van de wedstrijd Alle deelnemende honden staan op www.pedigree.ni. Via die website kan een stem wor den uitgebracht op uw favorie te hond; De voorkeur hoeft niet per se uit te gaan naar een mooie hond. Ook honden die vrolijk, stoer, schattig of grappig zijn, dingen mee naar een finale plaats; Stemmen via internet kan tot 28 oktober; De finalisten krijgen twee we ken daarna te horen dat ze ge selecteerd zijn voor de profes sionele fotoreportage; doet met haar Chihuahua Nola een gooi naar de titel 'Nieuwste modelhond van Pedigree'. „Ik dacht dat mijn hondje te klein zou zijn om mee te doen aan de com petitie, maar mijn moeder heeft me overgehaald. Ik zie nu dat ie dereen mee mag doen. Dus, wie weet?" Nola is ook een rashond, maar heeft nog nooit aan een wed strijd meegedaan. „Het leek me wel leuk voor een keertje." Ook Paula Drost uit Arnemuiden dacht: „Waarom ook niet?", toen ze de aankondiging in de krant las. „Iedereen zegt altijd dat haar vacht zo mooi glanst. Dus misschien maakt ze wel kans." Paula's roodbruine jachthond heet Bodi. Althans, in het dagelijks le ven. „Officieel heet ze Remekzi- mat Bodito Bahoca. Ze is een Hon gaarse Vizla, een 'staande jacht hond'. Dit ras is in Nederland ei genlijk niet te krijgen. We zijn haar dan ook persoonlijk in Hon garije gaan halen. Haar vader is een kampioen. Het is geen hond voor aan de lijn. Ik ga elke dag wel anderhalf uur met haar lopen. En we trainen haar voor de jacht." Van alle honden die in Nederland op de foto zijn gegaan voor deze actie, gaan er twaalf naar de finale. Zes finalisten worden gekozen door een vakjury. Daarnaast kan op internet ook gestemd worden. Op die manier wordt bepaald wie de andere zes finalisten zijn. Van de twaalf overgebleven kandidaten wordt een professionele fotorepor tage gemaakt. Uiteindelijk bepaalt Pedigree wie de winnaar wordt. Die zal op een poster verschijnen in de volgende reclamecampagne. Coby Lankhaar uit de Zoutelande borstelt nog even honden voordat ze auditie doen voor een nieuwe reclame van het hondenvoermerk Pedigree. Bij Intratuin in Koudekerke doen haar honden 'auditie'. De grootste, een grijze hond met krulletjes, is een Bedlington terriër die Twinkle heet. De middelste is een lichtbruine Skye terriër, ge naamd Magie. De zwarte op de voorgrond is eveneens een Skye terriër en heet Gwen. foto Ruben Oreel .„„.Vftll OKTOBER'- U VIEREN tetiaionwering zonwering !S®ambiance-zonwenng. te nemen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15